background image
 
*

Hoofdklasse competitie: Spanning terug na winst van De Dolfijn en terugval van PSV

Door: Jos van Kuijeren   |   13/02/2017
Hoofdklasse competitie: Spanning terug na winst van De Dolfijn en terugval van PSV
@Kees-Jan van Overbeeke

De spanning is terug in de hoofdklasse van zwemcompetitie 2016/2017. In het algemeen klassement reduceerde De Dolfijn de achterstand op koploper PSV tot 19 seconden De Amsterdammers kwamen in de derde ronde op volle oorlogssterkte aan de start. Niet alleen met de eigen selectie, maar ook met steun van RTC- en NTC-zwemmers. PSV daarentegen kon niet beschikken over die groep.

Opvallend was het uitstekende presteren van Team De Dinkel, dat het moet hebben van zwemmers en zwemsters uit eigen kweek, dorp en de omliggende regio. In de algemene rangschikking staat de Twentse formatie derde! VZC Veenendaal en WVZ Zoetermeer volgen op plaats vijf en zes achter ZPC Amersfoort, dat net als PSV veel moest inleveren in het derde competitiebedrijf. Leuk dat de spanning er eindelijk in zit. Dat geeft kleur aan de hoofdklasse. In de laagste regionen vochten Hieronymus, MNC Dordrecht en De Columbiaan om lijfsbehoud. De Columbiaan staat nu ‘stijf’ (term uit de voetballerij) onderaan, terwijl Hieronymus een uitstekende derde ronde beleefde en nu dertiende staat met daar achter MNC Dordrecht. De twee teams kunnen het vege lijf redden via de promotie/degradatiewedstrijd.

Plaatsing voor de slotwedstrijd met de beste acht verenigingsploeg geschiedt op basis van de secondentelling na vier ronden. Toen PSV in de eerste competitiereeks een forse voorsprong nam op De Dolfijn leek de race al gelopen, maar de Amsterdammers kwamen in de tweede reeks heel sterk terug en beperkste de achterstand tot slechts drie tellen. In ronde 3 waren de rollen volledig omgedraaid en is de achterstand op de landskampioen minder dan 30 seconden.

De tussenstand van de eerste acht na drie competitieronden:

1. PSV  17548,65
2. De Dolfijn 17567,64
3. De Dinkel 17728,64
4. ZPC AMERSFOORT 17757,33
5. VZC 17779,13
6. WVZ 17930,78
7. SG The Hague Swimming 17952,21
8. ZPC Hoogeveen 18036,24

In punten leidt De Dolfijn met 43, gevolgd door PSV (41), de Dinkel (38), VZC (35) en ZPC Amersfoort (34). De punten zijn pas effectief in de finaleronde.

Team de Dinkel

Een greep uit de individuele uitslagen
1.4x100m wisselslag meisjes junioren 3 en jonger
De Dinkel 4.42.42 WS Twente 4.42.87 De Dolfijn 4.43.46 ZPC Amersfoort 4.44.67 TriVia 4.46.89 De Zeeuwse Kust 4.49.07 ZPC Hoogeveen 4.50.19 de Columbiaan 4.56.76 The Hague Swimming 4.59.84 VZC 5.04.24 Orca 5.06.25 MNC Dordrecht 5.11.82 PSV 5.11.92 Hieronymus 5.18.29

3. 50m vlinderslag heren senioren open
Thom de Boer, de Dolfijn 23.92 Jeroen Baars, MNC 24.03 Tom Lommers, de Dolfijn 24.09 Jesse Puts 24.10 Arno Kamminga 24.23 Mathijs Goosen, de Dolfijn 24.42 Thomas Verhoeven 24.63 Bjorn Scherbeijn, The Hague Swimming 24.86 Luuk Nijland, DWK 24.89 Yoran Klos, De Dinkel 25.12 Fabian Beimin, ZPC Amf 25.23 Kingue Struijf, ZPC Amf 25.41 Steven Nonnekes, PSV 25.56 Sem van Lith, Aqua-Novio'94 25.58 Wimar Lindenberg, Hieronymus 25.62 Jonathan Davidse De Zeeuwse Kust en Paul Koster Hieronymus 25.69 Gauke Eilander, Hoogeveen en Ramon Fredrik, Orca 25.80 Ardi Knol, Hoogeveen 25.95 Jeroen Lorius, Hoogeveen 25.98

4. 100m vrije slag dames senioren open
Esmee Vermeulen, de Dolfijn 54.48 Robin Neumann, de Dolfijn 55.04 Tessa Vermeulen, de Dolfijn 55.42 Valerie van Roon, WVZ 56.35 Amy de Langen, PSV 56.64 Kinge Zandringa, de Dolfijn 56.93 Elinore de Jong, The Hague Swimming 57.27 Saskia de Jonge, VZC 57.51 Sterre Mooiweer, De Dinkel 57.75 Serena Stel, de Dolfijn 57.79 Selene Wortel, Hieronymus 57.96

5. 200m vlinderslag Jongens jeugd 2 en jonger
Jens Krijgsman, de Columbiaan 2.06.94 Dennis Kamps, de Dinkel 2.08.41 Luuk Veldman, Orca 2.08.82 Jesse van Dijk, ZPC Amf 2.08.89 Koen Brummelaar, De Dinkel 2.12.61 Matthijs van Meerendonk, TriVia 2.12.64 Camo Mieris, MNC 2.14.62 Ebel van Geemen, WS Twente 2.14.69 Noa Eversdijk De Zeeuwse Kust 2.14.98 Sten Postma, VZC 2.15.46

6. 100m vlinderslag Jongens Jeugd 2 en jonger
Nyls Korstanje, Aqua-Novio'94 53.65

7. 200m wisselslag dames senioren 2 en jonger
Femke Spiering, VZC 2.22.61 Alinda Dingshoff 2.22.98 Manon Aerssens, PSV 2.24.18 Simone Krans, Hoogeveen 2.24.71 Brigit van der Vegte, Octopus 2.24.84 Myrna van Duijven, DZ&PC 2.24.96 Chefanja Nunes, WVZ 2.25.89 Hinke Groos, DZ&PC 2.27.28

8. 400m wisselslag jongens junioren 4 en jonger
Thomas Jansen, WVZ 4.36.70 Marcel Delfstra, Orca 4.41.35 Sander Crooijmans, VZC 4.41.89 Vincent Crooijmans, VZC 4.42.68 Jelle Smid, Aqua-Novio'94 4.48.53 Jarno Koster, Aqua-Novio'94 4.51.40 Coen de Lang, Hoogeveen 4.51.80 Austin Namesnik, ZPC Amf 4.51.89 Freek Hollander, The Hague Swimming 4.52.27 Janne Englebert, Hieronymus 4.53.37 Kirill Hrabcuns, ZPC Amf 4.55.21 Rick Bulman, PSV 4.56.71 Melle van Gemert, De Zeeuwse Kust 4.56.83 Bryan Agterdenbos, MNC 4.56.97 Tygo van Hassel, WVZ 4.57.14 Christiaan Smit, The Hague Swimming 4.57.15 Owen Peeks 4.57.65

10. 100m vrije slag meisjes jeugd 2 en jonger
Silke Holkenbirg, VZC 56.85 Kaylin Stel, de Dolfijn 57.36 Claire Verkijk, WVZ 57.44 Nienke Jonk, Hieronymus 57.66 Inge Vieveen, WVZ 58.88 Kiki Koopman, de Dinkel 59.25 Elise Hardeman, ZPC Amf 59.35  Lotte Hosper, The Hague Swimming 59.51 Sam van Nunen, PSV 59.71 Sterre Veersma, ZPC 59.97 Janneke Lenderink, de Dinkel 1.00.00

11. 200m schoolslag heren senioren open
Arno Kamminga, de Dolfijn 2.09.91 Lucas Greven, PSV 2.11.83 Timon Evenhuis, de Dolfijn 2.14.92 Koen Lems, Hoogeveen 2.16.87 Arjan Knipping, PSV 2.17.14 Mark Baars, MNC 2.20.14 Bas de Bruijn, Hieronymus 2.20.54 Jordan Kraaijenhof, ZPC Amf 2.21.11 Coen de Bruijn, Hieronymus 2.20.66 Niels van Eck, Hoogeveen 2.22.59 Ardi Knol, Hoogeveen 2.22.93 Wietse Waninge, ZPC Amf 2.23.67 Kingue Struijf, ZPC Amf 2.23.81 Yamiko Steenhoek, de Dolfijn 2.24.11 Thom Delno, VZC 2.24.41 Sem van Lith, Aqua-Novio'94 2.24.53 

12. 200m rugslag dames senioren open
Tessa Vermeulen, de Dolfijn 2.11.41 Sterre Mooiweer, de Dinkel 2.16.35 Esmee Vermeulen, de Dolfijn 2.16.95 Jamilla van Veen 2.20.14 Arianne Kooijinga, TriVia 2.20.31 Serena Stel, de Dolfijn en Amy de Langen, PSV 2.20.71 Mirhte Lanfermeijer, de Dolfijn 2.23.38

13. 100m rugslag jongens junioren 2 en jonger
Ster van’t Land, ZPC Amf 1.05.17 Keanu Streefland, The Hague Swimming 1.05.69 Tyrese Sitania, Aqua-Novio'94 1.06.01 Tim Korstanje, Aqua-Novio'94 1.06.78 Rens van Beek, Aqua-Novio'94  1.07.03

14. 200m schoolslag meisjes junioren 3 en jonger
Lynn Joor, WS Twente 2.34.32 Mirthe Schenkel, ZPC Hoogeveen 2.45.65 Silke Huisman, Orca 2.48.39 Amber Celie, de Dolfijn 2.52.33 Lieke Bastiaansen, MNC 2.53.08 Britt Steunenberg, Aquarijn 2.54.49  Soraya Rakers, De Dinkel 2.54.70 Luna de Vries, Aqua-Novio'94 2.54.93 Josse Bergman, VZC 2.55.46 Jetske Moot, ZPC Amf 2.56.81

16. 50m vlinderslag meisjes junioren 1 en jonger
Noa Teuben, SG FZC’54 de Vikings 30.80 Yke Groener, de Dinkel 33.73

17. 200m rugslag heren senioren open
Mathys Goosen, De Dolfijn 2.01.34 Floyd van Hoof, ZPC Amf 2.03.26 Ruben Dekker en Yamiko Steenhoek, de Dolfijn 2.06.43 Niels Hofmeijer, WS Twente 2.03.82 Arjan Knipping, PSV 2.04.58 Karst Boersma, de Dinkel 2.08.12 Jorrick Druyven, DAW 2.08.72 Tom Laarhuis, de Dinkel 2.09.32 Fabian Beimin, ZPC Amf 2.09.57 Luuk Nijland, DWK 2.09.90 Bjorn Scherbeijn, The Hague Swimming 2.10.09 Bart Sommeling, de Dolfijn 2.10.16

18. 200m schoolslag dames senioren open
Madelijne Schothans, de Dinkel 2.33.98 Karin Rijkelijkhuizen, DZ&PC 2.38.44 Lonne Dijkhuis, de Dinkel 2.39.50 Uma Kraus The Hague Swimming 2.40.31 Myrthe Bakker, MNC 2.40.86 Irene Teufer, de Dolfijn 2.42.38 Selene Wortel, Hieronymus 2.42.98 Annemarie Meijer, PSV en Larissa Brak, ZPC Amf 2.43.40 Sanne Busch, MNC 2.43.76 Nicole Bennis, WVZ 2.43.96

19. 200m wisselslag jongens jeugd 2 en jonger
Nyls Korstanje, Aqua-Novio'94 2.03.80 Koen Koster, HZPC 2.07.47 Jens Krijgsman, de Columbiaan 2.07.83 Sten Postma, VZC 2.08.35 Matthijs van Meerendonk, TriVia 2.10.61 Torben Lammerdink, WS Twente 2.11.76  Luuk Veldman, Orca 2.13.43

20. 200m vlinderslag dames senioren 2 en jonger
Femke Spiering, VZC 2.19.41 Alinda Dingshoff, Hoogeveen 2.24.55 Chefanja Nunes, WVZ 2.26.82 Danieke van der Kooi Orca 2.29.69

22. 100m vrije slag jongens junioren 4 en jonger
Austin Namesnik, ZPC Amf 52.76 Bjorn van Doesburg, Aquarijn 54.22 Sander Crooijmans, VZC 54.41 Tygo van Hassel, WVZ 54.49 Jelle Smid, Aqua-Novio'94 54.77 Mart Niehoff, ZPC Amf 54.92 Milan van Dieren, de Dinkel 55.00 Rick Bulman, PSV 55.03 Vincent Crooijmans, VZC 55.10 Bryan Agterdenbos, MNC 55.28 Sem Zijl, de Dolfijn 55.32 Thomas Weening, de Dolfijn en Adriaan Provo Kluit, WVZ 55.70

23. 400m wisselslag meisjes jeugd 2 en jonger
Silke Holkenborg, VZC 4.55.61 Claire Verkijk, WVZ 4.55.64 Nienke Jonk, Hieronymus 5.00.34 Inge Vieveen, WVZ 5.03.31 Lotte Hosper, The Hague Swimming 5.03.69 Zanthe Janssen, Aqua-Novio'94 5.13.93 Amy de Sain, De Dolfijn 5.14.23 Silke Molendijk, VZC 5.14.95 Lize Janna de Vries, Orca 5.15.36

25. 100m vrije slag heren senioren open
Jesse Puts, Aquarijn 48.97 Thom de Boer, de Dolfijn 49.11 Jeroen Baars, de Dolfijn 50.14 Kingue Struijf, ZOC Amf 50.18 Tom Lommers, de Dolfijn 50.86 Timon Evenhuis, de Dolfijn 50.97 Niels van Eck, Hoogeveen 51.11 Bart Sommeling, de Dolfijn 51.15 Thomas Verhoeven, MNC 51.28 Ruben Dekker, de Dolfijn 51.39 Lucas Greven, PSV 51.50 Arjan Knipping, PSV 51.54 Peter Rothengatter, ESCA 51.56

26. 50m vlinderslag dames senioren open
Elinore de Jong, The Hague Swimming 26.54 Tamara van Vliet, de Dolfijn 27.26 Kinge Zandringa, de Dolfijn 27.45 Irene Teufer, de Dolfijn 28.97

27. 200m schoolslag jongens junioren 2 en jonger
Tim Korstanje, Aqua-Novio'94 2.39.62 Thomas Swartjes, Aqua-Novio'94 2.40.94 Milan Hamel, The Hague Swimming 2.42.63 Bjarne Buijs, The Hague Swimming 2.45.90 Lucas Peters, PSV 2.46.63 Pieter Wisse, PSV 2.49.92

28. 100m rugslag meisjes junioren 3 en jonger
Jetske Moot, ZPC Amf 1.07.93 Joy van Dieren, de Dinkel 1.07.77 Amber Celie, de Dolfijn 1.07.96 Lynn Joor, WS Twente 1.09.33 Silke Huisman, Orca 1.09.97 Thera Janssen, Aqua-Novio'94  1.10.78 Kim van Dongen, Aqua-Novio'94 1.11.08 Romy de Weijer, ESCA 1.11.88

30. 100m vrije slag meisjes junioren 1 en jonger
Noa Teuben, SG FZC’54 de Vikings 1.02.12

31. 4x200m vrije slag dames senioren open
De Dolfijn 8.02.86 VZC 8.31.06 De Dolfijn 2 8.32.07 DZ&PC 8.35.29 De Dinkel 8.38.83 The Hague Swimming 8.42.34 Hieronymus 8.42.64 PSV 8.42.91 WVZ 8.46.62 Zwemclub Eijsden 8.46.22 ZPC Hoogveen 8.47.78 HZPC 8.52.83 TriVia 8.52.94 ZPC Amersfoort 8.54.10 Aquarijn 8.55.11 Nimo 8.56.09 Orca 8.59.66 WS Twente 8.59.87 De Zeeuwse Kust 9.06.25 MNC Dordrecht 9.10.68 De Columbiaan 9.22.58

32. 4x100m vrije slag jongens junioren 4 en jonger
ZPC Amersfoort 3.35.82 WVZ 3.42.02 VZC 3.42.93 PSV 3.43.14 de Dolfijn 3.47.55 The Hague Swimming 3.50.10 De Dinkel 3.51.16 De Zeeuwse Kust 3.51.34 WS Twente 3.52.76 Hoogeveen 3.56.85 de Columbiaan ZPC Amersfoort 2 3.58.64 4.01.88 MNNC Dordrecht 4.07.54 Hieronymus 4.11.19.



Reacties:

  • Nog geen reacties aanwezig.

U dient ingelogd te zijn om een reactie te kunnen plaatsen.



Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.