background image
 
*

Ranglijsten 2012

Eeuwige ranglijst estafettes lange baan

Bijgewerkt 4 september 2017 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt


Afstanden als 4x50, 5x50 en 10x100 meter vrije slag of de 4x50 meter wisselslag estafette worden op de 50 meterbaan minder vaak gezwommen dan op de 25 meterbaan. De school-, vlinder- en rugslagestafettes staan vrijwel nooit op een programma.
Jos van Kuijeren

Dames

Top 14: 4x50 meter vrije slag (10 juni 2017)
1.47.53 de Dolfijn Amsterdam (1988)
(Ingrid Baars, Jolanda de Rover, Marije Hinrich, Diana van der Plaats)
1.48.50 de Dinkel Denekamp (1991)
(Renate Wigger, Renate Wijering, Kitty Mensink, Kirsten Vlieghuis)
1.49.36 HPC Heemstede (1987)
(Nathalie Koekkoek, Brigitte van der Lans, Debby van der Staay, Marlies van Deursen)
1.49.60* Dedemsvaart AC (1988)
(Marianne en Mildred Muis, Illse en Linda Oegema)
1.49.64 DZ&PC Drachten (1995)
(Angela Postma, Inge Hoeksema, Kira Bulten, Denise Wieldraayer)
1.49.99 Trivia (1015 Meeting Cidade Coimbra)
(Willemijn Hoving, Arianne Kooijiga, Frouke Beeksma, Lisanne van Avesaath)
1.50.13 VZC Vlaardingen (1995)
(Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken, Brenda Starink, Chantal Lamet)
1.50.22 PSV Eindhoven (1995)
(Inge de Bruijn, Saskia van Minnen, Kirsten Vlieghuis, Patricia Stokkers
1.50.45 Van Vliet Barracuda Capelle a/d IJssel (2014 Bergbad Pokal BŁckeburg)
(Petra de Groot, P.van der Heijden, Kris Siegers, Ivana Lingen)
1.51.70* de Steur Kampen (1982)
(Margriet van Staveren, Irene Bakker, Tineke Duiveman, Saapke Beltman)


1.51.98 WVZ Zoetermeer (2014 ONK Masters Den Haag)
(Kimberley Albers,Isabelle Massar, Manon van Strien, Anja van der Hout)
1.52.20 Plons Amsterdam (2017 NSZK Den Haag)
(Tamara Grove, Milou Schraverus, M.Teufer, Noa Oldenhof)
1.52.65 MNC Dordrecht (Regionale competitie Dordrecht 2016)
(Myrthe Bakker, Isa Boom, Ilse Kraaijeveld, Sanne Busch) 
1.52.68 MZ&PC Maastricht (1988)
1.52.92 Wiekslag Alblasserdam (Regionale competitie Dordrecht 2016)
(Romy de Laat, Aimee de Werk, C.Visser, Milou Julicher) 

1.53.10 De Columbiaan Voorhout (2005)
(Miranda Nijenhuis, Eline Boers, Tessa Vreeburg, Nadine Straten) 
1.53.32 Wave Delft (2017 NSZK Den Haag)
(L.Klatten, Merel Toussaint, L.Jansen, M.Zandbergen) 
1.53.86 Proface DAW (1994)
(Linda de Boer, Laura Filmer, Brigitte Strijbis, Tamara van der Wal)
1.54.90 Poseidon'56 Ridderkerk (2014 Regionale competitie Dordrecht)
(Aimee de Werk, I.van Pelt, K.Tukker, Joelle Geerts)

1.55.41 de Stormvogel Vlissingen (2010)
(Jaimy Kort, Merel van der Ent, Judith Stap, Manon Minneboo)

 

5x50 meter vrije slag (24 mei 2010)
2.18.10* Dedemsvaart AC (1988)
2.18.70* de Dolfijn Amsterdam (1985)
2.19.20* de Steur Kampen (1982 Kampen)
2.20.90* Zwemlust/ den Hommel Utrecht(1980)
2.22.20* de Dinkel Denekamp (1980)
2.22.80* MZ&PC Maastricht (1985)
2.23.55 de Eemsrobben Delfzijl (1988)
2.23.60* DJK Amsterdam (1983)
2.24.22 DAW Sportline Alkmaar (1989)
2.23.72* de Stormvogel Vlissingen (2010 Zeeuwse Kampioenschappen Axel)
(Jaimy Kort, Savannah Leenheer, Judith Stap, Merel van der Ent, Manon Minneboo)
2.25.90* AZ&PC Amersfoort (1979)

 

10x100 meter vrije slag
10.13.20* AZ&PC Amersfoort (1992)
10.33.50* de Dolfijn Amsterdam (1984)
10.56.30* Zian/ Vitesse Den Haag (1973)
11.00.10* PSV Eindhoven (1976)
11.17.50* de Steur Kampen (1983)
11.18.30* KZC Beverwijk (1987)
11.18.90* VZC Vlaardingen (1970)
11.22.90* de Zeeschuimers (1987)
11.44.90* de Rijn Wageningen (1977)
11.45.50* ZV Hoorn (1981)

 

10x50 meter vrije slag 
5.05.60* de Zeeschuimers (1987)
5.13.30* 't Tolhekke Steenwijkerwold (1989)
5.14.40* DZ&PC Drachten (1989)

 

Top 23: 4x100 meter vrije slag estafette (3 juli 2016)
3.46.10 de Dolfijn Amsterdam (2007 NK Amsterdam)
(Manon van Rooijen, Chantal Groot, Linda Bank, Femke Heemskerk) 
3.47.42 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 ONK Eindhoven)
(Hinkelien Schreuder, Wendy van der Zanden, Maud van de Meer, Clarissa van Rheenen)
3.49.26 AZ&PC Amersfoort (2001 NK Eindhoven)
(Chantal Groot, Annabel Kosten, Manon van Rooijen, Sara Kuijer)
3.52.73 Dedemsvaart AC (1987 NK Amersfoort)
(Illse Oegema, Danielle Veenhuizen, Marianne en Mildred Muis)
3.52.78 SG Zwemlust/Utrecht (2009 ONK Eindhoven)
(Malissa van der Horst, Anne Boomars, Ilse van Hoorn, Elise Bouwens) 
3.53.25 TriVia Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Eveline Hamstra, Willemijn Knot, Hedwig Kikkert, Ranomi Kromowidjojo) 
3.54.53 De Whee Goor (2003 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Marja Boensma, Ilse Kevelham, Marleen Veldhuis)
3.55.72 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (2007 NK Amsterdam)
(Ellen de Goeij, Marloes Nieberg, Saskia van der Wielen, Elise Bouwens) 
3.55.86 DWK XCESS Barneveld (2003 NK Amsterdam)
(Tamar Bakker, Celina Lemmen, Rieneke Terink, Leonie Sinnige)
3.56.11 Orca Leeuwarden (2016 KNZB Slottoernooi Amsterdam)
(Josien Wijkhhuijs, Kinge Zandringa, Danieke van der Kooi, Ilse Kraaijeveld)

3.56.52 WVZ Zoetermeer (2016 NJJK Eindhoven)
(Claire Verkijk, Chefanja Nunes, Inge Vieveen, Jasmijn Boon)
3.57.02 ZPA Almelo (1990 NK Amersfoort)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen, Lydianne Berkhout, Mildred Muis)
3.57.10 VZC Vlaardingen (1996 NK Drachten)
(Wilma van Hofwegen, Wilma Veldhoen, Brenda Starink, Thamar Henneken)
3.57.28 Zwemclub Eijsden (2016 Luxembourg Open Luxemburg)
(Manon Herben, Audrey Bams, Irma van den Brandt, Ina Willigers)
3.57.59 Zeester-Meerval (2013 ONK Eindhoven)
(Lotte Langenhoff, Inge Arts, Elise Pennings, Kim Loeffen)
3.57.91 AZ&PC II (2001 NK Eindhoven)
(Sigrid Pels, MariŽlle Janssen, Joyce van Keulen, Lidia van Bon)
3.57.99 DZ&PC Drachten (1996 NK Drachten)
(Angela Postma, Kira Bulten, Catelijne Joling, Denise Wieldraayer)
3.58.40 HPC (1988 NK Amersfoort)
3.59.23 de Dinkel Denekamp (1991 NK Amersfoort)
(Renate Wijering, Kitty Mensink, Anouk Visscher, Kirsten Vlieghuis)
3.59.39 MNC Dordrecht (2001 NK Eindhoven)
(Etta van der Weijden, Renee Snoek, Danielle uit den Bogaard, Karin Kraaijeveld)

3.59.40 Nautilus Dordrecht (1993 NK Amersfoort)
(Inge de Bruijn, Kiki Myhrbro, Barbara van Lieshout, Danielle Klaverdijk)
3.59.65 ZPC Amersfoort (2016 KNZB Slottoernooi Amsterdam)
(Ellen Hardeman, Riemke Bosma, Milou Schraverus, Rieneke Terink)
4.00.16 Merlet (2014 Brabantse kampioenschappen Eindhoven)
(Evy Ulijn, Inge Arts, Kim Loeffen, Elise Pennings)

Top 20: 4x200 meter vrije slag (17 juni 2017)
8.12.74 de Dolfijn Amsterdam (2007 NK Amsterdam)
(Chantal Groot, Linda Bank, Femke Heemskerk, Manon van Rooijen)
8.14.08 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2011 ONK Eindhoven)
(Andrea Kneppers, Joelle Scheps, Clarissa van Rheenen, Wendy van der Zanden)
8.23.95 AZ&PC Amersfoort (2010 ONK Eindhoven)
(Lotte Wilms, Lieke Verouden, Ilse van Hoorn, Rieneke Terink)
8.26.45 Orca Leeuwarden (2009 ONK Eindhoven)
(Ilse Kraaijeveld, Wendan Poelstra, Femke Leenstra, Marloes Oldenburg)
8.28.68 DWK Barneveld (2012 ONK Amsterdam)
(Esmée Bos, Marion van den Berg, Manon Friskes, Marjolein Delno)
8.26.76 Dedemsvaart AC (1987 NK Amersfoort)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen, Mildred Muis, Illse Oegema)
8.32.38 de Dinkel Denekamp (1991 NK Amersfoort)
(Renate Wijering, Kitty Mensink, Anouk Visscher, Kirsten Vlieghuis)
8.32.91 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (1980 NZK Amersfoort)
(Yvonne van der Hurk, Marijke de Groot, Inge de Lange, Berber Kamstra)
8.36.16 ZPA Almelo (1990 NK Amersfoort)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen, Lydianne Berkhout, Mildred Muis)
8.36.70 SG Zwemlust/ Utrecht (2009 ONK Eindhoven)
(Ilse van Hoorn, Anne Boomars, Malissa van der Horst, Elise Bouwens)


8.38.35 MNC Dordrecht (2001 NK Eindhoven)
(Etta van der Weijden, Renee Snoek, Bianca de Bruijn, Karin Kraaijeveld)
8.39.10 MZ&PC Maastricht (1987 NK Amersfoort)
(Denise Weerd, Jonita Westheim, Chantal Soomers, Ingrid Moers)
8.41.35 UZSC (1994 NK Drachten)
(Carla Geurts, Naomi van der Woerd, Sandra Hitzert, Kirsten Silvester)
8.42.71 HPC Heemstede (1987 NK Amersfoort)
(Marlies van Deursen, Alexandra Worm, Nathalie Koekkoek, Brigitte van der Lans)
8.42.80 de Kempvis Spijkenisse (2006 NK Eindhoven)
(Manon van Rooijen, Natalie van der Hoeven, Marlynn Vermeer, Inge Dekker)
8
.42.92 VZC Veenendaal (2017 NJJK Eindhoven)
(G.Mirotti, Silke Molendijk, L.van Geemen, Femke Spiering)
8.45.42 de Eemsrobben Delfzijl (1988 NK Amersfoort)
8.47.48 DZ&PC Drachten (1999 NK Amersfoort)
Denise Wieldraaijer, Hanneke van Houten, Paula Boot, Catelijne Joling)
8.48.90* VZC Vlaardingen (1995)
(Wilma Veldhoen, Thamar Henneken, Chantal Lamet, Wilma van Hofwegen)
8.49.07 Zeester-Meerval (2011 ONK Eindhoven)
(Inge Arts, Hilde Grondhout, Bente van Bergen, Kim Loeffen)

8.50.05 TriVia Groningen (2010 ONK Eindhoven)
(Rosanne Schoonbeek, Sylvia Dik, Anouk Frieman, Marloes Oldenburg)

Top 15: 4x50 meter wisselslag (6 mei 2017)
2.00.75 de Dolfijn Amsterdam (1990 EG wedstrijd Turijn)
(Jolanda de Rover, Ingrid Koeman, Inge de Bruijn, Diana van der Plaats)
2.00.91 HPC Heemstede (1987 EG wedstrijd Leeds)
(Brigitte van der Lans, Petra Hillenius, Nathalie Koekkoek, Marlies van Deursen)
2.01.78 de Dinkel Denekamp (1991 EG wedstrijd)
(Irsi Westrik, Wendy Groeneveld, Kitty Mensink, Kirsten Vlieghuis)
2.01.80 AZ&PC Amersfoort (1997)*
(Suze Valen, Tamara van Gorkom, Wilma van Hofwegen, Nienke Valen)
2.02.14 TriVia Groningen (2016 Meeting Cidade Coimbra)
(Froukje Beeksma, Esra Erer, Cynthia van Beusekom, Arianne Kooijinga)

2.02.30 DJK Amsterdam (1984)*
(Jolanda de Rover, Ellen de Jonge, Petra de Jonge, Irma Lelieveld)
2.02.84 MNC Dordrecht (2013 ZRO competitie Dordrecht)*
(Sanne Advocaat, Kim Busch, Lotte Goosen, Mariska Scheel)
2.03.15 DWK Barneveld (1995)
(Marion Brouwer, Hester Broekhuizen, Mariska van Harn, Karin Brienesse)
2.03.27 VZC Vlaardingen (1995)
(Brenda Starink, Karin Stein, Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken)
2.03.70 de Steur Kampen (1984)*
(Saapke Beltman, Petra en Margriet van Staveren, Diana Veenstra)


2.04.80 PSV Eindhoven (1994)
(Maartje Zengerink, Kristel Tellegen, Saskia van Minnen, Patricia Stokkers)

2.04.98 SG ESCA/AZC 1882 Arnhem (1995)
(Suze en Nienke Valen, Rita van der Horst, Marieke Leeverink)

2.05.19 DZ&PC Drachten (1995)
(Inge Hoeksema, Kira Bulten, Angela Postma, Denise Wieldraaijer)
2.05.54 SG Zwemlust/Utrecht (2009 Dave McCullagh Memorial Meet Limerick)
(Malissa van der Horst, Ilse van Hoorn, Elise Bouwens, Mandy van Wakeren)
2.06.30 MZ&PC Maastricht (1986)*
(Denise Weerd, Chantal Soomers, Christien Pieterse, Ingrid Moers)
2.06.61 WVZ Zoetermeer (2017 ONK Masters Eindhoven)
(Manon van Strien, Nicole Bennis, Delia Badoux, Isabelle Massar)
2.06.90 TZC/ Vahalis (1992)*
(Naomi van der Woerd, Martine Janssen, Karen Wammes, Marjolijn Bosma)

2.07.11 WVZ Zoetermeer (2013)
(Anouk van der Vlies, Isabelle Massar, Lisa Postma, JoŽlle Scheps)

2.07.35 De Whee Goor (2007 Limietwedstrijd Eindhoven)
(M.Veenstra, L.Nijland, Kelly ter Doest, Lisanne Kranenberg)

2.08.42 Poseidon Ridderkerk (2014 Regionale competitie Dordrecht)*
(Aimee de Werk, JoŽlle Geerts, Tess van Pelt, Kelly de Jonge)

 

Top 21: 4x100 meter wisselslag (15 juni 2017)
4.08.01 De Dolfijn Amsterdam (2009 ONK Eindhoven)
(Femke Heemskerk, Moniek Nijhuis, Chantal Groot, Lona Kroese) 
4.09.86 XLence Swimteam Amersfoort (2005 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Melanie ten Brink, Chantal Groot, Marleen Veldhuis)
4.12.29 PSV Eindhoven (2012 ONK Amsterdam)
(Wendy van der Zanden, Loes Zanderink, Hinkelien Schreuder, Rieneke Terink)
4.13.18 De Kempvis (2004 NK Amsterdam)
(Manon van Rooyen, Madelon Baans, Inge Dekker, Haike van Stralen)
4.16.85 AZ&PC Amersfoort (2010 ONK Eindhoven)
(Rieneke Terink, Loes Zanderink, Lieke Verouden, Lotte Wilms)
4.19.99 De Eemsrobben Delfzijl (1988 NK Amersfoort)
(Jacqueline Wildeman, Linda Moes, Marieke Mastebroek, Denise Weerd)
4.20.46 Orca Leeuwarden (2016 KNZB Slottoernooi Amsterdam)
(Ilse Kraaijeveld, Joyce Kuipers, Kinge Zandringa, Josien Wijkhuijs)
4.21.05 De Whee Goor (2003 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Ilse Kevelham, Marleen Veldhuis, Marja Boensma)
4.20.53 DWK Barneveld (1999 NK Amersfoort)
(Brenda Starink, Hester Broekhuizen, Lilach Shaul, Mariska van Harn)
4.21.50 HPC Heemstede (1988 NK Amersfoort)
(Brigitte van der Lans, Petra Hillenius, Nathalie Koekkoek, Marlies van Deursen)

4.22.66 Dedemsvaart AC (1987 NK Amersfoort)
(Marianne en Mildred Muis, Danielle Veenhuizen, Illse Oefgema)

4.24.04 WVZ Zoetermeer (2017 NJJK Eindhoven)
(Inge Vieveen, Rosey Metz, Chefanja Nunes, Christy Geurts)
4.25.86 TriVia Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Willemijn Knot, Evelien Hamstra, Hedwig Kikkert, Ranomi Kromowidjojo)
4.26.11 Hoogeveen (2007 NK Amsterdam)
(Mariet Koster, Wendy van der Iest, Aukje Jenster, Charlotte Mol)
4.26.21 De Dinkel Denekamp (2007 NK Amsterdam)
(MariŽl Borgerink, Loes Zanderink, M.Reinders, Silke Oude Weernink)
4.26.56 DZ&PC Drachten (2003 NK Amsterdam)
(Esmé Sluiman, Margriet Zwanenburg, Inge Dekker, Linda Ronda)
4.26.64 MNC Dordrecht (2004 NK Amsterdam)
(Sabrina Buur, Astrid Koert, Etta van der Weijden, Karin Kraaijeveld)
4.26.90 De Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
(Barbara de Wit, Ria Willemse, Marja Molenaar, Hanneke Koopmans)
4.27.81 VZC Veenendaal(2017 NJJK Eindhoven)
(Silke Holkenborg, Silke Molendijk, Femke Spiering, Gaia Sterre Mirotti)
4.28.79 VZC Vlaardingen (1995 NK Eindhoven)
(Brenda Starink, Karin Stein, Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken)


4.29.35 OZ&PC Oldenzaal (2005 NK Amsterdam)
(Kyra Althanning, Moniek Nijhuis, Nicole Latka, Anne Boomars)                         


Heren


Top 11: 10x100 meter vrije slag

9.04.94 ZPC Amersfoort (2017 Recordpoging Amersfoort)
(
Bas Morelissen 55.32, Austin Namesnik 1:49.98 (54.66), DaniŽl Claasen 2:45.15 (55.17) Jesse van Dijk 3:39.07 (53.92), Wietse Waninge 4:33.65 (54.58), Kingue Struijf 5:25.64 (51.99), Jordan Kraaijenhof 6:19.61 (53.97), Kasper Leeuw 7:12.70 (53.09), Fabian Beimin 8:06.49 (53.79), Edwin van Norden 9:04.94 (58.45);
9.12.00 AZ&PC (1985 Recordpoging Amerfsoort)*
(Martijn Tilro, Peter Drost, Lars Boerboom, Patrick Dybiona, Edwin van Norden, Frank Drost, John Kovacs, Jean-Louis Geutjes, Edsard Schlingemann, Arjen Cozijn);
9.40.50 Zian/Vitesse (1972 Kringkampioenschappen Den Haag)*
(Bert Bergsma, Peter Prijdekker, Roger van Hamburg, Henk Mulder, Hans Elzerman, Eddie de Wit, Bert Elzerman, Cor Schouten, Erwin Metz, Ron Verroen);
9.47.10 De Zeeschuimers (1987)*
9.58.70 Polar Bears (1980)*
10.03.40 HPC (1978)*
10.06.50 Het Y (1980)*
10.12.80 ZPB Unico (1980)*
10.16.60 Steenwijk '34 (1979)*
10.17.10 SZC (1976)*
10.28.70 VZC Vlaardingen (1973)*
 

Top 15: 4x50 meter vrije slag estafette (28 mei 2017)
1.28.34 PSV Eindhoven (2004 WR-poging Eindhoven)
(Mark Veens, Gijs Damen, Klaas Erik Zwering, Pieter van den Hoogenband)
1.33.30 Spons (2017 NSZK Dordrecht)
(Thom de Boer, Bart Sommeling, Kinge Struijf, Ties Elzerman)
1.36.90 MNC Dordrecht (2017 Bergbad Pokal Schwimmfest BŁckeburg)
(Jeroen Baars, Thomas Verhoeven, Ian Minnigh, Mark Baars)
1.37.06 AZ&PC Amersfoort (1987 EG-wedstrijd Leeds)
(Patrick Dybiona, Jos Huizer, Martijn Tilro, Frank Drost)
1.37.63 TriVia Groningen (2017 Meeting Cidade Coimbra)
(Juri Dijkstra, David Scheffer, Matthijs van Meerendonk, Luka Cudic) 
1.37.66 SG Albion d'ELFT (2017 ONK Masters Eindhoven)
(Romero Hennep, Timo Dinkelberg, Erik Simons, Ensger Kotterink)
1.38.15 de Dolfijn Amsterdam (1991 EG-wedstrijd Eindhoven)
(Vincent Elgersma, Peter van de Woning, Ruud Coone, Ronald Sloeserwij)
1.38.94 DZ&PC Drachten (1990)
(Kees Robbertsen, Niels Hilbrink, Wilco Trompetter, M.Rouwé)
1.39.55 De Dinkel Denekamp (2011 Sparkassen-Pokalschwimmen Warendorf)
(Jeroen Gijselaar, Jordi Dijkhuis, Menno Manning, Yoran Klos)
1.40.00 De Zijl/LGB Leiden (1995)*
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, M.Kooijman, Marcel de Natris)


1.40.50* DWK Barneveld (1995)
(Martin van der Spoel, Bas Ido Wennekes, Fabian Willemse, Frank Kleijer)

1.40.52 Nayade Eindhoven (2012 ONK Masters Eindhoven)

(Terence Olaria, Rik Op't Veld, Stefan Jacobs, Kevin Hondsmerk)
1.40.59 De Golfbreker Groningen (2012 NSZK Eindhoven)
(Richard Oosterbroek, Jildert Prins, Toby Aarnoutse, Sverre Eschweiler)
1.40.70 NDD Doetinchem (2011 NK Masters Eindhoven)
(Hjalmar de Ruiter, Maik Steenkamp, Roland Boon, Kevin Eltink)

 1.41.20 MZ&PC Maastricht (1992)*
(Patrick Tonnard, Y.Langhoor, Edgar Thimister, Danny Senden)
1.41.31 WVZ Zoetermeer (2014 ONK Den Haag)
(B.Carissimi Boff, Thomas Kersten, Ivo Rozeboom, Mark Costeris)
1.41.54 ESCA Arnhem (2017 ONK Masters Eindhoven)
(Mike Schel, T.de Vrught, S.de Vrught, Peter Rothengatter)
1
.41.81 LZ 1886 Leiden (2013 ONK Masters Eindhoven)
(Lars Sieval, Kristiaan Lenos, Sjoerd Sieval, Joost Rijntjes)
1.41.82 Luctor et Emergo Middelburg (2008 Zeeuwse kampioenschappen Terneuzen)
(Toby Aarnoutse, Bob Dalmeijer, Joeri van Wallenburg, Davy Bisslik) 
1.41.86 De Kempvis, Ridderkerk (2017 ONK Masters)
(F.van Duijvenbode, D.Doove, E.Wegman, J.van der Weel) 


1.42.18 Hellas-Glana Sittard (2008 Porto Meeting Internacional)
(Alan Smeets, Davy Verreussel, Sven Jaeger, Michel Heijnen
1.42.21 De Zwoer Driebergen (2016 ONK Masters Eindhoven)

(Symen Dogger, Pieter Ytsma, M.Mulder, Auke Koops) 
1.43.45 Van Vliet Barracuda (2013 Bergbad Polkal Schwimmfest BŁckeburg)
(Emiel Ghali, Anshel Hofstede, Mark Hensen, Ian Minnigh) 

1.43.60 De Gouwe Waddinxveen (1994)*
(Mark van der Zijden, Martijn van de Maagdenberg, Wouter Steller, Jan Willem van der Hoek)
1.43.86 VZV Velsen (2017 Gold Grand Prix den Haag)
(Lars Bottelier, T.Huisman, Ben Zentveld, R.Hofland)

5x50 meter vrije slag (23 mei 2010)

2.01.70* AZ&PC Amersfoort (1985 Amersfoort)
2.02.16 Nautilus Dordrecht (1989)
2.03.39 PSV Eindhoven (1990)
2.04.00* De Zeeschuimers Zandvoort (1987)
2.04.46 DZ&PC (1989)

(Kees Robbertsen, Niels Hilbrink, Wilco Trompetter, M.Rouwé, Tim Boersma)

2.04.70* De Dolfijn Amsterdam (1985)
2.05.30* HPC Heemstede (1984)
2.05.80* MZ&PC Maastricht (1992)
2.06.20* Zian/Vitesse den Haag (1980)
2.06.71* Luctor et Emergo Middelburg (2009 Sas van Gent)
2.04.46* DZ&PC Drachten (1990) 
2.07.47* de Schelde Terneuzen (2010 Zeeuwse Kampioenschappen Axel) 

(Erwin van Boven, Kevin Hondsmerk, Bas van Houwelingen, Tommy van Overmeeren, Cees van Houwelingen)

2.08.10* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980)

 

10x100 meter vrije slag

9.04.94 ZPC Amersfoort (2017 Recordpoging Amersfoort)

Bas Morelissen 55.32, Austin Namesnik 1:49.98 (54.66), DaniŽl Claasen 2:45.15 (55.17) Jesse van Dijk 3:39.07 (53.92), Wietse Waninge 4:33.65 (54.58), Kingue Struijf 5:25.64 (51.99), Jordan Kraaijenhof 6:19.61 (53.97), Kasper Leeuw 7:12.70 (53.09), Fabian Beimin 8:06.49, 53.79, Edwin van Norden 9:04.94 (58.45).
9.12.00 AZ&PC (1985 Recordpoging Amerfsoort)*
9.40.50 Zian/Vitesse (1972)*
( (Bert Bergsma, Peter Prijdekker, Roger van Hamburg, Henk Mulder, Hans Elzerman, Eddie de Wit,
Bert Elzerman, Cor Schouten, Erwin Metz, Ron Verroen)

9.47.10 De Zeeschuimers (1987)*
9.58.70 Polar Bears (1980)*
10.03.40 HPC (1978)*
10.06.50 Het Y (1980)*
10.12.80 ZPB Unico (1980)*
10.16.60 Steenwijk '34 (1979)*
10.17.10 SZC (1976)*
10.28.70 VZC Vlaardingen (1973)*

 

Top 36: 4x100 meter vrije slag estafette (18 juni 2017)
3.20.78 de Dolfijn Amsterdam (2009 ONK Eindhoven)
(Joost Reijns, Bas van Velthoven, Stefan de Die, Sebastiaan Verschuren)
3.22.38 PSV Eindhoven (1995 NK Eindhoven)
(Pie Geelen, Mark Veens, Tim Hoeijmans, Pieter van den Hoogenband)
3.25.24 AZ&PC Amersfoort (2010 O NK Eindhoven)
(Joran Barends, Robin van Aggele, Geert Lantink, Mike Marissen)
3.25.29 DWK Barneveld (2000 NK Drachten)
(Ewout Holst, Benno Kuipers, Mark van der Zijden, Dennis Rijnbeek)
3.27.12 MNC Dordrecht (2013 NK Eindhoven)
(Nick van Ingen, Arjan van der Plaat, Melvin van der Meij, Jeroen Baars)
3.29.30 TriVia Groningen (2011 ONK Eindhoven)
(Jeroen Stuut Bernd Kobesen, Toby Aarnoutse, Timon Evenhuis)
3.30.12 HPC Heemstede (1990 NK Amersfoort)
(Richard Granneman)
3.31.84 De Aquaflippers Zuidhorn (2007 NK Amsterdam)
(Casper Hut, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker, Rudy Ted de Haan) 
3.32.00 DWK II Barneveld (2000 NK Drachten)
(Jeroen van den Berkt, Bastiaan Tamminga, Ewoud Tamminga, Sander Ganzevles)
3.32.09 Arke de Dinkel Denekamp (1998 NK Eindhoven)
(Johan Kenkhuis, Matthijs Kiekebelt, Tjakko Ruinemans, Joris Keizer)

 

3.32.27 de Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
(Marco Boerema, Ruud Coone, Wander Halderman, Onno Joustra)
3.32.42 DZ&PC Drachten (2015 Kampioenschappen Regio Noord Drachten)
(Brendon Scheepers, Jelle Betten, Erik Nijholt, Mike Marissen)
3.32.79 De Kempvis Spijkenisse (2000 NK Drachten)
(Stefan Aartsen, Eddy van Vliet, Henk Degeling, Arnold van Bavel)
3.32.82 Nautilus Dordrecht (1989 NK Amersfoort)
(Danny Nelson, Dennis Hogerbrug, Michel Roumen, Leon Verhage)
3.32.93 Team Groningen (2008 NK Eindhoven)
(Casper Hut, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker, Rudy Ted de Haan) 
3.33.02 WVZ Zoetermeer (2008 NK Eindhoven)
(Rutger van Oosterhout, Wouter Smeets, Mike Stoffer, Martijn Smeets)
3.33.47 Nayade Eindhoven (2011 O NK Eindhoven)
(Tom Lommers, Ruud van Bommel, Stefan Jacobs, Kevin Hondsmerk)
3.33.60 SG Zwemlust/Utrecht (2008 Eindhoven)
(Marvin Kruin, Martijn van Buuren, Dave Ligthart, Robin van Aggele)
3.34.31 HZ ZIAN Den Haag (1988 NK Amersfoort)
3.34.52 De Columbiaan (2011 ONK december Eindhoven)
(Eduard Bremmer, Jan Kersten, Walter Jansen, Menno van den Heuvel)

 

3.35.10 ZPC Amersfoort (2017 NJJK Eindhoven)
(Caspar Corbeau, Bas Morelissen, Austin Namesnik, Daniel Claasen) 
3.35.66 Zwemlust-den Hommel (2006 NK Eindhoven)
(Marvin Kruin, Mark Moussa, Martijn van Buuren, Robin van Aggele) 
3.35.67 Zeester-Meerval (2005 NK Amsterdam)
(Roel Jacobs, Daan van Boxmeer, Stefan Coeymans, Nick van der Zandt)
3.35.96 de Zijl/ LGB Leiden (1993 NK Amersfoort)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Mike van Beukering, Marcel de Natris)
3.36.47 de Golfbreker Groningen (2013 NSZK Den Haag)
(Marc Kremer, Erik Hagting, Toby Aarnoutse, Sverre Eschweiler)
3.36.49 WZ&PC Purmerend (2001 NK Eindhoven)
(Jeroen Zelsmann, Raf AriŽns, Stanley Vleerlaag, Kevin Lebis)
3.36.68 ZPA Almelo (1988 NK Amersfoort)
(????)
3.36.92 Aqua-Novio'94 (2015 NJJK Eindhoven)
(Rick Aben, Antoine Habeck, Sam Furer, Nyls Korstanje) 
3.36.94 RZC Renkum (2016 Gelderse Kampioenschappen)
(Stefan Timmermans, Mees van Duinhoven, Stijn van Duinhoven, Pascal Timmermans)
3.37.61 ZPC Hoogeveen (2016 KNZB Slottoernooi Amsterdam)
(Gauke Eilander, Koen Lems, Thomas Kappe, Niels van Eck)

3.37.89 de Lansingh Krimpen a/d IJssel (2006 NK Eindhoven)
(Frank Boon, Roland Boon, Jelte Stanic, Johnny Kranendonk)
3.38.33 WVZ II Zoetermeer (2008 NK Eindhoven)
(Sander Smeets, Marcel Thijsse, Raymond van de Merwe, Arjan Assink)
3.38.66 RZ Roermond (2005 NK Amsterdam)
(Terence Olaria, Sander Verlinden, Ruud Huyts, Joeri Verlinden)
3.38.71 Van Vliet Barracuda Nieuwerkerk a/d IJssel (2007 NK Amsterdam)
(Robert Lijesen, Wouter Boog, Kas Kop Jansen, Michiel Boog)
3.38.78 Hellas-Glana Sittard (2011 ONK Eindhoven)
(Alan Smeets, Stan Tummers, Davy Verreussel, Ruben Klinkers)
3.38.89 VZC Veenendaal (2017 NjjK Eindhoven)
(Thom Delno, Sander en Vincent Crooijmans, Sten Postma) 

Top 15: 4x200 meter vrije slag (16 juni 2017)

7.24.29 de Dolfijn Amsterdam (2010 ONK Eindhoven)
(Joost Reijns, Bas van Velthoven, Stefan de Die, Sebastiaan Verschuren)
7.28.25 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 ONK Eindhoven) 
(Arjen van der Meulen, Tom Vangeneugden, Job Kienhuis, Joeri Verlinden)
7.38.24 DWK Barneveld (1996 NK Drachten)
(Mark van der Zijden, Fabian Willemse, Gijs Ganzevles, Martin van der Spoel)
7.41.12 AZ&PC Amersfoort (1986 NK Amersfoort)
(Patrick Dybiona, Frank Drost, Edsard Schlingemann, Peter Drost)
7.45.50 HPC Heemstede (1989 NK Amersfoort)
(Hans Kroes, Dimitri Bouwens, John Machielsen, Richard Granneman)
7.50.02 De Kempvis Spijkenisse (1998 NK Eindhoven)
(Arnold van Bavel, Stefan Aartsen, Wesley Bijl, Henk Degeling)
7.51.70 MNC Dordrecht (2001 NK Eindhoven)
(Noll van Thull, David uit den Bogaard, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
7.53.23 WVZ Zoetermeer (2006)
(Wouter Smeets, Marcel Thijsse, Raymond van de Merwe, Martijn Smeets)
7.53.98 de Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
7.55.51 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (1979 NK Amersfoort)
(René.Jansen, Peter Duinmayer, Gerard Smit, Fred Eefting)

7.57.42 Arke de Dinkel Denekamp (1996 NK Drachten)
(Tjacco Ruinemans, Willy Hansen, Bas van Heek, Joris Keizer)
7.58.16 de Zijl/ LGB Leiden (1992 NZK Amersfoort)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Wouter Steller, Marcel de Natris)
7.58.29 VZC Veenendaal(NJJK Eindhoven 2017)
(Sander en Vincent Crooijmans, Thom Delno, Sten Postma)
7.58.35 HZ ZIAN Den Haag (1988)
7.59.50 de Gouwe Waddinxveen (1993 NK Amersfoort)
(Wouter Steller, Martijn van de Maagdenberg, Jan Willem van der Hoek, Mark van der Zijden)

Top 20: 4x50 meter wisselslag (27 mei 2017)
1.45.03 MNC Dordrecht (2013 Limietwedstrijd Dordrecht)
(Alwin Hillebrink, Mark Baars, Jeroen Baars, Nick van Ingen)
1.46.33 PSV Eindhoven (1994 Zwemgala Eindhoven)
(Bram van Haandel, Marcel Wouda, Pieter van den Hoogenband, Tim Hoeymans)
1.48.35 TriVia Groningen (2017 Meeting Cidade Coimbra)

(Gerard IJspeert, Juri Dijkstra, Matthijs van Meerendonk, Luka Cudic)

1.48.80 AZ&PC Amersfoort (1987 EG kampioenschappen Leeds)

(Petro Stalman, Jos Huizer, Frank Drost, Patrick Dybiona)

1.49.39 de Dolfijn Amsterdam (1991 EG kampioenschappen Eindhoven)
(Ronald Sloeserwij, Stan Steegeling, Vincent Elgersma, Etienne Boukal)
1.50.42 Z&PV Nuenen (2011 Netherlands Invitational Eindhoven)
(Sven Kardol, Ruud van Heerbeek, Maurice Soudant, Wouter Sijmons)
1.50.75 DWK Barneveld (1995)
(Martin van der Spoel, Benno Kuipers, Bas Ido Wennekes, Fabian Willemse)
1.50.78 Nautilus Dordrecht (1990)
(Milco Hogerbrug, Corné Baars, Michel Roumen, Leon Verhage)
1.51.65 De Lansingh Krimpen a/d IJssel (2009 ZRO-competitie Dordrecht)*
(Roland Boon, Jelte Stanic, Frank Boon, Stefan Groeneweg)
1.52.27 Wiekslag Alblasserdam (2015 Regio West Competitie Dordrecht)
(Victor Poot, Thomas Verhoeven, Robert Donk, R.van Erk)

 

1.52.30* de Zeeschuimers Zandvoort (1987)
(Ruud Coone, Patrick Braam, Marcel de Natris, Onno Joustra)
1.52.59 WVZ Zoetermeer (2015 ONK Masters Eindhoven)
(I.Roozeboom, S.van Ravesteijn, Marcel Thijsse, Mark Costeris)
1.52.64 ZV Groenlo (1995)
(Dave Kempers, Alwin Houtsma, Pim Commandeur, Rob Nijweide)
1.52.70 Hellas Glana Sittard (2009 International Youth Cup Antwerpen)
(Alan Smeets, Bjorn de Jong, Sven Jaeger, Davy Verreussel)
1.53.20 Poseidon'56 Ridderkerk (2009 ZRO-competitie Dordrecht)*
(Marick Hoeijenbos, Thomas Verburg, Vincent de Ruiter, Mark Baars)
1.53.90* Rapido'82 Haarlem (1993)
1.54.02 ZV Schiedam/Vlaardingen (2011 ZRO-competitie Dordrecht)
(Timo Dinkelberg, Max Spiering, Boris Galjart, Bart Dunweg)
1.54.10* SG Groningen (1991)
(Peter Horsthuis, J.Buys, Frank ter Brugge, Gert Jan Horsthuis)
1.54.50 MZ&PC Maastricht (1990)
1.55.16 Luctor et Emergo Middelburg (2008 ALYSC Antwerpen)

(Jo van Wallenburg, Simon Edenburg, Charles Potin, Toby Aernoutse)

 

Top 25: 4x100 meter wisselslag estafette (4 december 2011)
3.37.53 PSV Eindhoven (2000 OS Sydney)
(Klaas Erik Zwering, Marcel Wouda, Joris Keizer, Pieter van den Hoogenband)
3.37.78 De Dolfijn Amsterdam (2011 ONK december Eindhoven)
(Nick Driebergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden, Sebastiaan Verschuren)
3.46.98 DWK-XCESS Barneveld (2001 NK Eindhoven)
(Sander Ganzevles, Benno Kuipers, Ewout Holst, Jeroen van den Berkt)
3.48.25 AZ&PC Amersfoort (2009 O NK Eindhoven)
(Joran Barends, Robin van Aggele, Ewoud Tamminga, Mike Marissen)
3.51.37 HPC Heemstede (1986 NK Amersfoort)
(Petro Stalman, Hans Jansen, Gérard de Kort, Hans Kroes)
3.52.90 De Kempvis Spijkenisse (2003 NK Amsterdam)
(Arnold van Bavel, Egbert Stolk, Stefan Aartsen, Martijn Zuijdweg)
3.54.06 Anker Team Groningen (2009 ONK Eindhoven)
(Rory Bob de Haan, Rudy Ted de Haan, Marc Kremer, Timon Evenhuis)
3.54.14 De Columbiaan Voorhout (2011 ONK december Eindhoven)
(Jan Kersten, Jonathan Cassuto, Walter Jansen, Eduard Bremmer)
3.54.67 MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)
(Lennart Stekelenburg, Niels van der Hoek, Arjan van der Plaat, Robert Lijesen)
3.54.87 TriVia Groningen (2010 O NK Eindhoven)
(Timon Evenhuis, Devi Wolthuizen, Marc Kremer, Toby Aarnoutse)

 

3.55.20 de Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
(Ruud Coone, Stan Steegeling, Marcel de Natris, Marco Boerema)
3.55.49 SG Dordrecht (1999 NK Amersfoort)
(Jeroen Volkerink, Niels van der Hoek, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
3.56.04 de Zeeschuimers II (1988 NK Amersfoort) 
(Bram Pronk, Edwin Vissers, Wander Halderman, Onno Joustra)
3.56.19 DWK-XCESS II (2001 NK Eindhoven)
(Bastiaan Tamminga, Thijs van Valkengoed, Dennis Rijnbeek, Sebastiaan Kuijper)
3.56.29 de Aquaflippers Zuidhorn (2007 NK Amsterdam)
(Rudy Ted de Haan, Mischa de Gier, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker)
3.56.37 WVZ Zoetermeer (2008 NK Eindhoven)
(Wouter Smeets, Thijs van Valkengoed, Raymond van de Merwe, Martijn Smeets)
3.57.79 Team Groningen (2008 NK Eindhoven)
(Rudy Ted de Haan, Sebastian Bakker, Rory Bob de Haan, Casper Hut)
3.59.34 Arke de Dinkel Denekamp (1998 NK Eindhoven)
(Tjakko Ruinemans, Jeroen Wijering, Joris Keizer, Johan Kenkhuis)
3.59.55 Zwemlust den Hommel (2007 NK Amsterdam)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Dave Ligthart)
3.59.57 ZPC Hoogeveen (2013 ONK december Eindhoven)
(Chris Bolding, Koen Lems, Jeroen Lorius, Niels van Eck)

 

3.59.69 de Zijl/ LGB Leiden (1990 NK Amersfoort)
(Bram Pronk, Marko van Brummelen, Marcel de Natris, Niels Ouwerkerk)

3.59.78 Aqua-Novioí94 (2016 Gelderse kampioenschappen Nijmegen)
(Nyls Korstanje, Sébas van Lith, Marcin Kruszko, Sam Furer)

4.00.09 SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Eindhoven)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Martijn van Buuren)
4.01.17 SG Groningen (1989 NK Amersfoort)
(Peter Horsthuis, Bert Schelhaas, Frank ter Brugge, Gert Jan Horsthuis)
4.02.18 Nayade Eindhoven (2011 ONK december Eindhoven)
(Ruud van Bommel, Stefan Jacobs, Tom Lommers, Kevin Hondsmerk)