background image
 
*

Derde ronde zwemcompetitie. Top 8 consolideren positie in hoofdklasse; ZVVS verrast in A-klasse; alle vergelijkende uitslagen

Door: Jos van Kuijeren   |   Bron: o.a. KNZB   |   11/02/2019
Derde ronde zwemcompetitie. Top 8 consolideren positie in hoofdklasse; ZVVS verrast in A-klasse; alle vergelijkende uitslagen

In de derde competitieronde hoofdklasse, consolideerden de kandidaten voor de finaleronde hun positie. De dagprijs was voor The Hague Swimming. In het spoor van de ‘Hagenaars’ volgden De Dolfijn, PSV en ZPC Amersfoort. De vijfde positie in het dag klassement was voor Aqua-Novio’94, waar men er nog niet uit is of wordt meegedaan met de finale als de eerste acht bereikt wordt.
WVZ, VZC en De Dinkel sloten het rijtje kandidaten. Op plaats negen finishte ZPC Hoogeveen, dat ook in de totale rangschikking die plek bezet. De reactie op de Facebookpagina van de hoogst genoteerde Drentse club sprak van een mooi duel met De Dinkel: "Deze ronde moest ZPC de ploeg van "de Dinkel” Denekamp net voor zich dulden maar we hebben qua punten een hele goede ronde gezwommen. Nu gaat een aantal zwemmers (14) naar Tenerife voor een trainingsstage van twee weken en zal op 16 maart (een week eerder dan de eigenlijke datum van de vierde ronde) de laatste wedstrijd van deze competitie gezwommen worden met Orca, de Dinkel en Hoogeveen.” Hoe dat afloopt? Om aanspraak te maken op de achtste startpositie moet op De Dinkel een achterstand van 1 minuut en 20 seconden worden goed gemaakt.


In het weekend van 23 en 24 maart wordt definitief beslist welke acht verenigingsteams definitief in aanmerking komen voor de ‘play off’ van Paas zaterdag 21 april. Nu de resultaten in de voorronden niet meer meetellen wordt de ontknoping dus een open en ongetwijfeld spannende wedstrijd.

 

In onderste regionen is er sprake van enige spanning, hoewel de kaarten geschud lijken.

WS Twente haf een niet zo beste ronde, maar Hieronymus weer wel. Er moeten gekke dingen gebeuren wil nieuwkomer Deltasteur het hoofdklasseschap verlengen en dat geldt ook voor ZPC De Kust en DWK. Trainer Jeroen Dellebeke was best te spreken over de prestaties van zijn ploeg: "Het ging veel beter dan in de vorige ronde. Blijft echter dat we in de groep junioren niet goed genoeg zijn. De toekomst ziet er overigens goed uit, want er staat een dijk van een groep minioren klaar, dankzij de inspanningen onder leiding van Sebastiaan Kuijper.”

De Columbiaan heeft zich al langer verzoend met een plek in de A-klasse.


De hoofdklassestand na drie ronden:


1

SG The Hague Swimming

17571,85

2

De Dolfijn

17641,95

3

PSV

17804,46

4

VZC

17826,97

5

ZPC AMERSFOORT

17909,85

6

WVZ

17911,00

7

Aqua-Novio'94

17983,52

8

De Dinkel

18169,54

9

ZPC Hoogeveen

18248,98

10

Hellas-Glana

18489,96

11

TriVia

18528,01

12

Dedemsvaart-AC

18587,52

13

WS Twente

18639,24

14

Hieronymus

18650,63

15

Deltasteur

18725,90

16

ZPC De Zeeuwse Kust

18746,10

17

DWK

18749,11

18

De Columbiaan

18985,58





De A-klasse

ZV Vlaardingen-Schiedam

De uitkomst van de derde ronde was redelijk verrassend te noemen. Niet het favoriete De Zwemlinie sloot de derde ronde als winnaar af, maar ZV Vlaardinge-Schiedam, kortweg ZVVS. In kringen van de fusieclub werd met verbazing gereageerd op deze winst met een verschil van slechts twee seconden op de Groningse lijstaanvoerder. De formatie van trainer Mark Catsburg, die zelf vier keer het water in dook om mee te helpen zo goed mogelijk te scoren, behoort door dit resultaat samen met SG De Zwemlinie, Orca en HZPC Horst tot de promotiekandidaten naar de eredivisie van het Nederlandse zwemmen.  

De kopgroep na drie wedstrijden:                

1 SG De Zwemlinie

17965,44

2 Orca

18088,93

3 ZVVS

18152,27

4 HZPC

18161,17

5 Zwemsport Parkstad

18249,87



Vergelijkende uitslagen Hoofd- en A-klasse
4x100m vrije slag est. jongens junioren 4 el.

ZPC Amersfoort 3:37.24, SG The Hague Swimming 3:39.13, Aqua-Novio'94 3:42.41, PSV 3:44.33, De Dolfijn 3:50.38, Hieronymus 3:52.76, Deltasteur 3:53.67, ZPC De Zeeuwse Kust 3:55.85, De Dinkel 3:56.94, Hellas-Glana 3:58.62

 

4x100m vrije slag est. meisjes junioren 3 el.

SG The Hague Swimming 4:11.83, De Dolfijn 4:12.82, WVZ 4:21.04, ZPC Hoogeveen 4:22.14, Hellas-Glana 4:22.95, Aqua-Novio'94 4:23.02, VZC 4:23.29, De Columbiaan 4:26.06, ZPC Amersfoort 4:28.00, De Dinkel 4:28.01

 

50m vlinderslag heren senioren open

Vaste kracht in het PSV-competitieteam is Joeri Verlinden van Team SpeedoNL

Joeri Verlinden (PSV) 23.55, Thom de Boer (De Dolfijn) 23.68, Thomas Verhoeven (The Hague Swimming (SG)) 24.22, Jeroen Baars (The Hague Swimming) 24.32, Bart Sommeling (De Dolfijn) 24.60, Jens Krijgsman (De Columbiaan) 24.74, Tom Lommers (De Dolfijn) 24.77, Junior de Bruin (ZPC Hoogeveen) 24.93, Matthijs van Meerendonk (TriVia) 24.97, Ties Elzerman (De Dolfijn) 25.05

 

100m vrije slag dames senioren open

Amy de Langen (PSV) 55.40, Marieke Tienstra (TriVia) 55.77, Tamara van Vliet (De Dolfijn) 56.47, Silke Holkenborg (VZC) 56.47, Sam van Nunen (PSV) 56.68, Myrna van Duijven (DZ&PC) 56.81, Sterre Mooiweer (ZPC Amersfoort) 56.97, Chantal Senden (Hellas-Glana) 57.20, Serena Stel (De Dolfijn) 57.45, Laura Setz (Zwemlinie) 57.67, Tamara Grove (De Dolfijn) 57.70, Leonie van Noort (WVZ) 57.84

 

200m wisselslag jongens jeugd 2 el.

Thomas Jansen (WVZ) 2:04.55, Austin Namesnik (ZPC Amersfoort) 2:05.70, Emile Dost (de Zwemlinie) 1.06.86, Lars Verhalle (VZC) 2:07.32, Jarno Koster (Aqua-Novio'94) 2:10.05, David Anthonio (SG KSN) 2.10.28, Jelle Smid (Aqua-Novio'94) 2:10.48, Sander Crooijmans (VZC) 2:11.11, Brandon van den Berg (The Hague Swimming) 2:11.13, Max Visser (WVZ) 2:11.37, Bram Zwetsloot (Z&PV Nuenen) 2:11.45, Jurre Hanstede (De Dinkel) 2:11.69, Rijk Dragstra (ZPC Amersfoort) en Jylano Nahr (Zwemsport Parkstad) 2:11.82

 

200m vlinderslag dames senioren 2 el.

Lotte Hosper (The Hague Swimming) 2:15.45, Femke Spiering (VZC) 2:17.83, Silke Molendijk (VZC) 2:18.20, Chefanja Nunes (WVZ) 2:20.49, Indy Jongman (PSV) 2:23.19, Amy de Sain (De Dolfijn) 2:26.13, Lize Janna de Vries (Orca) 2.27.47, Inge Vieveen (WVZ) 2:29.09, Wiktoria Redzimska (ZPC Hoogeveen) 2:29.15, Valesca van den Bogert (Hieronymus) 2:29.74, Lonneke Kampman (PSV) 2:31.45

 

100m rugslag jongens junioren 2 el.

Domingo Kuipers (Orca) 1:04.33, Niels Jansen (Aqua-Novio'94) 1:04.84, Luka Geraerds (Hellas-Glana) 1:05.52, Daan Sonneveld (WVZ) 1:06.81, Yanieck Frijstein (The Hague Swimming (SG)) en Mats Meyer (de Zwemlinie) 1:07.17, Thijs ten Koppel (Deltasteur) 1:07.87, Tiamo van der Veen (ZPC Hoogeveen) 1:08.21, Tenzing Geutjes (ZPC Amersfoort) 1:08.52, Christian van der Werf (Deltasteur) 1:08.53, River Streefland (The Hague Swimming) 1:08.98, Sigsten Jonkman (ZPC De Zeeuwse Kust) 1:09.10

 

200m schoolslag meisjes junioren 3 el.

Bridget Vermeer (VZC) 2:45.84, Niké Telkamp (The Hague Swimming) 2:48.53, Elydjah van der Heul (The Hague Swimming) 2:51.98, Sophie Faveaux (ZPC Amersfoort) 2:53.10, Miron Schimmelpenning (ZPC Hoogeveen) 2:54.58, Thera Janssen (Aqua-Novio'94) 2:54.72, Aniek van den Brink (De Dolfijn) 2:55.72, Hylcke de Beer (Zwemsport Parkstad) 2:56.12, Yke Groener (De Dinkel) 2:56.45, Megan Jonkman (The Hague Swimming (SG)) 2:56.94, Anouk van Hattum (Hellas-Glana) 2:58.09

 

200m rugslag heren senioren open

Arjan Knipping (PSV) 2:01.07, Bart Sommeling (De Dolfijn) 2:02.58, Dennis Kamps (De Dinkel) 2:02.97, Jelle Betten (DZ&PC) 2:04.18, Luuk Nijland (DWK) 2:05.33, Koen Koster (HZPC) 2.06.33, Dave Holweg (ZPC Amersfoort) 2:06.43, Jorrick Druyven (DAW) 2:06.66, Joeri Verlinden (PSV) 2:06.72, Ruben Dekker (De Dolfijn) 2:07.84, Sten Postma (Aqua-Novio'94) en Niek Heethaar (DWK) 2:08.06, Erik Nijholt (DZ&PC) 2:08.08, Bjorn Scherbeijn (The Hague Swimming) 2:08.57, Rowan Keen (de Zwemlinie) 2:08.80

 

200m schoolslag dames senioren open

Anouk Elzerman (De Dolfijn) 2:30.68, Mirl de Boer (De Dolfijn) 2:32.32, Irene Teufer (De Dolfijn) 2:32.96, Lonne Dijkhuis (De Dinkel) 2:34.52, Madelijne Schothans (De Dinkel) 2:35.07, Birgit van Buiten (DWK) 2:35.80, Lynn Blommers (The Hague Swimming) 2:36.56, Eelke van Ballegooijen (VZC) 2:36.97, Robin Goossens (Z&PV Nuenen) 2:37.66, Ilse Rijnja (The Hague Swimming) 2:38.00, Colet Claessens (Z&PV Nuenen) 2:38.42, Mirthe Schenkel (ZPC Hoogeveen) 2:39.53

 

100m schoolslag jongens minioren 6 el.

Daniël Hardziyenka (TriVia) 1:33.71, Tim van Rooij (PSV) 1:33.86, Nils van de Vlag (WS Twente) 1:34.12, Jasper Thijert (WS Twente) 1:35.08, Mees Elfring (WS Twente) 1:36.32, Javier Vela Mesa (PSV) 1:37.60, Ivan Bachvarov (PSV) 1:37.96, Jere Wiersma (DZ&PC) 1:38.77, Dennis Najetovic (DAW) 1:39.81, Emiel de Bruijn (Dedemsvaart-AC) 1:40.79, Stef Blok (Zwemclub Eijsden) 1:42.57,

 

50m rugslag meisjes junioren 1 el.

Frouke Ludwig (DZ&PZ) 37.61, Niobe Maduro (Aqua-Novio'94) 37.72, Chanel Vreeswijk (De Dolfijn) 37.81, Eva van Marum (Zwemclub Eijsden) 38.67, Bo Peeters (ZPC De Zeeuwse Kust) 39.12, Amara Jansen (Aqua-Novio'94) 39.74, Femke Budde (WS Twente) 39.93, Elin Ditewig (VZC) 40.02, Lieke Duijnkerke (ZPC De Zeeuwse Kust) 40.08, Lily Zandstra (Dedemsvaart-AC) 40.83, Esmee van Huet (Zwemsport Parkstad) 40.89, Julie van Nispen (Z&PV Nuenen) 41.26, Vivian Boetzkes (PSV) 41.47, Demi Leunissen (Zwemsport Parkstad) 41.80

 

400m wisselslag jongens junioren 4 el.

Simon Claasen (ZPC Amersfoort) 4:46.80, Merlin Belmon (De Dolfijn) 4:47.65, Tim Korstanje (Aqua-Novio'94) 4:47.88, Wesley Zulver (ZVVS) 4:49.30, Jelle Bon (ZVVS) 4:50.67),Lukas Binnekamp (De Dinkel) 4:50.81, Timo Kock (The Hague Swimming (SG)) 4:54.97, Ruben Claasen (ZPC Amersfoort) 4:55.49, Kylian Heederik (Deltasteur) 4:56.34, Abel te Riele (WVZ) 4:56.54, Rijk Heere (ZPC Amersfoort) 4:57.44, Yorick Visser (ZPC De Zeeuwse Kust) 4:58.04

 

100m vrije slag meisjes jeugd 2 el.

Milou van Wijk, MNC Dordrecht 56.85, Silke Huisman (Orca) 57.69, Gaia Sterre Mirotti (VZC) 58.07, Janna van Kooten (TriVia) 58.43, Vera Renshof (DWK) 59.01, Josse Bergman (VZC) 59.07, Mila Maas (PSV) 59.19, Judith Houtvast (Hellas-Glana) 59.31, Maaike Issard (VZC) 59.32, Kirsten Verhalle (VZC) 59.40, Eline Gros (Aqua-Novio'94) 59.43, Sterre Hendriks (PSV) 59.68

 

200m schoolslag heren senioren open

Arjan Knipping (PSV) 2:12.88, Koen Lems (ZPC Amersfoort) 2:14.17, Koen Koster (HZPC) 2:16.21, Serginni Marten (DWK) 2:18.39, Stijn Boertien (Dedemsvaart-AC) 2:18.56, Wietse Waninge (ZPC Amersfoort) 2:18.86, Quinn van den Heuvel (WVZ) 2:20.23, Rowan Keen (de Zwemlinie) 2:20.72, Joost de Roy Van Zuydewijn (WVZ) 2:20.39, Sten Postma (Aqua-Novio'94) 2:21.21, Mark Baars (The Hague Swimming (SG)) 2:21.28, Thom de Boer (De Dolfijn) 2:21.93

 

200m rugslag dames senioren open

Marieke Tienstra (TriVia) 2:13.56, Sterre Mooiweer (ZPC Amersfoort) 2:15.02, Carlijn Hansté (WS Twente) 2:15.74, Alinda Dingshoff (ZPC Hoogeveen) 2:16.18, Birgit van Buiten (DWK) 2:17.07, Silke Holkenborg (VZC) 2:18.21, Leonie van Noort (WVZ) 2:18.21, Amy de Langen (PSV) 2:18.33, Judith van Meijel (HZPC) 2:22.54, Mirl de Boer (De Dolfijn) 2:23.20, Serena Stel (De Dolfijn) 2:23.28, Myrna van Duijven (DZ&PC) 2:23.35, Saranda Hofstra (SG KSN) 2:23.71

 

200m vlinderslag jongens jeugd 2 el.

Thomas Jansen (WVZ) 2:07.67, Austin Namesnik (ZPC Amersfoort) 2:08.19, Jarno Koster (Aqua-Novio'94) 2:12.11, Freek Hollander (The Hague Swimming) 2:12.44, Sander Crooijmans (VZC) 2:12.90, Alex Doedel (PSV) 2:12.93, Dave van der Voet (De Dolfijn) 2:13.96, Max Visser (WVZ) 2:13.96, Raf Hendriks (Hellas-Glana) 2:14.48, Emile Dost (de Zwemlinie) en David Anthonio (SG KSN) 2.14.54, Michael Smink (The Hague Swimming) 2:15.19

 

200m wisselslag dames senioren 2 el.

Lotte Hosper (The Hague Swimming) 2:16.77, Indy Jongman (PSV) 2:17.95, Silke Molendijk (VZC) 2:20.68, Lonneke Kampman (PSV) 2:21.89, Valesca van den Bogert (Hieronymus) 2:24.31, Anna van Droffelaar (ZVVS) 2:24.99, Inge Vieveen (WVZ) 2:25.05, Amy de Sain (De Dolfijn) 2:25.20, Zanthe Janssen (Aqua-Novio'94) 2:25.53, Kaylin Stel (De Dolfijn) 2:25.60, Chefanja Nunes (WVZ) 2:26.48, Yara van Kalmthout (de Zwemlinie) 2:26.64

 

200m schoolslag jongens junioren 2 el.

Domingo Kuipers (Orca) 2:39.10, River Streefland (The Hague Swimming) 2:39.46, Miles Steenvoorden (De Dolfijn) 2:39.70, Yanieck Frijstein (The Hague Swimming) 2:39.72, Dave ten Brink (PSV) 2:41.99, Senna Hof (DZ&PC) 2:43.93), Thijs ten Koppel (Deltasteur) 2:45.34, Émile Fouzaï (The Hague Swimming) 2:45.82, Milan Lucas (De Dinkel) 2:51.73, Sigsten Jonkman (ZPC De Zeeuwse Kust) 2:52.65, Tenzing Geutjes (ZPC Amersfoort) 2:53.64, Gabriel Been (The Hague Swimming) 2:53.72

 

100m rugslag meisjes junioren 3 el.

Thera Janssen (Aqua-Novio'94) 1:08.34, Demi Westendorp (Deltasteur) 1:08.95, Yke Groener (De Dinkel) 1:09.24, Jennifer Veldhuisen (De Dolfijn) 1:11.64, Elise Bams (Zwemclub Eijsden) 1:11.71, Karlijn Offeringa (ZVVS) 1:11.83, Julia Redzimska (ZPC Hoogeveen) 1:12.19, Niké Telkamp (The Hague Swimming) 1:12.33, Miron Schimmelpenning (ZPC Hoogeveen) 1:12.66, Rachelle Luimes (Hellas-Glana) 1:13.09, Charley Blide (ZPC Hoogeveen) 1:13.44, Bridget Vermeer (VZC) 1:13.59

 

100m vrije slag heren senioren open

Thom de Boer (De Dolfijn) 48.48, Bart Sommeling (De Dolfijn) 49.26, Jeroen Baars (The Hague Swimming (SG)) 50.29, Jens Krijgsman (De Columbiaan) 50.29, Luuk Nijland (DWK) 50.92, Kingue Struijf (ZPC AMERSFOORT) 51.02, Berjen Mellema (PSV) 51.58, Ingmar Hartman (SG KSN) 51.63, Serginni Marten (DWK) 51.64, Niek Heethaar (DWK) 51.91, Erik Nijholt (DZ&PC) 51.93, Jelle Betten (DZ&PC) 51.99

 

50m vlinderslag dames senioren open

Tamara van Vliet (De Dolfijn) 27.48, Marieke Tienstra (TriVia) 27.49, Chantal Senden (Hellas-Glana) 28.04, Sam van Nunen (PSV) 28.34, Pauline Gouwens (DWK) 28.56, Elise Pennings (De Dolfijn) 28.61, Silke Holkenborg (VZC) 28.64, Alinda Dingshoff (ZPC Hoogeveen) 28.65, Irene Teufer (De Dolfijn) 28.68, Myrna van Duijven (DZ&PC) 28.87, Karin Groen (de Zwemlinie) 28.97;

50m rugslag jongens minioren 6 el.

Simun Cudic (TriVia) 36.86, Daniël Hardziyenka (TriVia) 37.08, Nils van de Vlag (WS Twente) 37.97, Tim van Rooij (PSV) 38.21, Jere Wiersma (DZ&PC) 38.55, Emiel de Bruijn (Dedemsvaart-AC) 38.84, Stef Blok (Zwemclub Eijsden) 39.19, Dennis Najetovic (DAW) 40.66, Simon Travaille (Aqua-Novio'94) 40.78, Mees Elfring (WS Twente) 41.05, Koen van den Wildenberg (Z&PV Nuenen) 41.18, Viggo van Bokhoven (Zwemsport Parkstad) 41.60, Rijk Leenders (VZC) 41.94, Jones Chuang (PSV) 41.97

 

100m schoolslag meisjes junioren 1 el.

Niobe Maduro (Aqua-Novio'94) 1:28.47, Leonoor Smale (Aqua-Novio'94) 1:37.48, Bo Peeters (ZPC De Zeeuwse Kust) 1:37.81, Indy Hof (DZ&PC) 1:38.74, Eva van Marum (Zwemclub Eijsden) 1:39.53, Femke Budde (WS Twente) 1:40.81, Frouke Ludwig (DZ&PC) 1:40.87, Lily Zandstra (Dedemsvaart-AC) 1:41.76, Meike de Waard (De Warande) 1:42.11, Esther Dijsselhof (Dedemsvaart-AC) 1:42.33, Amber Kunst (DAW) 1:42.97, Lucia van Leeuwen (ZV Haerlem) 1:43.51

 

100m vrije slag jongens junioren 4 el.

Tim Korstanje (Aqua-Novio'94) 52.93, Simon Claasen (ZPC Amersfoort) 53.22, Rijk Heere (ZPC Amersfoort) 54.73, Merlin Belmon (De Dolfijn) 54.88, Keanu Streefland (The Hague Swimming) 55.08, Yorick Visser (ZPC De Zeeuwse Kust) 55.16, Pieter Wisse (PSV) 55.28, Jelle Bon (ZVVS) 55.48), Ruben Claasen (ZPC Amersfoort) 55.62, Bram Daalman (ZV Haerlem) 55.70, Lukas Binnekamp (De Dinkel) 55.75, Kylian Heederik (Deltasteur) 55.81

 

400m wisselslag meisjes jeugd 2 el.

Slechts 0,3s bleef Silke Huisman boven haar pr op de 400m wisselslag. De Friese zwemster was ruimschoots de snelste bij de jeugd 2 en later. @Kees-Jan van Overbeeke

Silke Huisman (Orca) 4:55.19, Kirsten Verhalle (VZC) 5:07.69, Sterre Hendriks (PSV) 5:09.50, Josse Bergman (VZC) 5:10.33, Janna van Kooten (TriVia) 5:11.04, Ismay Lichtendonk (Dedemsvaart-AC) 5:14.92, Luna de Vries (Aqua-Novio'94) 5:17.69, Milou ten Koppel (Deltasteur) 5:18.14, Jetske Moot (ZPC Amersfoort) 5:18.50, Veerle Nieborg (TriVia) 5:18.58, Merel Schravendijk (The Hague Swimming) 5:20.75

 

4x100m vrije slag est. heren senioren open

De Dolfijn 3:23.54, PSV 3:24.44, The Hague Swimming 3:24.74, ZPC Amersfoort 3:27.83, DWK 3:27.91, WVZ 3:31.16, Aqua-Novio'94 3:31.55, Dedemsvaart-AC 3:31.59, ZPC Hoogeveen 3:31.85, SG KSN 3:33.25, Zwemsport Parkstad 3:32.27, VZC 3:33.30

 

4x100m vrije slag est. dames senioren open

PSV 3:47.41, De Dolfijn 3:49.20, VZC 3:52.89, TriVia 3:54.50, ZPC Amersfoort 3:54.87, WVZ 3:55.15, Hellas-Glana 3:55.75, De Zwemlinie 3:56.18, The Hague Swimming 3:56.49, De Dinkel 3:56.59, ZPC

Hoogeveen 3:57.24




Reacties:

  • Nog geen reacties aanwezig.

U dient ingelogd te zijn om een reactie te kunnen plaatsen.



Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.