background image
 
*

1e ronde Hoofdklasse: SG The Hague Swimming op kop met grote voorsprong (update correctie en uitslagen)

08/10/2018
1e ronde Hoofdklasse: SG The Hague Swimming op kop met grote voorsprong (update correctie en uitslagen)
@andy onderstal

De selectie van de startgemeenschap The Hague Swimming heeft in de eerste ronde van de zwemcompetitie een enorme dreun uitgedeeld aan de gevestigde orde. Met een voorsprong van 90 seconden werd De Dolfijn naar de tweede plaats verwezen, terwijl PSV op 129 seconden werd gezet en als vierde eindigde. De landskampioenen verloren deze zomer enkele jeugde zwemmers, die hun vertrekkende trainer volgden naar een nieuw opgerichte vereniging in Veldhoven. VZC Veenendaal consolideerde de derde positie van vorig seizoen.

Dat PSV in zou leveren was ingecalculeerd, maar tegelijkertijd is duidelijk geworden dat de Haagse opbouw van de laatste jaren vruchten begint af te werpen. Daarnaast is de formule van de startgemeenschap met kernselecties van volhouders uit Den Haag, Utrecht en Rotterdam eveneens effectief.

De uitslag van de eerste ronde:

1) 5405,97 SG The Hague Swimming           
2) 5495,38 De Dolfijn
3) 5501,77 VZC
4) 5534,12 PSV
5) 5547,13 WVZ
6) 5557,60 Aqua-Novio'94
7) 5570,11 ZPC Amersfoort
8) 5639,94 De Dinkel
9) 5665,72 Hellas-Glana
10) 5672,65 ZPC Hoogeveen
11) 5689,08 TriVia
12) 5762,52 Hieronymus
13) 5786,51 WS Twente
14) 5796,74 Dedemsvaart-AC
15) 5799,31 DWK
16) 5805,99 ZPC De Zeeuwse Kust
17) 5815,25 De Columbiaan
18) 5836,69 Deltasteur

Vergelijkende uitslagen (onvolledig)

4x100m wisselslag Jongens junioren 4
Aqua-Novio'94 4.08.60 The Hague Swimming 4.09.57 ZPC Amersfoort 4.16.53 PSV 4.17.92 De Dolfijn 4.18.31 Hieronymus 4.22.71 WVZ 4.22.74 De Dinkel 4.22.96

4x200m vrije slag Meisjes junioren 3 e.l.
The Hague Swimming 9.18.84 De Dolfijn 9.22.75 Aqua-Novio'94 9.35.70 ZPC Amersfoort 9.41.16 VZC 9.41.39 Hellas 9.50.94 De Columbiaan 9.54.04 WVZ 9.54.47 ZPC Hoogeveen 9.58.31 De Dinkel 10.05.36 PSV 10.27.32

400 vrij heren
Maarten Brzoskowski, PSV 3.49.49 Arjan Knipping, PSV 3.51.49 Bart Sommeling, de Dolfijn 3.53.80 Jari Groenhart, TriVia 3.56.96 Vincent Crooijmans, VZC 3.58.49 Thomas Janssen, WVZ 4.00.49 Sten Postma Aqua-Novio’ 94 4.01.64 Sander Crooijmans, VZC 4.01.85 Luuk Nijland, DWK 4.02.01 Karst Boersma, de Dinkel 4.02.17 Koen Lems, ZPC Amersfoort 4.03.49 Jens Krijgsman, Columbiaan 4.04.36

100 wissel dames
Marjolein Delno, VZC 1.02.42 Elinore de Jong, THS 1.03.90 Anouk Elzerman, de Dolfijn1.04.29 Alinda Dingshoff, ZPC Hoogeveen 1.04.89 Lona Kroese, de Dolfijn 1.05.05 Silke Holkenbirg 1.05.54 Mirl de Boer 1.05.57 Lisa Dreesens, THS 1.05.66 Sterre Mooiweer, ZPC Amf 1.05.75 Chefanja Nunes1.05.87 Serena Stel de Dolfijn 1.05.19

100 rug Jongens jeugd 11-17 jaar
Leon van der Geest, WS Twente 59.02 Keanu Streefland, THS 59.26 Lars Verhalle, VZC 59.32 Stefan Tomisic, PSV 59.32 Sean Niewold, WVZ 59.69 Melle van Gemert, DZK 59.70 Jylano Nahr Parkstad 59.78 Elroy Schot, de Dolfijn 59.96 Coen de Lang, ZPC Hoogeveen 1.00.11 Tyrese Sitania, AN 1.00.22 Viktor Koets, de Columbiaan 1.00.42

200 school meisjes jeugd 11-17 jaar
Lotte Hosper, TH 2.36.03 Mandy van Rossem, AN 2.37.35 Silke Holkenborg, VZC 2.37.80 Joyce Kuipers, Orca 2.37.92 Mirthe Schenkel, Hoogeveen 2.38.24 Zanthe Janssen, AN 2.38.54 Lynn Blommers, THS 2.39.40 Kim Jansen van Galen, PSV 2.40.84 Femke Spiering, VZC 2.41.10 Lonneke Kampman, PSV 2.41.87

100 vlinder jongens junioren 2
Cas Verstegen HZPC 1.05.12 Gabriel Been, THS 1.06.81 Sem Agterdenbos, MNC 1.08.15 Tijn van Kuijk, HZPC 1.08.15 Emile Fouzai, THS 1.08.39 Luka Geraerds, Hellas G 1.08.28 Sigsten Jonkman, DZK 1.11.03 Steijn Louter, Hieronymus en Sven ten Hove, Hieronymus 1.11.27 Sven Klink, Deltasteur 1.11.29 Miles Steenvoorden, de Dolfijn 1.11.31 Domingo Kuipers, Orca 1.13.28

200 rug meisjes junioren 3 e.l.
Yke Groener, Dinkel 2.26.85 Zanthe Janssen, AN 2.28.20 Merel Schravendijk, THS 2.30.54 Jelsie van Ruiven, WVZ 2.33.24

200 vrij jongens junioren 4
Tim Korstanje, AN 1.57.73 Simon Claassen, ZPC Amf 1.57.89 Merlin Belmon, Dolfijn 1.58.86 Rijk Heere, ZPC Amf 2.00.71 Timo Kock THS 2.01.80

100 school meisjes jeugd 2 en later
Silke Huisman, Orca 1.12.74 Sterre Hendriks, PSV 1.14.13 Josse Bergman, VZC 1.15.11

50m rugslag heren
Stan Pijnenburg, PSV 25.23 Maarten Brzoskowski, PSV 25.56 Jens Krijgsman, Columbiaan 26.21, Luuk Nijland, DWK 26.29 Bjorn Scherbeijn, THS 26.30 Tom Lommers, de Dolfijn 26.67 Jaro Musters, Hieronymus 26.80 Dennis Kamps, de Dinkel 26.84 Tom Laarhuis, de Dinkel 27.00 Thom de Boer, de Dolfijn 27.01

100 school dames
Anouk Elzerman, de Dolfijn 1.09.38 Lonne Dijkhuis, de Dinkel 1.09.49 Marjolein Delno, VZC 1.10.86 Larissa Brak, ZPC Amf 1.12.15 Birgit van Buiten, DWK 1.12.46 Ilse Rijnja, THS 1.12.63, Silke Holkenborg, VZC 1.14.15

100 school heren
Ties Elzerman, Dolfijn 59.87 Stan Pijnenburg, PSV 1.00.27 Wietse Waninge, ZPC Amf 1.01.16 Arjan Knipping, PSV 1.01.67 Niels van Eck Hoogeveen 1.02.54 Thomas deLange, WS Twente 1.02.87 Koen Lems, ZPC Amf 1.03.06 Serginni Marten, DWK 1.03.11 Mark Baars, THS 1.03.33 Kingue Struijf, ZPC Amf 1.03.65

50 rug dames
Marieke Tienstra, TriVia 28.79 Elinore de Jong, THS 29.50 Marjolein Delno, VZC en Sterre Mooiweer, ZPC Amf 29.68 Manon Kampman, PSV 29.82 Amy de Langen, PSV 30.21 Marit Boxum, Deltasteur 30.50 Josien Wijkhuijs, Orca en Simone Krans, Hoogeveen 30.58 Mirl de Boer, de Dolfijn 30.72

200 school jongens jeugd 2 e.l.
Quinn van den Heuvel, WVZ 2.22.13 Jurre Hanstede, Dinkel 2.24.69 Austin Namesnik, ZPC Amf 2.25.52 Daen Spoor, VZC 2.25.52 Jarno Koster, AN 2.25.83 Sean Niewold, WVZ 2.26.04 Ian Sanders, Hellas-Glana 2.26.66 Lars Verhalle, VZC 2.27.06 Guido Brink, DZK 2.27.84 Dave van den Nieuwendijk, Columbiaan 2.28.16 Bryan Agterdenbos, PSV 2.28.29 Rijk Dragstra, ZPC Amf 2.29.92

200 rug jongens junioren 2 e.l.
Luka Geraerds, Hellas-Glana 2.22.63 Niels Jansen, AN 2.24.16 Steijn Louter, Hieronymus 2.26.72, Gabriel Been, THS 2.27.61 Yanieck Frijstijn, THS 2.28.25 Sven Klink, Deltasteur 2.28.44 Cas Verstegen,HZPC 2.28.55 Tijn van Kuijk, HZPC 2.28.71

100 rug meisjes senioren 2 e.l.
Indy Jongman, PSV 1.02.76 Lieke Oude Lenferink, WS Twente 1.02.96 Lotte Hosper, THS 1.03.46 Nienke Jonk, Hieronymus 1.03.99 Femke Spiering, VZC 1.04.78 Lonneke Kampman, PSV 1.05.23 Jetske Moot, ZPC Amf en Chefanja Nunes, WVZ 1.05.23 Manon Compagner, Dedemsvaart AC 1.05.42 Viktoria Redzimska, Hoogeveen 1.05.96 Julia Notenboom, Columbiaan 1.08.16, Marlinde Beukers, WVZ 1.08.24 Valesca van den Bogert, Hieronymus 1.08.52 Lynn Joor, WS Twente 1.08.83

100 vlindermeisjes junioren 3 e.l.
Pippa van’t Land, ZPC Amf 1.10.10 Thera Janssen, AN 1.10.52 Evica Klok, VZC 1.11.95 Mara Tims, THS 1.12.48 Jelsie van Ruijven, WVZ 1.12.84

100 wissel heren
Stan Pijnenburg, PSV 55.02 Arjan Knipping, PSV 55.89 Thom de Boer, Dolfijn 57.16 Ties Elzerman, Dolfijn 57.48 Jens Krijgsman, Columbiaan 57.48 Niels van Eck, Hoogeveen 57.59 Thomas Verhoeven THS 57.68 Bart Sommeling, Dolfijn 57.76 Karst Boersma, Dinkel 57.87 Jeroen Baars, THS 58.02

400 vrij dames
Marjolein Delno, VZC 4.17.11 Serena Stel, Dolfijn 4.18.65 Silke Holkenbirg, VZC en Leonie van Noort, WVZ 4.20.65 Sterre Mooiweer, ZPC Amf 4.23.90 Rani Skrabanja, Hellas-Glana 4.24.98

100m schoolslag jongens junioren 4 e.l.
Ruben Claasen, ZPC Amf 1.08.32 Kylian Heederik, Deltasteur 1.09.61 Simon Claasen, ZPC Amf 1.10.33 Milan Hamel, THS 1.10.39 Merlin Belmon, Dolfijn 1.11.05 Kevin Lucas, Dinkel 1.11.65, Timo Wouters, MNC 1.11.66

200 vrije slag meisjes jeugd 2 el. Vera Renshof, DWK 2.06.65 Imke Beekman, HellasGlana
2.08.72 Gaia Sterre Mirotti, 2.08.73 Ismay Lichtendonk, Dedemsvaart AC
2.10.29 Femke Hoppenbrouwer, THS  2.10.36 Mila Maas, PSV 2.11.66 Maaike Issard, THS  2.12.09. Gabriela Töpfer, PSV 2.12.12 Bridget de Bat, DZK 2.12.72 Babet de Voogd, DZK 2.12.87

4x50m vrije slag heren
De Dolfijn 1.30.31 PSV 1.30.39 The Hague Swimming 1.31.62 DWK 1.33.88 ZPC Amersfoort 1.34.26 De Dinkel 1.35.90 ZPC Hoogeveen 1.35.94 VZC 1.36.39 Zwemsport Parkstad 1.36.40 TriVia 1.36.43 WVZ 1.36.47 Aqua-Novio’94 1.36.49

4x100m wisselslag dames
The Hague Swimming 4.13.73 VZC 4.14.76 PSV 4.16.69 De Dolfijn 4.17.75 ZPC Hoogeveen 4.21.70 ZPC Amersfoort 4.21.80 TriVia 4.23.59 DWK 4.23.78 Dedemsvaart AC 4.24.01 WVZ 4.24.38 De Dinkel 4.25.06 Hellas-Glana 4.27.21

ZC Borger en Nova ofwel SG de Zwemlinie
ZC Borger en Nova zijn een startgemeenschap begonnen. De Zwemlinie, de naam komt van de natuurlijke scheidslijn tussen Groningen en Drenthe: de Semslinie,

Het idee is ontstaan omdat de selectie van Borger ‘s morgens meetraint met Nova , en dat trainster Marieke Manning al 2 jaar de schema’s schrijft voor Borger sinds het vertrek van hun hoofdtrainer Dick Bronder

De samenwerking werd steeds closer, en aangezien Borger een aantal keren op rij gedegradeerd was, en de twee selecties elkaar perfect zouden kunnen aanvullen, is er wat betreft de verenigingszwemcompetite gekozen voor een startgemeenschap. Dit kan natuurlijk goed uitgebouwd worden de komende jaren! In de A-klasse heeft de nieuwe combinatie direct de leiding genomen. Op twee en drie staan het vorig seizoen gedegradeerde Orca en ZVVS, dat promoveerde vanuit de B-klasse.

 


 

Rubriek: Competitie, Nieuws


Reacties:

  • Nog geen reacties aanwezig.

U dient ingelogd te zijn om een reactie te kunnen plaatsen.



Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.