background image
 
*

Ranglijsten 2012

Eeuwige ranglijst rugslag lange baan

Voor het laatst bijgewerkt op 30 augustus 2017 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt


Dames


Top 65: 50 meter rugslag (17 juni 2017)

27.77 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 WK Rome)
27.85 Maaike de Waard, PSV NTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.96 Kira Toussaint, University of Tennessee (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
28.26 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Franse kampioenschappen Straatsburg)

28.47 Tamara van Vliet, de Dolfijn (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
28.59 Tessa Vermeulen, de Dolfijn NTC Amsterdam (2017 Swim Cup Den Haag)
28.70 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swimcup Eindhoven)

28.98 Marieke Tienstra, Trivia RTC Drachten (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
29.08 Esmée Bos, PSV NTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
29.12 Loulou Janssen, de Columbiaan (2015 Swim Cup Amsterdam)

29.22 Iris Tjonk, WS Twente (2014 Swim Cup Amsterdam)

29.25 Annemarie Worst, Orca NTC Amsterdam (2014 Swim Cup Eindhoven)
29.31 Suze Valen, AZ&PC (2003 NK Amsterdam)
29.31 Sharon van Rouwendaal, AAS 95 (2015 Meeting National Sarcelles)
29.35 Josien Wijkhuijs, Orca (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
29.42 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2013 Trofeu José Finkel Sao Paulo) )

29.44 Marrit Steenbergen, DZ&PC RTC Drachten (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
29.45 Kimberley Albers, ZV Vlaardingen (2009 ONK Eindhoven)
29.47 Sylvia Dik, TriVia (2010 EJK Helsinki)
29.54 Anja van der Hout, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)

29.56 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
29.58 Valerie van Roon, WVZ (2016 KNZB Slottoernooi Amsterdam)
29.67 Inge de Bruijn, PSV (1999 NK Amersfoort)
29.68 Brenda Starink, VZC Vl. (1996 NK Drachten)
29.80 Manon Manning, Nova (2016 Amsterdam Swim Meet)
29.82 Robin Neumann, de Dolfijn NTC Amsterdam (2015 Swim Cup Amsterdam)
29.85 Willemijn Knot, TriVia (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
29.92 Frouke Beeksma, Trivia (2016 Amsterdam Swim Meet)
29.95 Lenneke van Schaik, LZ 1886 (2004 NK Amsterdam)
30.01 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 Int.wedstrijden Edinburgh)

30.02 Evy Witlox, DWK (2011 Swim Cup Amsterdam)
30.08 Claris de Vries, DZ&PC (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
30.09 Indy Jongman, PSV RTC Eindhoven (2017 Swim Cup Den Haag)
30.10 MariŽt Koster, Hoogeveen (2006 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
30.16 Elise Tanis, de Gooye (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
30.17 Jolanda de Rover, DJK (1984 OS Los Angeles)
30.23 Stefanie Luiken, PSV (2005 NK Amsterdam)
30.26 Rieneke Schinkel, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
30.29 Sabrina Buur, PSV (2000 EJK Duinkerken)
30.35 Naomi van der Woerd, UZSC (1994 Int.wedstrijd Edinburgh)


30.37 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
30.39 Ashley Verburg, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
30.40 Mirthe Lanfermeijer, de Dolfijn (2013 ONK Eindhoven)
30.40 Joyce Feith Tafatatha, PSV (2016 Open kampioenschappen Luxemburg)
30.43 Sterre Mooiweer, de Dinkel (2017 Race Days Dortmund)
30.58 Angela Postma, PSV (1998 NK Eindhoven )
30.59 Manon van Vulpen, PSV (2006 City Bokaal Eindhoven)
30.60 Laura Moolenaar, AZ&PC (2014 Swim Cup Eindhoven)
30.62 Brigitte van der Lans, HPC (1984 Speedo Meet Amersfoort)
30.64 Noortje Timmerman, de Dinkel (2017 Int.wedstrijd Bochum)

30.67 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1978 WK West-Berlijn)
30.68 Jasmijn Boon, WVZ (2014 Swim Cup Amsterdam)
30.70 Sabrina Fortes, de Kempvis (1996 NK Drachten)
30.70 Parand Zarekiani, de Dolfijn (2014 Swim Cup Eindhoven)
30.73 Nicole Hermink, de Dinkel (1999 Int.wedstrijd Brugge)
30.73 Arianne Kooijinga, TriVia (2017 SwimCup/NK Eindhoven)
30.76 Lieke Oude Lenferink, WS Twente (2017 NJJK Eindhoven)
30.78 Anneke de Jong, DZ&PC (1987 Golden Cup Meet Straatsburg)
30.79 Daphne ten Brink, WZ&PC (2002 NK Amersfoort)
30.80 Ilse Kraaijeveld, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)

30.85 Sanne Advocaat, MNC Dordrecht (2012 Swim Cup Eindhoven)
30.85 Brigit van der Vegte, Octopus (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
30.86 Conny van Bentum, DWK (1980 Arena Sprint Amersfoort)
30.90 Merel van der Ent, de Stormvogel (2011 ONK Eindhoven)
30.91 Sylvie Ketelaars, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)

Top 60: 100 meter rugslag dames (17 juni 2017)
1.00.03 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Swim Cup Amsterdam)

1.00.14 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2011 WK Shanghai)
1.00.25 Kira Toussaint, University of Tennessee (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
1.01.01 Maaike de Waard, PSV NTC Eindhoven (2014 Swim Cup Amsterdam)
1.01.58 Iris Tjonk, WS Twente (2014 Swim Cup Amsterdam)
1.01.58 Tessa Vermeulen, de Dolfijn NTC Amsterdam (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
1.02.20 Annemarie Worst, Orca (2012 Swim Cup Amsterdam)
1.02.30 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2010 Swim Cup Amsterdam)
1.02.70 Jolanda de Rover, DJK (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)*
1.02.76 Esmée Bos, PSV NTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)

1.02.77 Marieke Tienstra, TriVia RTC Drachten (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
1.02.79 Hinkelien Schreuder, PSV (2008 EK Eindhoven)
1.03.02 Tamara van Vliet, SG The Hague Swimming (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
1.03.19 Evy Witlox, DWK (2011 ONK Eindhoven)
1.03.21 Kimberley Albers, ZV Vlaardingen (2009 ONK Eindhoven)
1.03.25 Stefanie Luiken, PSV (2004 NK Amsterdam)
1.03.31 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1991 WK Perth)
1.03.44 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
1.03.47 MariŽt Koster, Bikkel Hoogeveen (2010 ONK Eindhoven)
1.03.47 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2011 Banska Bystrica)

1.03.47 Loulou Janssen, de Columbiaan (2015 Swim Cup Amsterdam)
1.03.54 Brenda Starink, DWK (1999)
1.03.58 Ilse Kraaijeveld, Orca (2016 Regio kampioenschappen Drachten)
1.03.78 Rieneke Schinkel, Swimteam (2005 NK Amsterdam time-trial)
1.03.81 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1979 Europacup Utrecht)
1.03.81 Robin Neumann, de Dolfijn NTC Amsterdam (2014 Swim Cup Amsterdam)
1.03.82 Suze Valen, AZ&PC (1997 EK Sevilla)
1.03.85 Annemarie Verstappen, BZV (1982)
1.03.88 Sylvia Dik, TriVia (2010 EJK Helsinki)
1.03.92 Indy Jongman, PSV RTC Eindhoven (2016 Int.Schwimmfest Dortmund)

1.04.01 Lenneke van Schaik, LZ 1886 (2002 NK Amersfoort)
1.04.09 Marrit Steenbergen, DZ&PC RTC Drachten (2016 Limietwedstrijden Drachten)
1.04.39 Rieneke Terink, PSV (2013 ONK Eindhoven)
1.04.41 Naomi van der Woerd, TZC/Vahalis (1991)
1.04.44 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1986 WK Madrid)
1.04.45 Valerie van Roon, WVZ RTC Den Haag (2016 Regio kampioenschappen Dordrecht)
1.04.48 Elise Tanis, de Schotejil (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
1.04.48 Minouche Smit, DWK (1996 NK Drachten)
1.04.57 Brigitte van der Lans, HPC (1984)
1.04.62 Sterre Mooiweer, de Dinkel (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)

1.04.67 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
1.04.84 Diane Edelijn, VZC Vl. (1978 NK Amersfoort)
1.04.85 Enith Brigitha, het Y (1977 NK Amersfoort)
1.04.90 Anneke de Jong, DZ&PC (1987)
1.04.98 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009 Dutch Open Eindhoven)
1.05.05 Iris Westrik, de Dinkel (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)
1.05.11 Barbara de Wit, de Zeeschuimers (1987)
1.05.16 Jasmijn Boon, WVZ (2014 Open Hongaarse Jeugdkampioenschappen Eger)
1.05.18 Angela Postma, PSV (1998 WK Perth)
1.05.19 Kitty Oude Nijeweme, de Dinkel (1985)

1.05.25 Sabrina Buur, PSV (2000 EJK Duinkerken)
1.05.26 Marieke Mastebroek, de Eemsrobben (1991)
1.05.26 Niamh Hofland, PSV (2017 NJJK Eindhoven)
1.05.30 Manon Manning, Nova (2017 Limietwedstrijd Drachten)
1.05.32 Frouke Beeksma, Trivia (2016 NJJK Dordrecht)
1.05.36 Natasja Robert, DAW (1992 NK Amersfoort)
1.05.38 Mirthe Lanfermeijer, TriVia (2011 ONK Eindhoven)

1.05.40 Conny van Bentum, DWK (1979 NK Amersfoort)
1.05.41 Claris de Vries, Orca (2014 KNZB Challenger Dordrecht)
1.05.43 Laura Moolenaar, AZ&PC (2013 Swim Cup Eindhoven)

Top 60 200 meter rugslag dames (15 juni 2017)

2.07.78 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2011 WK Shanghai)

2.09.14 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Franse kampioenschappen Straatsburg)
2.12.38 Jolanda de Rover, DJK (1984 OS Los Angeles))
2.12.82 Annemarie Worst, Orca/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.13.02 Kira Toussaint, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.13.41 Tessa Vermeulen, de Dolfijn NTC Amsterdam (2017 Swim Cup Den Haag)
2.14.10 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.14.94 Ellen Elzerman, Torpedo (1989 EK Bonn)
2.14.98 Robin Neumann, de Dolfijn RTC Amsterdam (2014 Swim Cup Eindhoven)
2.15.35 Iris Tjonk, WS Twente (2014 Swim Cup Eindhoven)

2.15.56 Marieke Tienstra, Trivia RTC Drachten (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.15.75 Evy Witlox, DWK (2011 ONK Eindhoven)
2.15.82 Rieneke Schinkel, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
2.16.46 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Kringkampioenschappen Eindhoven)
2.16.88 MariŽt Koster, Bikkel Hoogeveen (2009 ONK Eindhoven)
2.17.09 Naomi van der Woerd, TZC Vahalis (1992 EJK Leeds)
2.17.19 Kimberley Albers, ZV Vlaardingen (2009 ONK Eindhoven)
2.17.61 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1980 OS Selectiewedstrijden Rotterdam))
2.17.73 Maaike de Waard, de Zeehond '73/RTC Dordrecht (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.18.14 Esmée Bos, DWK (2011 Open NK Eindhoven)

2.18.24 Brigitte van der Lans, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.18.24 Indy Jongman, PSV RTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.18.34 Sterre Mooiweer, de Dinkel (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.18.71 Stefanie Luiken, PSV (2004 DOSC Eindhoven)
2.18.74 Ilse Kraaijeveld, Orca (2016 Regio kampioenschappen Drachten)
2.18.89 Leonie van Noort, WVZ (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.19.07 Carla Geurts, UZSC (1997 NK Drachten)
2.19.19 Iris Westrik, de Dinkel (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)
2.19.21 Daphne Demuth, Dormagen(Duitsl.)(1987)
2.19.23 Barbara de Wit, de Zeeschuimers (1988)

2.19.26 Niamh Hofland, PSV (2016 British Summer Championships Sheffield)
2.19.29 JoŽlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.19.30 Diane Edelijn, VZC Vl. (1977 NK Amersfoort)
2.19.30 Kitty Oude Nijeweme, de Dinkel (1983 NK Amersfoort)
2.19.36 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2016 Limietwedstrijd Dordrecht)
2.19.52 Lonneke Bloemendaal, Hoorn (1994 NK Drachten)
2.19.72 Baukje Wiersma, Orca (1988)
2.20.05 Lenneke van Schaik LZ 1886 (2001)
2.20.14 Loulou Janssen, de Columbiaan (2015 NJJK Eindhoven)
2.20.26 Lilach Shaul, DWK (1999)

2.20.27 Enith Brigitha, het Y (1974 Landenwedstrijd Coventry)
2.20.28 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
2.20.32 Anneke de Jong, DZ&PC (1987)
2.20.38 Celina Lemmen, DWK-XCESS (2003)
2.20.46 Annelies Maas, de Rijn (1979 NK Amersfoort)
2.20.53 Nadine Straten, de Dolfijn (2006 Flanders Cup Antwerpen)
2.20.90 Eline van der Wal, DZ&PC (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.20.91 Jasmijn Boon, WVZ (2015 European Games/EJK Baku)
2.20.92 Conny van Bentum, DWK (1982 WK Guayaquil)
2.20.99 Birgit van Buiten, Aquapoldro (2017 NJJK Eindhoven)

2.21.10 Kirsten Vlieghuis, PSV (1995 Charleroi)
2.21.11 Catelijne Joling, DZ&PC (1999)
2.21.23 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1987)
2.21.31 Jacqueline Wildeman, Eemsrobben (1987)
2.21.39 JoŽlle Scheps,Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.21.50 Corianne Heymans, Zeester (1976 OS Selectiewedstrijden Rotterdam)
2.21.60 Mathilde Stolmeijer, de Dinkel (2017 NJJK Eindhoven)
2.21.95 Eline van der Wal, DZ&PC (2016 Amsterdam Swim Meet)
2.22.08 Judith Stap, de Stormvogel (2009 ONK Eindhoven)
2.22.13 Brigit van der Vegte, Octopus (2017 Gelderse kampioenschappen Nijmegen)


Heren

Top 76: 50m rugslag elektronisch (17 juni 2017)

24.73 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2013 Swim Cup Eindhoven)

25.07 Jesse Puts, Zwemlust den Hommel (2014 EK Berlijn)
25.08 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 WK Rome)
25.61 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2014 JOS Nanjing)
25.99 Tom Donker, PSV (2016 EJK Hodmezovasarhely)
26.24 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
26.28 Jan Kersten, de Columbiaan (2012 ONK Amsterdam)
26.30 Bastiaan Tamminga, DWK-XCESS (2002 EK Berlijn)
26.30 Mitja Zastrow, PSV (2005 DOSC Eindhoven)
26.34 John Keetman, PSV (2006 City Dynamiekcup Eindhoven)

26.35 Daniel 
van der Deen, ZC Borger (2013 EJK Poznan)

26.38 Ensger Kotterink, Albion (2017 Swim Cuo/NK Eindhoven)
26.46 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
26.49 Sander Ganzevles, DWK-XCESS (2003 NK Amsterdam)
26.53 Jelle Betten, DZ&PC RTC Drachten (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
26.64 Sverre Eschweiler, Zeemacht (2011 ONK Eindhoven)
26.72 Mark Veens, PSV (1998 NK Eindhoven)
26.73 Luuk Nijland, DWK (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
26.74 Ruben van Leeuwen, PSV RTC Eindhoven (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
26.77 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)

26.88 Merijn Ellenkamp, WWV (2007 EK-limietwedstrijd Eindhoven)
26.89 Aziz Nosairi, Zwemlust den Hommel (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
26.91 Daniel Buijs, Revele Swimteam (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
26.92 Stan Pijnenburg, PSV NTC Eindhoven (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.04 Klaas Erik Zwering, PSV (2001 NK Eindhoven)
27.07 Bram van Haandel, PSV (1994 NK Drachten)
27.08 Ruben Dekker, de Dolfijn (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.09 Robert Yallop, AZ&PC (2009 NK Eindhoven)
27.12 Yorrick Druyven, DAW (2017 Swim CupNK/ Eindhoven)
27.14 Rudy Ted de Haan, Team Groningen (2011 ONK Eindhoven)

27.14 Sem Hermans, Zwemclub Eijsden (2017 Diamond Speedo Race Antwerpen)
27.18 Mathys Goosen, de Dolfijn RTC Amsterdam (2016 Sparkassen Schwimmfest Dortmund)
27.23 Hans Kroes, HPC (1984 OS Los Angeles)
27.29 Wilco van de Akker, AZ&PC (1993 NK Amersfoort)
27.29 Arnold van Bavel, De Kempvis (2003)
27.29 Jari Groenhart, TriVia (2017 NJJK Eindhoven)
27.35 Ruud van Bommel, Nayade (2013 Swim Cup Eindhoven)
27.37 Marcel Wouda, PSV (1998 NK Eindhoven)
27.38 Nyls Korstanje, Aqua-Novio'94 (2016 Gelderse Kampioenschappen Nijmegen)
27.42 Guido Keutgen, Raket (1990 Canadese kampioenschappen Etobicoke)

27.47 Martin Ruiter, de Houtrib RTC Drachten (2014 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.49 Joris Keizer, PSV/Philips (2003)
27.52 Peter Rothengatter, PSV RTC Eindhoven (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.52 Austin Namesnik, ZPC Amersfoort (2017 NJJK Eindhoven)
27.53 Chris Bolding, Bikkel Hoogeveen (2013 Open NK Eindhoven)
27.62 Albert Boonstra, NZC'21 (1980 Arena Sprint Amersfoort)
27.63 Martin van der Spoel, DWK (1996)
27.63 Niels Hofmeijer, WS Twente (2017 NJJK Eindhoven)
27.65 Luuk Veldman, Orca (2015 KNZB Slottoernooi Eindhoven)
27.66 Chester Marsman, AZ&PC (1997 NK Eindhoven)

27.67 Jens Krijgsman, de Columbiaan (2015 Swim Cup Amsterdam)
27.68 Bjorn Scherbeijn, Racing Club (2016 Nordrhein-Westfšlische Meisterschaften Wuppertal)
27.70 Fred Eefting, Zwemlust/ den Hommel ( 1980 OS Moskou)
27.70 Joeri Verlinden, PSV NTC Eindhoven (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
27.72 Theo Jan Tanis, de Gooye (1998 NK Eindhoven)
27.74 Tjakko Ruinemans, de Dinkel (1996 NK Drachten
27.75 Alwin Hillebrink, MNC Dordrecht (2012 Limietwedstrijd Dordrecht)
27.75 Arjan Hanse, AZ&PC (2015 International Swim Meeting Berlijn)
27.77 Edsard Schlingemann, AZ&PC (1985)
27.78 Petro Stalman, AZ&PC (1987)

27.83 Ruden de Ridder, PSV (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.84 Jos de Graaf, DWK (2009 ONK Eindhoven)
27.84 Ben Schwietert, AZ&PC (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.85 Melvin Prins, Wiekslag (2016 KNZB Challenger Dordrecht)
27.86 Kyle Stolk, PSV NTC Eindhoven (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
27.88 Maarten Brzoskowski, PSV NTC Eindhoven (2016 The Hague Grand Prix Den Haag)
27.89 Dirk Gielink, Aqua-Novio' 94 (2017 ONMK Eindhoven)
27.90 Roland Boon, WWV (2006 NK Eindhoven)
27.91 Dirk Gielink, De Waalstroom (2004)
27.92 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1990)

27.92 Nick van der Zandt, PSV (2003)
27.92 Jeffrey Appel, WZ&PC Purmerend (2011 ONK Eindhoven)
27.93 Arvid Munsters, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
27.93 Floyd van Hoof, ZPC Amersfoort (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
27.94 Dennis Cramer, Trivia (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)

27.99 Marco Uppelschoten, de Houtrib (2015 The Hague Grand Prix Den Haag)


Top 63 100m rugslag heren (15 juni 2017)

53.62 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 OS Londen)
53.86 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
55.79 Laurent Bams, ZC Eijsden NTC Eindhoven (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
55.88 Klaas Erik Zwering, PSV (2001 WK Fukuoka)
56.01 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
56.17 Tom Donker, PSV (2016 EJK Hodmezovasarhely)
56.43 Daniel van der Deen, ZC Borger (2012 Swim Cup Eindhoven)
56.48 Sander Ganzevles, DWK-XCESS (2003 NK Amsterdam)
56.48 Mitja Zastrow, PSV (2005 DOSC Eindhoven)
56.49 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)

56.86 Ensger Kotterink, Albion (2017 Swim Cup/ONK Eindhoven)
56.95 Jesse Puts, Aquarijn NTC Amsterdam (2014 Swim Cup Amsterdam)
56.97 Jelle Betten, DZ&PC RTC Drachten (2017 NJJK Eindhoven)
57.03 Mathys Goosen, de Dolfijn (2017 Swim Cup/ONK Eindhoven)
57.13 John Keetman, DWK (2008 EK Eindhoven)
57.15 Martin van der Spoel, DWK (1996 OS Atlanta)
57.16 Sverre Eschweiler, MSV- Zeemacht (2011 ONK Eindhoven)
57.35 Hans Kroes, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden)
57.39 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn NTC Amsterdam (2014 ONK Eindhoven)
57.64 Jari Groenhart, Trivia (2017 Swim Cup Den Haag)

57.78 Mike Marissen, DZ&PC RTC Drachten (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)

57.85 Robert Yallop, AZ&PC (2008 NK Eindhoven)
57.91 Fred Eefting, Zwemlust/den Hommel (1980 OS Moskou)
58.02 Bram van Haandel, PSV (1995 NK Eindhoven)
58.04 Chester Marsman, AZ&PC (1997)
58.05 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)
58.08 Petro Stalman, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
58.10 Olivier van de Voort, DZ&PC NTC Paralympics (2016 Paralympics Rio)
58.12 Jan Kersten, de Columbiaan (2012 ONK Amsterdam)
58.12 Ruben Dekker, de Dolfijn (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)

58.13 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
58.25 Arnold van Bavel, de Kempvis (2003 NK Amsterdam)
58.26 Marcel Wouda, PSV (1998 Flanders Grand Prix Brugge)
58.26 Austin Namesnik, ZPC Amersfoort (2017 NJJK Eindhoven)
58.34 Bastiaan Tamminga, DWK-XCESS (2002 NK Amersfoort)
58.38 Wilco van den Akker, AZ&PC (1991 NK Amersfoort)
58.47 Jos de Graaf, DWK (2010 ONK Eindhoven)

58.55 Marco Uppelschoten, de Houtrib (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
58.62 Stan Pijnenburg, PSV (2016 KNZB Challenger Alkmaar)
58.62 Luuk Nijland, DWK (2017 Swim Cup/ONK Eindhoven)

58.65 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
58.72 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1990)
58.76 Nyls Korstanje, Aqua-Novio'94 RTC Eindhoven (2016 Gelderse kampioenschappen Nijmegen)
58.78 Ben Schwietert, AZ&PC (2014 Swim Cup/NK Eindhoven)
58.87 Merijn Ellenkamp, WWV (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
58.87 Luuk Veldman, Orca (2015 KNZB Challenger Alkmaar)
58.94 DaniŽl Buijs, AZ&PC (2014 NK Club Eindhoven)
59.06 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987)
59.09 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2007 Primavera Cadiz)
59.10 Bjorn Scherbeijn, SG Bayer Uerdingen (2015 Duitse Junioren kampioenschappen Berlijn)

59.15 Richard Blank, de Dolfijn (1992)
59.16 Floyd van Hoof, ZPC Amersfoort (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
59.20 Gertjan Horsthuis, SG Groningen (1988)
59.20 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
59.21 Joris Keizer, PSV (2001)
59.21 Martin Ruiter, de Houtrib RTC Drachten (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
59.24 Peter de Rover, de Dolfijn (1987)
59.24 Arjan Knipping, PSV (2017 KNZB Challenger Oosterhout)
59.30 Kyle Stolk, PSV RTC Eindhoven (2014 NK Club Eindhoven)
59.31 Tjakko Ruinemans, de Dinkel (1995 NK Eindhoven)

59.34 Ruud Coone, Zeeschuimers (1988)
59.39 Abdul Karim Ressang, HPC (1976 Europacup Boekarest)
59.39 Joran Barends, AZ&PC (2010 ONK Eindhoven)

Top 58: 200m rugslag heren (18 juni 2017)

1.56.85 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 WK Rome)

2.00.06 Klaas Erik Zwering, PSV (2000 OS Sydney)
2.00.39 Sander Ganzevles, DWK (2000 EJK Duinkerken)
2.02.42 Marcel Wouda, PSV (1997 NWK Drachten)
2.02.71 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
2.02.99 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2013 Sette Colli Rome)
2.03.42 Tom Donker, PSV (2016 Hodmezovasarhely)
2.03.81 Martin van der Spoel, DWK (1992 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.03.92 Fred Eefting, Zwemlust/den Hommel (1980 OS Moskou)
2.03.93 Jari Groenhart, Trivia RTC Drachten (2017 2017 NJJK Eindhoven)

2.04.15 John Keetman, DWK (2008 EK Eindhoven)

2.04.81 Petro Stalman, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.05.07 Arnold van Bavel, de Kempvis (2002 NK Amersfoort)
2.05.09 Ruben Dekker, de Dolfijn (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.05.49 Richard Blank, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.05.78 Jelle Betten, DZ&PC RTC Drachten (2017 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.06.08 Gert Jan Horsthuis, SG Groningen (1988 NK Amersfoort)
2.06.18 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.06.29 Ensger Kotterink, Albion (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.06.32 Sven Kardol, Z&PV Nuenen (2013 ONK Eindhoven)

2.06.41 Olivier Victor van de Voort, DZ&PC (2017 Duits Para kampioenschappen Berlijn)
2.06.44 Chester Marsman, AZ&PC (1996 NK Drachten)
2.06.50 Sander Karssen, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
2.06.64 Niels Hofmeijer, WS Twente (2016 Regio kampioenschappen Kampen)*
2.06.83 Sverre Eschweiler, MSV- Zeemacht (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.06.85 Marco Uppelschoten, de Houtrib (2015 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.06.88 Jos de Graaf, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)
2.06.90 Daniel van der Deen, ZC Borger/RTC Drachten (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.07.00 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn (2009 Dutch Open Eindhoven)
2.07.24 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)

2.07.30 Peter de Rover, de Dolfijn (1987)
2.07.38 DaniŽl Buijs, AZ&PC (2014 NJJK Amsterdam)
2.07.40 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1983 NK Amersfoort)
2.07.40 Fabian Willemse, DWK (1997)
2.07.68 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009 British Nationals Sheffield)
2.07.94 Mitja Zastrow, PSV (2003)
2.08.03 Floyd van Hoof, ZPC Amersfoort (2016 Swim Cup/NK Eindhoven)
2.08.30 Arvid Munsters, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
2.08.46 Laurent Bams, ZC Eijsden (2012 Open Irish Dublin) 
2.08.53 Remco Hitzert, UZSC (1996)

2.08.57 Tjakko Ruinemans, de Dinkel (1996 NK Drachten)
2.08.66 Thomas Jansen, WVZ (2017 NJJK Eindhoven)
2.08.67 Sébas van Lith, Aqua-Novio'94 NTC Amsterdam (2015 The Hague Grand Prix Den Haag)
2.08.84 Abdul Karim Ressang, HPC (1975 Europacup Sofia)
2.09.07 Jeroen Volkerink, Nautilus (1999 NK Amersfoort)
2.09.09 Hans Kroes, HPC (1988)
2.09.10 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1988)
2.09.27 Joris Keizer, de Dinkel (1995)
2.09.40 Austin Namesnik, ZPC Amersfoort (2017 NJJK Eindhoven)
2.09.54 Tim Bosch, de Dinkel (1994 NK Eindhoven)

2.09.54 Sebastiaan Kuipers, DWK-XCESS (2001)
2.09.64 Arjan Hanse, ZPC Amersfoort (2016 International Meet Sindelfingen)
2.09.71 Mike Marissen, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
2.09.74 Mark van der Zijden, de Gouwe (1993)
2.09.80 Ruud Coone, de Zeeschuimers (1988)
2.10.26 Ruben Griffioen, de Columbiaan (2015 NJJK Eindhoven)
2.10.56 Bob Schoutsen, het Y (1972 OS MŁnchen)
2.10.58 Martin Ruiter, DZ&PC (2016 NJJK Dordrecht)