background image
 
*

Vernieuwde competitie met wisseling aan de kop in de hoofdklasse

Door: Jos van Kuijeren   |   16/01/2019
Vernieuwde competitie met wisseling aan de kop in de hoofdklasse
@Kees-Jan van Overbeeke

De verenigingscompetitie is als vanouds, maar hier en daar in een vernieuwd jasje gestoken. De eerste wedstrijd in het najaar 2018, de drie volgende in de maanden januari, februari 2019. In de hoofdklasse met vier rondes, waarin de secondentelling bepalend is voor welke acht er in de finale van 20 april strijden om de titel en dan weer beginnen op nul!
Er is geen nacompetitie met een een extra promotie/degradatiewedstrijd. De nummers 15, 16, 17 en 18 degraderen naar de A-klasse en worden vervangen door de eerste vier van die afdeling.

Hoofdklasse
In de hoofdklasse was de dagprijs deze keer voor De Dolfijn (6183,69), dat het Veenendaalse VZC (6220,78) van Harry Delno 37,09 seconden voor bleef. Op plaats drie kwam deze keer PSV (6240,12). De titelverdediger uit Eindhoven hield lijstaanvoerder The Hague Swimming (6244,32) net nog 4,2 seconden achter zich. De startgemeenschap uit Den Haag en Omstreken behield in het algemeen klassement wel de leiding, gevolgde door De Dolfijn, VZC en PSV. WVZ, ZPC Amersfoort en Aqua-Novio94 volgen op respectabele afstand, maar stellen duidelijk hun kandidatuur voor een plek bij de beste acht. Strijd is er om de achtste en negende plaats tussen De Dinkel en ZPC Hoogeveen. De Denekampse formatie staat daarbij 30 seconden in het voordeel.

Vier verenigingen bevinden zich in de gevarenzone en lijken nu al op degradatie af te stevenen: ZPC De Zeeuwse Kust (15-de op 100 seconden afstand van de nummer 14 Hieronymus , hoofdklasse debutant Deltasteur, DWK en De Columbiaan.

Op het programma stonden voor de oudste categorie zwemmers langere afstanden zoals 400m wisselslag, 400m vrije slag), maar het zijn juist de de nummers in jongere leeftijdsgroepen die bepalend zijn voor de punten. Zo ontstonden er direct al grote verschillen op de 4x200m vrije slag jongens junioren 4, dat gewonnen werd door Aqua-Novio94.

Uitschieters op de 400 wissel bij de mannen waren Maarten  Brzoskowski (PSV) 4:20.35, Bart  Sommeling (De Dolfijn) 4:23.22, Thomas  Jansen (WVZ) 4:23.81, Joeri  Verlinden (PSV) 4:26.65, Erik Nijholt (DZ&PC) 4:29.16 en Luuk  Nijland (DWK) 4:29.44; zeven dames, aangevoerd door twee zwemsters van VZC, bleven binnen de 5 minutengrens: Marjolein  Delno (VZC) 4:50.80, Femke  Spiering (VZC) 4:50.98, Lotte  Hosper (The Hague Swimming ()) 4:53.54, Laura Setz (de Zwemlinie) 4:56.32, Serena  Stel (De Dolfijn) 4:56.57, Alinda  Dingshoff (ZPC Hoogeveen) 4:56.95, Leonie van Noort (WVZ) 4:59.31.

Marjolein Delno @Kees-Jan van Overbeeke

A-klasse
In de A-klasse heeft de nieuwe startgemeenschap De Zwemlinie (een combinatie van het Groningse Nova en het Drentse Borger) bewezen dat de eerste plaats in de eerste ronde geen uitschieter was. Op één minuut volgt Orca, dat daarmee toont weer snel op hoofdklasseniveau te willen terugkeren. HZPC Horst, Z&PV Nuenen, ZVVS en de SG Zwemsport Parkstad zijn de vier achtervolgers, die in de race zijn voor een plek bij de bovenste vier. Die geeft immers recht op promotie. Maar ook in de op een na hoogste klasse is er nog veel mogelijk. ZVVS had een minder goede ronde en dat kostte veel punten.

Vergelijkende uitslagen deel 2 verenigingszwemcompetitie 2018/2019
4x200m vrije slag est. jongens junioren 4 en later
Aqua-Novio'94 8:07.52, ZPC Amersfoort 8:19.55, De Dolfijn 8:21.96, The Hague Swimming 8:22.36, PSV 8:25.82, Hieronymus 8:33.28, De Dinkel 8:34.72, WVZ 8:39.54, Deltasteur 8:43.62, Hellas-Glana 8:45.29

4x100m wisselslag est. meisjes junioren 3 en later
The Hague Swimming  4:47.54, De Dolfijn 4:48.00, Aqua-Novio'94 4:48.73, VZC 4:51.50, WVZ 4:57.03, Hellas-Glana 4:59.13, ZPC Hoogeveen 5:00.40, Deltasteur 5:00.63, De Columbiaan 5:02.65, De Dinkel 5:07.03.

400m wisselslag heren senioren open
Maarten  Brzoskowski (PSV) 4:20.35, Bart  Sommeling (De Dolfijn) 4:23.22, Thomas  Jansen (WVZ) 4:23.81, Joeri  Verlinden (PSV) 4:26.65, Erik Nijholt (DZ&PC) 4:29.16, Luuk  Nijland (DWK) 4:29.44, Rowan Keen (de Zwemlinie) 4:30.48, Koen Koster (HZPC) 4:30.68, Sten  Postma (Aqua-Novio'94) 4:31.06, Jelle Betten (DZ&PC) 4.31.79), Karst  Boersma (De Dinkel) 4:32.69, Lars  Verhalle (VZC) 4:34.18, Sander  Crooijmans (VZC) 4:35.21, Koen  Lems (ZPC Amersfoort) 4:35.62.

200m vrije slag dames senioren open
Marieke  Tienstra (TriVia) 1:59.43, Marjolein  Delno (VZC) 2:00.79, Amy de Langen (PSV) 2:01.74, Femke  Spiering (VZC) 2:02.60, Leonie van Noort (WVZ) 2:03.33, Laura Setz (de Zwemlinie) 2:03.34, Alinda  Dingshoff (ZPC Hoogeveen) 2:03.46, Serena  Stel (De Dolfijn) 2:03.56, Sterre  Mooiweer (ZPC Amersfoort) 2:04.39, Myrna van Duijven (DZ&PC) 2:04.99), Lotte  Hosper (The Hague Swimming) 2:05.37, Storm  Willemsen (ZPC Amersfoort) 2:05.44.

100m schoolslag jongens jeugd 2 en later
Stijn  Boertien (Dedemsvaart-AC) 1:03.54, Bram Zwetsloot (Nuenen) 1:04.58, Emile Dost (de Zwemlinie) 1:04.77, Daen  Spoor (VZC) 1:05.74, Jesse  Zweers (Dedemsvaart-AC) 1:05.80, Tim  Korstanje (Aqua-Novio'94) 1:06.65, Rijk  Dragstra (ZPC Amersfoort) 1:06.73, Jelle  Smid (Aqua-Novio'94) 1:06.75, Jylano Nahr (Zwemsport Parkstad) 1:06.86, Ian  Sanders (Hellas-Glana) 1:06.90, Austin  Namesnik (ZPC AMF.) 1:06.93, Scott  Jansen (WVZ) 1:07.16, Vincent  Crooijmans (VZC) 1:07.32.

Stijn Boertien @Kees-Jan van Overbeeke

400m vrije slag dames senioren 2 en later
Silke  Holkenborg (VZC) 4:16.77, Gaia Sterre  Mirotti (VZC) 4:25.20, Sophie de Jonge (WVZ) 4:26.70, Sam van Nunen (PSV) 4:31.42, Yara van Kalmthout (de Zwemlinie) 4:31.63, Elise  Hardeman (ZPC Amersfoort) 4:33.50, Imke  Beekman (Hellas-Glana) 4:34.03, Lonneke  Kampman (PSV) 4:34.99, Kirsten  Verhalle (VZC) 4:34.99, Britta Koehorst (de Lansingh) 4:35.47, Hanne te Velthuis (Dedemsvaart-AC) 4:35.93, Manon  Compagner (Dedemsvaart-AC) 4:36.30.

100m vrije slag jongens junioren 2 en later
Luke Gerards (Hellas/Glana) 59.34, Tijn van Kuijk (HZPC) 59.95, Christian van der Werf (Deltasteur) 1:00.02, Sigsten  Jonkman (ZPC De Zeeuwse Kust) 1:00.12, River  Streefland (The Hague Swimming ()) 1:00.51, Mats Meyer (de Zwemlinie0 1:00.62, Cas Verstegen (HZPC) 1:00.68), Sem  Agterdenbos (MNC Dordrecht) 1:00.76, Owen  Riemens (ZPC De Zeeuwse Kust) 1:00.78, Yanieck  Frijstein (The Hague Swimming ()) 1:00.86, Bjorn  Verkaik (The Hague Swimming ()) 1:01.00, Dave ten Brink (PSV) 1:01.36, Miles  Steenvoorden (De Dolfijn) 1:01.41, Émile  Fouza (The Hague Swimming en Menno Wieringa, de Lansingh 1:01.70.

200m wisselslag meisjes junioren 3 en later
Bridget  Vermeer (VZC) 2:27.97, Jelsie van Ruijven (WVZ) 2:30.39, Merel  Schravendijk (The Hague Swimming ()) 2:30.72, Jennifer  Veldhuisen (De Dolfijn) 2:35.39, Michelle  Jrgensen (De Dolfijn) 2:35.95, Evica  Klok (VZC) 2:37.58, Yke  Groener (De Dinkel) 2:37.75, Aniek van den Brink (De Dolfijn) 2:38.29, Niké  Telkamp (The Hague Swimming ()) 2:39.42, Hylcke de Beer (Zwemport Parkstad) 2.39.61, Anique  Hazebroek (The Hague Swimming ()) 2:39.98.

50m schoolslag heren senioren open
Ties  Elzerman (De Dolfijn) 27.31, Stan  Pijnenburg (PSV) 27.60, Wietse  Waninge (ZPC Amersfoort) 27.93, Kasper  Leeuw (ZPC Amersfoort) 28.04, Juri  Dijkstra (TriVia) 28.44, Serginni  Marten (DWK) 28.47, Kingue  Struijf (ZPC Amersfoort) 28.50, Thom de Boer (De Dolfijn) 28.57, Thomas de Lange (WS Twente) 28.63, Mark  Baars (The Hague Swimming) 28.79.

100m vlinderslag dames senioren open
Elinore de Jong (The Hague Swimming) 1:00.25, Marieke  Tienstra (TriVia) 1:00.91, Femke  Spiering (VZC) 1:01.63, Chefanja  Nunes (WVZ) 1:01.64, Marjolein  Delno (VZC) 1:02.03, Lotte  Hosper (The Hague Swimming) 1:02.22, Silke  Molendijk (VZC) 1:02.22, Alinda  Dingshoff (ZPC Hoogeveen) 1:02.54, Saranda Hofstra (SG KSN) 1:03.53, Irene  Teufer (De Dolfijn) 1:03.95, Serafina Vlijt (HZPC) 1:04.20), Chantal  Senden (Hellas-Glana) 1:04.39.

100m rugslag jongens minioren 6 en later
Danil  Hardziyenka (TriVia) 1:20.84, Tim van Rooij (PSV) 1:21.42, Nils van de Vlag (WS Twente) 1:22.02, Simun  Cudic (TriVia) 1:22.59, Emiel de Bruijn (Dedemsvaart-AC) 1:26.38, Koen van den Wildenburg 1:27.26, Mees  Elfring (WS Twente) 1:27.38, Stef Blok (ZC Eijsden) 1:27.47, Simon  Travaille (Aqua-Novio'94) 1:27.80, Tim  Brouwer (Aqua-Novio'94) 1:28.26, Viggo van Bokhoven (Zwemsport Parkstad) 1:30.24)

50m schoolslag meisjes junioren 1 en later
Charlene  Ruiter (De Columbiaan) 38.39, Niobe  Maduro (Aqua-Novio'94) 42.06, Renske  Snip (De Columbiaan) 44.69, Bo  Peeters (ZPC De Zeeuwse Kust) 44.69, Leonoor  Smale (Aqua-Novio'94) 44.75, Eva van Marum, ZC Eijsden 45.16, Shirley van Mourik (MNC Dordrecht) 45.83, Meike de Waard (de Warande) 45.76, Femke  Budde (WS Twente) 45.92, Lieke  Duijnkerke (ZPC De Zeeuwse Kust) 46.32, Esther  Dijsselhof (Dedemsvaart-AC) 46.82, Leyla  Hiati (MNC Dordrecht) 47.38.

100m vlinderslag jongens junioren 4 en later
Kylian  Heederik (Deltasteur) 1:01.29, Jay de Vries (The Hague Swimming ()) 1:01.66, Tyrese  Sitania (Aqua-Novio'94) 1:01.80, Zev  Bulk (The Hague Swimming ()) 1:02.39, Teun van der Schrier (Hieronymus) 1:02.77, Lukas  Binnekamp (De Dinkel) 1:02.85, Dylan  Jansen (WVZ) 1:03.35, Jelle Bon (ZVVS) 1:03.63, Sybren  Beeksma (TriVia) 1:03.74, Damian Waas (de Warande) 1:03.91, Jort van der Vlag (WS Twente) 1:03.95, Niels  Kragt (Dedemsvaart-AC) 1:04.17.

200m rugslag meisjes jeugd 2 en later
Ismay  Lichtendonk (Dedemsvaart-AC) 2:19.32, Ilse  Volkers (DWK) 2:19.95, Josse  Bergman (VZC) 2:20.62, Joy van Dieren (De Dinkel) 2:23.17, Aniek van de Weerd (VZC) 2:24.18, Jetske  Moot (ZPC Amersfoort) 2:24.32, Charlotte  Wilbers (ZPC Hoogeveen) 2:25.24, Amy de Sain (De Dolfijn) 2:25.25, Kirsten  Verhalle (VZC) 2:25.70, Thera  Janssen (Aqua-Novio'94) 2:26.20.

100m vlinderslag heren senioren open
Joeri  Verlinden (PSV) 51.89, Maarten  Brzoskowski (PSV) 52.65, Jeroen  Baars (The Hague Swimming) 54.93, Matthijs van Meerendonk (TriVia) 55.16, Fabian  Beimin (ZPC Amersfoort) 55.30, Jens  Krijgsman (De Columbiaan) 55.71, Kenzo  Simons (De Dolfijn) 55.86, Ties  Elzerman (De Dolfijn) 56.07, Junior de Bruin (ZPC Hoogeveen) 56.39, Jesse van Dijk (ZPC Amersfoort) 56.48, Erik Nijholt (DZ&PC) 56.60);

50m schoolslag dames senioren open
Lonne  Dijkhuis (De Dinkel) 31.91, Anouk  Elzerman (De Dolfijn) en Marjolein  Delno (VZC) 31.94, Anna van Droffelaar (ZVVS) 32.22, Karin Rijkelijkhuizen (DZ&PC) 32.71, Madelijne  Schothans (De Dinkel) 32.92, Mirl de Boer (De Dolfijn) 32.98, Nicole Bennis (WVZ) 33.06), Kristy  Nagtzaam (PSV) 33.13, Elise  Pennings (De Dolfijn) 33.27, Mandy van Rossum (Aqua-Novio'94) 33.42, Birgit  Buiten (DWK) 33.47, Marieke  Tienstra (TriVia) 33.49, Chantalle Zijderveld (de Devel) 33.52.

400m vrije slag jongens jeugd 2 en later
Vincent  Crooijmans (VZC) 3:59.64, Austin  Namesnik (ZPC Amersfoort) 4:06.32, Owen  Peeks (ZPC Hoogeveen) 4:07.66, David Anthonio (SG KSN) 4:07.82, Jelle  Smid (Aqua-Novio'94) 4:08.32, Emile Dost (de Zwemlinie) 4:10.90, Raf  Hendriks (Hellas-Glana) 4:11.28, Max  Visser (WVZ) 4:11.29, Dave van der Voet (De Dolfijn) 4:11.45, Tim  Korstanje (Aqua-Novio'94) 4:12.08, Bas  Morelissen (ZPC Amersfoort) 4:12.94, Finn  Vos (De Dolfijn) 4:13.04.

100m schoolslag dames senioren 2 en later
Rosey  Metz (WVZ) 1:10.26, Lynn  Blommers (The Hague Swimming) 1:10.83, Britta Koehorst (de Lansingh) 1:11.87, Kim  Jansen van Galen (PSV) 1:13.16, Valesca van den Bogert (Hieronymus) 1:13.56, Silke  Holkenborg (VZC) 1:13.90, Eelke van Ballegooijen (VZC) 1:14.61, José Bijl (het Y) 1:14.65, Mirthe  Schenkel (ZPC Hoogeveen) 1:14.78, Sanne  Busch (MNC Dordrecht) 1:14.82, Sophie de Jonge (WVZ) 1:14.86, Kemi van de Wetering (Aqua-Novio'94) en Honia  Ibrahim (Aqua-Novio'94) 1:16.06.

200m wisselslag jongens junioren 2 en later
Cas Verstegen (HZPC) 2:22.15, Yanieck  Frijstein (The Hague Swimming ()) 2:25.91, Tijn van Kuijk (HZPC) 2:26.05, Luka  Geraerds (Hellas-Glana) 2:28.79, Émile  Fouza (The Hague Swimming ()) 2:28.85, Niels  Jansen (Aqua-Novio'94) 2:31.02, Mats Meyer (de Zwemlinie) 2:31.05, Thijs ten Koppel (Deltasteur) 2:32.24, Sigsten  Jonkman (ZPC De Zeeuwse Kust) 2:32.49, Miles  Steenvoorden (De Dolfijn) 2:32.98, Senna Hof (DZ&PC) 2:33.16, Christian van der Werf (Deltasteur) 2:33.31, River  Streefland (The Hague Swimming) 2:33.48, Wouter  Sies (TriVia) 2:33.58.

100m vrije slag meisjes junioren 3 en later
Bridget  Vermeer (VZC) 1:00.70, Jelsie van Ruijven (WVZ) 1:01.95, Aniek van den Brink (De Dolfijn) 1:02.04, Merel  Schravendijk (The Hague Swimming) 1:02.18, Lynn  Reitsma (Deltasteur) 1:02.56, Francesca  Coppo (De Dolfijn) 1:02.94, Anique  Hazebroek (The Hague Swimming) 1:02.98, Michelle  Jrgensen (De Dolfijn) 1:03.30, Yke  Groener (De Dinkel) 1:03.75, Jennifer  Veldhuisen (De Dolfijn) 1:04.00.

200m vrije slag heren senioren open
Stan  Pijnenburg (PSV) 1:47.35, Dion  Dreesens (The Hague Swimming ()) 1:47.80, Maarten  Brzoskowski (PSV) 1:48.54, Bart  Sommeling (De Dolfijn) 1:48.93, Luuk  Nijland (DWK) 1:50.24, Erik Nijholt (DZ&PC) 1:51.53, Niels  Hofmeijer (WS Twente) 1:51.59, Stijn  Simons (PSV) 1:52.71, Thomas  Jansen (WVZ) 1:53.11, Nino  Sieling (De Dolfijn) 1:53.13, Karst  Boersma (De Dinkel) 1:53.33.

400m wisselslag dames senioren open
Marjolein  Delno (VZC) 4:50.80, Femke  Spiering (VZC) 4:50.98, Lotte  Hosper (The Hague Swimming) 4:53.54, Laura Setz (de Zwemlinie) 4:56.32, Serena  Stel (De Dolfijn) 4:56.57, Alinda  Dingshoff (ZPC Hoogeveen) 4:56.95, Leonie van Noort (WVZ) 4:59.31, Silke  Molendijk (VZC) 5:00.31, Judith van Meijel (HZPC) 5:03.31, Wiktoria  Redzimska (ZPC Hoogeveen) 5:03.99, Myrna van Duijvan (DZ&PC) 5:05.13, Birgit van Buiten (DWK) 5:05.41, Storm  Willemsen (ZPC Amersfoort) 5:05.47.

50m schoolslag jongens minioren 6 en later
Wytse Broekstra (FZC54/Vikings) 41.67, Nils van der Vlag (WS Twente) 43.92, Jelte de Boer (FZC54/Vikings) 44.06, Danil  Hardziyenka (TriVia) 44.18, Tim van Rooij (PSV) 44.39, Javier  Vela Mesa (PSV) 44.95, Jasper  Thijert (WS Twente) 46.08, Mees  Elfring (WS Twente) 46.94, Emiel de Bruijn (Dedemsvaart-AC) 47.47, Stef Blok (Zwemclub Eijsden) 47.75, Obed  Molenaar (VZC) 48.15, Rijk  Leenders (VZC) 48.72, Simun  Cudic (TriVia) 48.88.

100m rugslag meisjes junioren 1 en later
Noa  Ottens (VZC) 1:19.13, Charlene  Ruiter (De Columbiaan) 1:20.68, Frouke Ludwig (DZ&PC) 1:20.73, Maud Roffel (HZ&PC Heerenveen) 1:21.04, Carlijn Boltendal (HZ&PC Heerenveen) 1:23.36, Niobe  Maduro (Aqua-Novio'94) 1:23.75, Robin  Vermeer (VZC) 1:24.30, Amber Lubbers (FZC 54/Vikings) 1:26.71, Shirley van Mourik (MNC Dordrecht) 1:26.84, Lieke  Duijnkerke (ZPC De Zeeuwse Kust) 1:26.84, Julia Agricola (HZ&PC Heerenveen) 1:26.93, Bo  Peeters (ZPC De Zeeuwse Kust) 1:27.98;

200m rugslag jongens junioren 4 en later
Keanu  Streefland (The Hague Swimming) 2:11.76, Lukas  Binnekamp (De Dinkel) 2:13.44, Merlin  Belmon (De Dolfijn) 2:13.76, Simon  Claasen (ZPC AMF.) 2:13.83, Tyrese  Sitania (Aqua-Novio'94) 2:14.63, Matej  Danis (Aqua-Novio'94) 2:15.17, Jort van der Vlag (WS Twente) 2:15.17, Jelle Bon (ZVVS) 2:15.91, Abel te Riele (WVZ) 2:16.39, Kylian  Heederik (Deltasteur) 2:16.54, Mike  Gerritsen (PSV) 2:16.60, Hessel Broekstra (FZC 54/Vikings) 2:17.15;

100m vlinderslag meisjes jeugd 2 en later
Amy de Sain (De Dolfijn) 1:03.67, Judith  Houtvast (Hellas-Glana) 1:04.87, Kirsten  Verhalle (VZC) 1:05.74, Sterre  Hendriks (PSV) 1:06.51, Veerle  Nieborg (TriVia) 1:07.37, Gabriela  Tpfer (PSV) en Josse  Bergman (VZC) 1:07.66, Amber  Celie (De Dolfijn) 1:08.15, Janna van Kooten (TriVia) 1:08.28, Aniek van de Weerd (VZC) 1:08.41.

4x100m wisselslag est. heren senioren open
PSV 3:39.15, De Dolfijn 3:43.13, ZPC Amersfoort 3:45.76, DWK 3:48.25, WS Twente 3:50.02, ZPC Hoogeveen 3:51.12, Dedemsvaart-AC 3:51.34, WVZ 3:52.80, De Dinkel 3:53.35, The Hague Swimming 3:53.42, SG KSN 3:55.58, TriVia 3:55.76

4x50m vrije slag est. dames senioren open
PSV 1:42.68, De Dolfijn-1 1:43.32, VZC 1:44.17, The Hague Swimming 1:45.45, ZPC Amersfoort 1:46.40, De Dolfijn-2 1:47.20, Hellas-Glana 1:47.44, TriVia 1:47.57, WVZ 1:47.64, Dedemsvaart-AC 1:48.35.

 

 

 



Reacties:

  • Nog geen reacties aanwezig.

U dient ingelogd te zijn om een reactie te kunnen plaatsen.



Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.