background image
 
*

Ranglijsten 2012

Eeuwige ranglijst wisselslag lange baan

Voor het laatst bijgewerkt op 1 september 2017 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt


Dames

Top 65: 200 meter wisselslag persoonlijk (23 juli 2017)
2.10.21 Femke Heemskerk, PSV NTC Eindhoven (2014 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.13.14 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)

2.13.69 Marrit Steenbergen, DZ&PC RTC Drachten (2016 EJK Netanya)
2.15.05 Marjolein Delno, PSV NTC Eindhoven (2017 WK Boedapest)
2.
15.34 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Swim Cup Eindhoven)

2.15.73 Minouche Smit, DWK (1996 NK Drachten)
2.15.85 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)

2.16.27 Esmée Bos, PSV NTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.16.91 Lona Kroese, E.ON-NZA (2009 Swim Cup Amsterdam)
2.17.00 Sharon van Rouwendaal, AAS 95 (2014 24e Nautiques Tarbes)

2.17.04 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
2.17.20 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)

2.17.23 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
2.18.03 Cynthia Verkaik, Orca (2014 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.18.28 JoŽlle Scheps, WVZ (2010 Open Portugese Coimbra)
2.18.39 Robin Neumann, de Dolfijn/NTC Amsterdam (2017 Sette Colli Rome)
2.18.61 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open EDF Parijs)
2.18.93 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Eindhoven)
2.19.29 Brenda Starink, DWK (1999 NK Amersfoort)
2.19.31 Marieke Tienstra, Trivia RTC Drachten (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)

2.19.41 Claire Verkijk, WVZ RTC Amsterdam (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)

2.19.45 Melanie ten Brink, . Swimteam (2004 NK Amsterdam)
2.19.57 Ilse Kevelham, de Whee (1999 EJK Moskou)
2.19.65 Annemarie Verstappen, BZV (1982 Invitatie Bratislava)

2.19.66 Madelon Baans, PSV (1997 NK Eindhoven)
2.19.92 Annelies Maas, de Rijn (1979 NK Amersfoort)
2.20.19 Tessa Vermeulen, de Dolfijn RTC Amsterdam (2014 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.20.27 Esmee Vermeulen, de Dolfijn NTC Amsterdam (2015 KNZB Challenger Dordrecht)
2.20.58 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991 NK Amersfoort)
2.20.83 Merel Hommen, PSV (1994 USA Spring Nationals Federal Way)

2.20.93 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2007 NK Amsterdam)
2.21.04 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2007 NK Amsteram)
2.21.26 Maartje Kouwenberg, WVZ (2000 NK Drachten)
2.21.42 Kristel Tellegen, PSV(1995 US Open Orlando)
2.21.57 Sara Kuijer, AZ&PC (2001 NK Eindhoven)

2.21.64 Carla Geurts, UZSC (2000 NK Drachten)
2.21.69 Givenchy Sneekes, de Dolfijn (2013 ASA National Youth Championships Sheffiels)

2.21.80 Jolanda de Rover, DJK (1983 NK Amersfoort)*
2.21.88 Linda Oegema, Dedemsvaart AC (1992)
2.21.93 Lia Dekker, DZ&PC (2009 Limietwedstrijd Eindhoven)

2.22.24 Mariska van Harn, DWK (1996 NK Drachten)
2.22.26 Saskia van der Kolk, het Ravijn (1984 )
2.22.40 Renate Wigger, de Dinkel (1988)*
2.22.42 Malissa van de Heuvel, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.22.66 Judith Stap, PSV (2013 ONK Eindhoven)
2.22.67 Serena Stel, de Dolfijn RTC Amsterdam (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
2.22.70 Kira Bulten, de Steur (1991 NK Amersfoort)
2.22.70 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 Swim Cup Amsterdam)
2.22.71 Yvette Vester, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.22.80 Indy Jongman, PSV (2017 Swim Cup Eindhoven)

2.22.81 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 Dutch Open Eindhoven)
2.22.83 Danielle Veenhuizen, Dedemsvaart AC (1987)
2.22.93 Loulou Vos, PSV (2017 Regionale kampioenschappen Londen)
2.22.95 Macy Oortwijn, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.22.95 Niamh Hofland, PSV (2017 NJJK Eindhoven)
2.22.97 Kirsten Vlieghuis, de Dinkel (1993 NK Amersfoort)
2.22.98 Saskia de Jonge, 't Tolhekke NTC Eindhoven (2015 KNZB Challenger Drachten)

2.23.01 Lotte Goosen, DIO (2011 Diamond Race Antwerpen)
2.23.02 Judith van Meijel, HZPC Horst (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.23.16 Naomi van der Woerd, AZ&PC (1994 NK Drachten)

2.23.30 Ina Willigers, Zwemclub Eijsden (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.23.38 Ilse van Hoorn, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.23.46 Anja van der Hout, de Dolfijn (2010 Kringkampioenschappen Amsterdam)*
2.23.50 Lotte Hosper, The Hague Swimming (2017 NJJK Eindhoven)
2.23.65 Marloes Oldenburg, Orca (2009 ONK Eindhoven)

Top 50: 400 meter wisselslag persoonlijk (18 juni 2017) 

4.44.73 Wendy van der Zanden, PSV (2016 EK Londen)
4.45.68 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 ONK Amsterdam)
4.48.19 Sharon van Rouwendaal, CN Braud St.Louis (2008 Franse kampioenschappen Duinkerken)
4.50.27 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
4.52.62 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1988 NK Amersfoort)
4.53.13 Marjolein Delno, PSV (2013 ONK Eindhoven)

4.53.77 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
4.54.74 Linda Oegema, Dedemsvaart AC (1992 Int.wedstrijden Barcelona)
4.55.64 Niamh Hofland, PSV (2017 NJJK Eindhoven)
4.56.38 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)

4.56.67 Ilse Kevelham, de Whee (1999 EJK Moskou)
4.56.80 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1987 Landenwedstrijd Nijmegen)*

4.56.88 Annelies Maas, de Rijn (1979 NK Amersfoort)
4.57.60 Kirsten Vlieghuis, PSV (1997 Competitie Eindhoven)*
4.57.76 JoŽlle Scheps, WVZ (2010 Flanders Coast Meeting Oostende)
4.58.18 Carla Geurts, UZSC (1998 Canada)
4.58.23 Marieke Tienstra, Trivia RTC Drachten (2015 NJJK Eindhoven)

4.58.46 Cynthia Verkaik, Orca (2014 Swim Cup Eindhoven)
4.58.52 Annemarie Verstappen, BZV (1981 EK Split)
4.58.85 Marjolein Delno, DWK (2012 Swim Cup Eindhoven)

4.59.21 Danielle Veenhuizen, Dedemsvaart AC (1987 EJK Rome)

4.59.38 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
4.59.75 Radna Mulder, PSV (1994 Lille)
5.00.79 Kristel Tellegen, PSV (1994 Spring Nationals Federal Way)
5.00.93 Claire Verkijk, WVZ (2017 Swim Cup Den Haag)
5.00.94 Maartje Kouwenberg, WVZ (1996 EJK Kopenhagen)
5.01.05 Iris Westrik, de Dinkel (1990 NK Amersfoort)
5.01.54 Hinkelien Schreuder, PSV (2006 NK Eindhoven)
5.01.59 Minouche Smit, DWK (1996)
5.01.70 Jolanda de Rover, DJK (1984)*

5.01.85 Mirjam Bakker, HPC (1988 NK Amersfoort)
5.02.38 Melanie ten Brink, Rutac Swimteam (2003 NK Amsterdam)
5.02.71 Maaike Waaijer, SV WŁrzburg 05 (2012 Bayrische Meisterschaften WŁrzburg

5.02.84 Alexandra Worm, HPC (1987 NK Amersfoort)

5.02.93 Ingrid Moers, MZ&PC (1987 NK Amersfoort)

5.02.98 Lotte Hosper, SG The Hague Swimming (2017 NJJK Eindhoven)
5.02.99 Esmée Bos, DWK (2011 ONK Eindhoven)

5.03.00 Judith van Meijel, HZPC Horst (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
5.03.20 Mariska van Harn, DWK (1996)*
5.03.33 Daphne Demuth, Dormagen(Duitsl.) (1982 NZK Amersfoort)

5.03.51 Marijke de Groot, Zwemlust/den Hommel (1981 NK Amersfoort)

5.03.66 Esmée Bos, DWK (2011 Swim Cup Amsterdam)

5.03.81 Tessa Vermeulen, de Dolfijn (2014 Golden Lanes Amiens)

5.03.86 Yvette Vester, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
5.04.27 Femke Spiering, VZC (2017 Swim Cup Den Haag)
5.04.43 Miranda Bosma, Mosa Regio (1999)
5.04.79 Marloes Oldenburg, Orca (2009 ONK Eindhoven)
5.04.87 Lia Dekker, DZ&PC (2010 ONK Eindhoven)
5.04.88 Givenchy Sneekes, de Dolfijn (2013 ONK Eindhoven)
5.05.20 Elsa de Groot, Orca (2001 EJK Malta)

5.05.32 MariŽt Koster, Bikkel Hoogeveen (2006 NK Eindhoven)
5.05.49 Leonie van Noort, WVZ (2015 Regio lange afstand kampioenschappen Den Haag)
5.06.08 Naomi van de Woerd, TZC Vahalis (1991 NK Amersfoort)


Heren


Top 60: 200 meter wisselslag persoonlijk (22 augustus 2017)
2.00.71 Mike Marissen, AZ&PC RTC Drachten (2013 ONK Eindhoven)
2.00.77 Marcel Wouda, PSV (1997 EK Sevilla)

2.00.93 Sébas van Lith, Aqua Novio '94 NTC Drachten (2014 Swim Cup Eindhoven)
2.01.35 Robin van Aggele, Zwemlust-den Hommel (2007 NK Amsterdam)
2.01.48 Kyle Stolk, PSV NTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.01.76 Arjan Knipping, PSV (2017 Universiade Taipei)
2.03.01 Martin van der Spoel, DWK (1996 OS Atlanta)
2.03.15 Frank Roovers, PSV (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.03.59 Mark van der Zijden, DWK (1998 WK Perth)
2.03.62 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)

2.03.89 Arno Kamminga, de Columbiaan (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.04.26 Jens Bakker, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.04.53 Nick van der Zandt, PSV (2001 EJK Malta)
2.05.00 Lucas Greven, PSV RTC Eindhoven (2013 ONK Eindhoven)
2.05.11 Sander Ganzevles, De Dolfijn/TZA (2003 NK Amsterdam)
2.05.37 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn NTC Amsterdam (2013 ONK Eindhoven)

2.05.47 Georgios Dimitras, PSV (2000 EJK Duinkerken)
2.05.89 Nick Driebergen, de Dolfijn (2011 ONK Eindhoven)
2.05.97 Devi Wolthuizen, TriVia (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.06.17 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009)

2.06.18 Thijs van Valkengoed, De Dolfijn-/TZA (2003 NK Amsterdam)

2.06.32 Jelle Betten, DZ&PC RTC Drachten (2017 NJJK Eindhoven)
2.06.34 Sander Karssen, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)

2.06.34 Jacob de Roos, RTC Drachten DZ&PC (2017 NJJK Eindhoven)
2.06.55 Jari Groenhart, Trivia (2017 NJJK Eindhoven)
2.06.59 Floris Kotterink, Albion (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.06.60 Ron Dekker, De IJsel (1988 NK Amersfoort)
2.06.69 Yamiko Steenhoek, MNC Dordrecht RTC Amsterdam (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.06.72 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2007 Gijon)
2.06.78 Lennart Stekelenburg, Eiffel Swimmers PSV (2008 Grand Prix Uppsala)

2.06.85 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2009 ONK Eindhoven)
2.06.95 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.07.06 Onno Joustra, Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)
2.07.06 Ensger Kotterink, Albion (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.07.13 Camillo Bérénos, PSV (1997 EJK Glasgow)
2.07.71 Felix Broekhuizen, E.ON-NZA (2008 Swimcup Eindhoven)
2.08.03 Caspar Corbeau, ZPC Amersfoort (2017 NJJK Eindhoven)
2.08.09 Klaas Erik Zwering, PSV (1998 NK Eindhoven)
2.08.17 Stan Pijnenburg, PSV (2015 Brabantse kampioenschappen Eindhoven)
2.08.20 Fabian Willemse, DWK (1999 NK Amersfoort)

2.08.59 Joost Reijns, de Dolfijn/NTC Amsterdam (2015 KNZB Challenger Dordrecht) 
2.08.64 Rudy Ted de Haan, de Aquaflippers (2006)
2.08.76 Bjorn Scherbeijn, de Schelde (2012 Irish Age Open Dublin)
2.08.79 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2012 Flanders Swimming Cup Antwerpen)
2.08.80 Jeroen van den Berkt, PSV (2004)*
2.08.81 Philippe Rivard, WVZ (2009 Swim Cup Amsterdam)
2.08.83 Ruben Klinkers, SG Hellas/Glana/Nimo (2012 ONK Amsterdam)
2.08.95 Dennis Eliveld, de Dolfijn (2011 Euromeet Luxemburg)
2.09.09 Gérard de Kort, HPC (1986 NK Amersfoort)

2.09.21 Robert Yallop, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)


2.09.23 Stan Steegeling, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.09.30 John Keetman, DWK (2005 NK Amsterdam)
2.09.33 Bas Ido Wennekes, DWK (1999)
2.09.39 Winand Willigers, MZ&PC (1988)
2.09.42 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2014 Limburgse kampioenschappen Eijsden)

2.09.50 Rowan Keen, ZC Borger (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.09.51 Sebastiaan Kuijper, DWK (2000 NK Drachten)
2.09.53 Maarten Brzoskowski, PSV (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
2.09.60 Nick Hessing, De Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
2.09.63 Timon Evenhuis, TriVia (2012 Swim Cup Amsterdam)

2.09.91 Koen Koster, HZPC Horst (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)

Top 58: 400 meter wisselslag persoonlijk (25 augustus 2017)
4.15.38 Marcel Wouda, PSV (1997 EK Sevilla)

4.19.73 Sébas van Lith, Aqua-Novio '94 NTC Drachten (2014 Swim Cup Eindhoven)

4.20.56 Robin van Aggele, SG Midden-Nederland (2005 Primavera Cadiz)
4.23.25 Arjan Knipping, PSV (2017 Universiade Taipei)
4.26.78 Davy Verreussel, Hellas/Glana (2011 ONK Eindhoven)
4.26.99 Georgios Dimitras, PSV (2001 NK Eindhoven)
4.27.06 Frank Roovers, PSV RTC Eindhoven (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
4.27.56 Martin van der Spoel, DWK (1991 NK Amersfoort)

4.27.70 Marcel Schouten, Eiffel Swimmers PSV (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)

4.28.31 Jari Groenhart, Trivia (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)

4.28.32 Maarten van der Weijden, DWK (1999 EJK Moskou)
4.28.35 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)

4.29.75 Mark van der Zijden, DWK (1999 NK Amersfoort)
4.29.79 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009 British Open Sheffield)

4.29.92 Gérard de Kort, HPC (1984 OS-selectiewedstrijden Amersfoort)
4.30.17 Lucas Greven, PSV NTC Eindhoven (2014 Swim Cup Amsterdam)
4.30.55 Sander Ganzevles, DWK (1999 Mulhouse)
4.32.00 Jens Bakker, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 ONK Amsterdam)
4.32.12 Maarten Brzoskowski, PSV NTC Eindhoven (2017 Swim Festival ADO Bergen, NOR)
4.32.14 Fred Eefting, AZ&PC (1981 EK Split)


4.32.37 Sander Karssen, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
4.33.03 Arjen van der Meulen, DZ&PC (2012 Flanders Swimming Cup Antwerpen)
4.33.06 Felix Broekhuizen, DWK/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
4.33.12 Nick van der Zandt, PSV (2001 NK Eindhoven)
4.33.29 Ferry Weertman, PSV NTC Eindhoven (2015 The Hague Grand Prix Den Haag)
4.33.32 Vincent van Iperen, Orca (2010 ONK Eindhoven)
4.33.64 Wouter Houtman, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
4.33.68 Mike Marissen, AZ&PC (2009 EJK Praag)
4.34.33 Nick Driebergen, Swimteam (2006 NK Eindhoven)
4.34.11 Kyle Stolk, PSV NTC Eindhoven (2015 The Hague Grand Prix Den Haag)

4.34.60 Fabian Willemse, DWK (1998 NK Eindhoven)
4.34.94 Stan Steegeling, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
4.35.01 Sven Kardol, Z&PV Nuenen (2013 ONK Eindhoven)
4.35.71 Ruben van Leeuwen, PSV (2015 NJJK Eindhoven)
4.35.79 Chester Marsman, AZ&PC (1996 NK Drachten)
4.35.95 Camillo Bérénos, PSV (1999 NK Amersfoort)
4.36.51 Philippe Rivard, WVZ (2009 Swim Cup Amsterdam)

4.36.54 Rowan Keen, Borger (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
4.36.60 Fabian Beimin, AZ&PC (2015 Studentenwedstrijd Utrecht)*
4.37.25 Raymond van de Merwe, WVZ (2011 ONK Eindhoven)

4.37.36 Jeroen van de Loosdrecht, de Kempvis (1992)
4.37.77 Wander Halderman, de Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)
4.37.83 Ronald Woutering, Zeemacht (1976 OS Selectiewedstrijden Rotterdam)
4.37.94 Ensger Kotterink, Albion (2012 Swim Cup Eindhoven)
4.38.11 Tim Hoogerwerf, DWK (2017 NJJK Eindhoven)
4.38.16 Devi Wolthuizen, TriVia (2008 Swimcup Eindhoven)
4.38.20 Pieter van den Hoogenband, PSV (1998)*
4.38.36 Yannick Vijver, de Dolfijn (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
4.38.52 Guy de Kort, HPC (1986 NK Amersfoort)
4.38.65 Hans Jansen, HPC (1987 NK Amersfoort)

4.38.71 David uit den Bogaard, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)

4.38.80 Vincent van Rutten, De Dolfijn (2004)
4.39.02 Joeri Verlinden, PSV (2006)
4.39.13 Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel (1981 NK Amersfoort)
4.40.07 Koen Koster, HZPC Horst (2017 NJJK Eindhoven)

4.40.53 Nicholas Theunissen, Kimbria (2017 Ultra Swim Charlotte)
4.40.56 Niels Post, PSV (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)

4.40.60 Daan Zwertbroek, HZ&PC Heerenveen (2017 NJJK Eomdhoven)