24e Challenge International de la Ville d'Ettelbruck
Ettelbruck (LUX),    25. - 26.4.2009,    Petit bassin (25m)

 
Messieurs     Libre    50m, 100m, 200m
Dos    50m, 100m
Brasse    50m, 100m
Papillon    50m, 100m
4 nages    100m
 
Dames     Libre    50m, 100m, 200m
Dos    50m, 100m
Brasse    50m, 100m
Papillon    50m, 100m
4 nages    100m

FINA Point Scoring 2008
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 8                        Messieurs, 50m Libre                    Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     22.59   815       
        Record National et MPN 17 ans
    2.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     23.63   712       
    3.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft      24.16   666       
    4.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             24.75   620       
    5.  VULLINGS Ronald               87   Tritium SG               24.89   609       
Finale B
    6.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      24.73   621       
    7.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern        24.87   611       
    8.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               24.96   604       
    9.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid     25.61   559       
 disq.  RAMTHUN Frederik              91   SK Kaiserslautern                     G4   



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 8                        Messieurs, 50m Libre                    Cat. générale
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     23.79   698  A    
    2.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     24.27   657  A    
    3.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft      24.47   641  A    
    4.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             24.63   629  A    
    5.  ASSINI Damien                 89   Swimming Luxembourg      24.79   617  A    
    6.  VULLINGS Ronald               87   Tritium SG               24.88   610  B    
    7.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern        24.92   607  B    
    7.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb     24.92   607  B    
    9.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      24.94   606  B    
   10.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend          24.95   605  B    
   11.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               25.18   588  R    
   12.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern        25.21   586  R    
   13.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid     25.28   581  R    
   14.  RAMTHUN Frederik              91   SK Kaiserslautern        25.33   578  R    
   15.  DORMAELS Frederick            79   MEGA (Division Gent)     25.55   563  R    
   16.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend          25.62   559       
   17.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid     25.76   550       
   18.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      25.84   544       
   19.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG               25.96   537       
   20.  STERKENBURG Wietse            91   ZVDO'74 Aalburg          25.98   536       
   21.  VAN MEGEN Ralph               92   HZPC Horst               25.99   535       
   22.  DEN DEKKER Gert-Jan           85   ZVDO'74 Aalburg          26.11   528       
   23.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)       26.17   524       
   24.  VOS Wim                       84   ZVDO'74 Aalburg          26.23   521       
   25.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft      26.28   518       
   26.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)       26.32   515       
   27.  DEBASTE Lennert               92   Swimming Club Stromb     26.36   513       
   28.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend          26.42   509       
   29.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)       26.45   508       
   30.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend          26.58   500       
   30.  SCHUURMANS Jelte              91   Tritium SG               26.58   500       
   32.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend          26.60   499       
   33.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn     26.65   496       
   34.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te     26.67   495       
   35.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren     26.70   494       
   36.  LENERTZ Ben                   92   CN Dudelange             26.71   493       
   37.  VAN ENCKEVORT Mark            90   HZPC Horst               26.80   488       
   38.  CRIELAARD Wim                 92   ZVDO'74 Aalburg          26.89   483       
   39.  TIETZE Axel                   88   WZ&PC Purmerend          26.93   481       
   40.  DEBUSSCHERE Nick              91   Swimming Club Stromb     26.99   478       
   41.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)       27.03   476       
   42.  DEN DEKKER Erik               89   ZVDO'74 Aalburg          27.08   473       
   43.  NAPOROWSKI Remy               93   WZ&PC Purmerend          27.12   471       
   44.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern        27.15   469       
   45.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg      27.16   469       
   46.  FRANCOIS Fabien               94   Swimming Luxembourg      27.25   464       
   47.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft      27.28   463       
   48.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch              27.29   462       
   49.  ZEPP Patrick                  91   SC Redange               27.35   459       
   49.  HENX Julien                   95   CN Dudelange             27.35   459       
   51.  SPITHOVEN Frank               93   CN Diekirch              27.37   458       
   52.  EFFING Mark                   86   Tritium SG               27.50   452       
   53.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn     27.57   448       
   54.  HOONAKKER Mike                93   WZ&PC Purmerend          27.58   448       
   55.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft      27.68   443       
   56.  EGGERMONT Steven              94   Schwimmgemeinschaft      27.96   430       
   57.  DEN DEKKER Niels              91   ZVDO'74 Aalburg          28.01   427       
   58.  VAN DEN BROEK Simon           93   Tritium SG               28.14   422       
   59.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern        28.28   415       
   60.  LIBEER Hannes                 93   Schwimmgemeinschaft      28.42   409       
   61.  MAAS Bart                     92   Tritium SG               28.46   408       
   62.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg      28.77   394       
   62.  BRIENEN Peter                 92   ZVDO'74 Aalburg          28.77   394       
   64.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG               28.81   393       
   65.  ELSHOUT Iwan                  94   ZVDO'74 Aalburg          28.91   389       
   66.  GLOUDEMANS Rob                87   Tritium SG               28.96   387       
   67.  VAN HOOREBEECK Sam            94   Lorelei Londerzeel       29.05   383       
   68.  RUTTER Patrick                94   SK Kaiserslautern        29.08   382       
   69.  DIEHL Johannes                94   SK Kaiserslautern        29.11   381       
   70.  MOREAU Jonathan               92   Swimming Club Stromb     29.28   374       
   71.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems     29.33   372       
   71.  VERSTRAETE Joeri              94   Bruinvissen Diksmuid     29.33   372       
   73.  DÖDERLEIN DE WIN Robin        93   WZ&PC Purmerend          29.35   372       
   74.  MAHLER Rens                   92   Tritium SG               29.42   369       
   75.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te     29.46   367       
   76.  VERSTRAETE Joren              95   Bruinvissen Diksmuid     29.83   354       
   77.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)       29.93   350       
   78.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn     29.99   348       
   78.  BARTEN Sander                 94   Tritium SG               29.99   348       
   80.  KIRTZ Paul                    59   SC 'le Dauphin' Ette     30.00   348       
   81.  FREDERES Neckel               93   CN Diekirch              30.01   348       
   82.  BOK Arnold                    94   ZVDO'74 Aalburg          30.40   334       
   83.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette     30.51   331       
   84.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn     30.99   316       
   85.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG               31.24   308       
   86.  KRAEMER Michael               96   Swimming Luxembourg      31.53   300       
   87.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te     32.12   283       
   88.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn     32.59   271       
   89.  DEBRABANDER Giel              95   Bruinvissen Diksmuid     32.60   271       
   90.  DUYVEJONCK Emiel              98   Koninklijke Waregems     32.90   264       
   91.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn     33.34   253       
   92.  V. IERSEL Christian           94   Noord Limburg (SG)       33.43   251       
   93.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn     33.45   251       
   94.  MORIS Cédric                  98   SC 'le Dauphin' Ette     33.64   247       
   95.  BECKWEE Emile                 98   De Dolfijnen Asse-Te     33.68   246       
   96.  LAMBERT Jerry                 94   SC 'le Dauphin' Ette     35.30   214       
   97.  SCHMIT Grégory                98   SC 'le Dauphin' Ette     35.46   211       
   98.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn     35.80   205       
   99.  KATO Shotallo                 97   De Dolfijnen Asse-Te     35.96   202       
  100.  STOFFE Lucas                  98   De Dolfijnen Asse-Te     37.39   180       
  101.  GEUENS Brent                  97   De Dolfijnen Asse-Te     37.44   179       
  102.  REYNIERS Arne                 98   De Dolfijnen Asse-Te     38.73   162       
 disq.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette     26.81        G2   
 disq.  VAN OS Pieter                 86   Tritium SG               27.78        G2   



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre               Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:02.02   420       
            29.67  1:02.02
    2.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:02.96   402       
            30.72  1:02.96
    3.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:03.97   383       
            31.03  1:03.97
    4.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg    1:04.21   379       
            30.88  1:04.21
    5.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette   1:05.65   354       
            31.36  1:05.65


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                       Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend          57.37   531       
            28.00    57.37
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange             58.58   499       
            28.47    58.58
    3.  CAYOTTE Sebastien             95   SC  la Chiers Differ   1:03.43   393       
            30.52  1:03.43
    4.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    1:03.79   386       
            31.18  1:03.79
    5.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)     1:06.29   344       
            31.77  1:06.29


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                       Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft      55.89   574       
            27.05    55.89
    2.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend          56.77   548       
            27.53    56.77
    3.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette     57.35   531       
            27.67    57.35
    4.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg      57.93   516       
            28.17    57.93
    5.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn     58.19   509       
            28.29    58.19


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                       Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern        55.00   602       
            26.45    55.00
    2.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend          55.52   586       
            26.98    55.52
    3.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               56.17   566       
            26.69    56.17
    4.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)       56.67   551       
            27.19    56.67
    5.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren     58.42   503       
            28.08    58.42


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     48.86   859       
        Record National et MPN 17 ans
            23.45    48.86
    2.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     51.94   715       
            25.15    51.94
    3.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      52.63   687       
            25.98    52.63
    4.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             52.77   682       
            25.65    52.77
    5.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern        53.65   649       
            25.49    53.65



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre               Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:02.80   405  A    
            29.86  1:02.80
    2.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:04.94   366  A    
            31.28  1:04.94
    3.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg    1:04.96   366  A    
            30.96  1:04.96
    4.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette   1:05.71   353  A    
            31.70  1:05.71
    5.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:06.03   348  A    
            31.89  1:06.03
    6.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:06.28   344  R    
            31.93  1:06.28
    7.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft    1:07.03   333  R    
            32.34  1:07.03
    8.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn   1:07.51   326  R    
            32.16  1:07.51
    9.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:08.56   311  R    
            31.93  1:08.56
   10.  COOLS Bert                    96   Zwemvereniging Lier    1:09.21   302  R    
            33.21  1:09.21
   11.  DERUYVER Jens                 97   Swimming Club Stromb   1:09.25   302       
            32.93  1:09.25
   12.  DUYVEJONCK Emiel              98   Koninklijke Waregems   1:09.70   296       
            33.39  1:09.70
   13.  VERDOODT Alexis               98   Swimming Club Stromb   1:09.78   295       
            33.55  1:09.78
   14.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg    1:10.12   291       
            33.43  1:10.12
   15.  RUBIO Gregory                 96   Swimming Luxembourg    1:11.37   276       
            33.70  1:11.37
   16.  MOREAU Jeson                  96   Swimming Club Stromb   1:11.60   273       
            35.00  1:11.60
   17.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   1:12.25   266       
            35.00  1:12.25
   18.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn   1:12.76   260       
            34.66  1:12.76
   19.  JANSSEN Lukas                 96   Zwemvereniging Lier    1:12.82   260       
            35.43  1:12.82
   20.  BECKWEE Emile                 98   De Dolfijnen Asse-Te   1:14.00   247       
            34.66  1:14.00
   21.  MORIS Cédric                  98   SC 'le Dauphin' Ette   1:14.75   240       
            36.32  1:14.75
   22.  VAN DIJK Daniel               97   Tritium SG             1:16.29   226       
            36.27  1:16.29
   23.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:16.73   222       
            38.42  1:16.73
   24.  GEUENS Brent                  97   De Dolfijnen Asse-Te   1:24.97   163       
          1:24.97
   25.  STOFFE Lucas                  98   De Dolfijnen Asse-Te   1:25.63   160       
            40.45  1:25.63


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                       Année 1995
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend          58.59   498  A    
            28.75    58.59
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange             58.97   489  A    
            28.47    58.97
    3.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    1:03.39   393  A    
            31.11  1:03.39
    4.  CAYOTTE Sebastien             95   SC  la Chiers Differ   1:03.88   384  A    
            30.51  1:03.88
    5.  VERDOODT Bastien              95   Swimming Club Stromb   1:05.49   357  A    
            31.51  1:05.49
    6.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)     1:05.57   356  R    
            31.57  1:05.57
    7.  DEPOORTER Sies                95   Schwimmgemeinschaft    1:05.81   352  R    
            32.03  1:05.81
    8.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te   1:05.93   350  R    
            30.91  1:05.93
    9.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG             1:06.48   341  R    
            31.56  1:06.48
   10.  DECONINCK Michiel             95   Schwimmgemeinschaft    1:06.82   336  R    
            32.12  1:06.82
   11.  FRISCH Christophe             95   Cercle Nautique Péta   1:06.92   334       
            31.11  1:06.92
   12.  VERSTRAETE Joren              95   Bruinvissen Diksmuid   1:07.40   327       
            32.64  1:07.40
   13.  BIVER Felix                   95   SC  la Chiers Differ   1:08.11   317       
            32.84  1:08.11
   14.  GEKIERE Jorik                 95   Schwimmgemeinschaft    1:12.20   266       
          1:12.20
   15.  DEBRABANDER Giel              95   Bruinvissen Diksmuid   1:12.81   260       
            33.94  1:12.81
   16.  HOLLEVOET Michiel             95   Swimming Club Stromb   1:13.12   256       
            34.54  1:13.12
   17.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn   1:16.73   222       
            37.08  1:16.73


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                       Année 1994
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft      57.19   536  A    
            27.31    57.19
    2.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend          57.42   529  A    
            27.87    57.42
    3.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette     57.74   521  A    
            27.84    57.74
    4.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg      58.33   505  A    
            28.77    58.33
    5.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn     58.61   498  A    
            28.23    58.61
    6.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern        59.63   473  R    
            27.43    59.63
    7.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb     59.68   471  R    
            29.12    59.68
    8.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern      1:00.00   464  R    
            28.65  1:00.00
    9.  JASPERS Koen                  94   Swimming Club Stromb   1:00.78   446  R    
            29.18  1:00.78
   10.  RUTTER Patrick                94   SK Kaiserslautern      1:01.17   438  R    
            29.35  1:01.17
   11.  DIEHL Johannes                94   SK Kaiserslautern      1:02.32   414       
            29.63  1:02.32
   12.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb   1:02.33   414       
            30.34  1:02.33
   13.  VERSTRAETE Joeri              94   Bruinvissen Diksmuid   1:03.32   395       
            30.02  1:03.32
   14.  VAN HOOREBEECK Sam            94   Lorelei Londerzeel     1:03.44   393       
            30.30  1:03.44
   15.  THYS Christophe               94   Zwemvereniging Lier    1:03.78   386       
            30.72  1:03.78
   16.  MARIN Tom                     94   CN Dudelange           1:04.20   379       
            31.86  1:04.20
   17.  SCHERPEREEL Leander           94   Schwimmgemeinschaft    1:04.25   378       
            31.35  1:04.25
   18.  BOK Arnold                    94   ZVDO'74 Aalburg        1:07.24   330       
            31.28  1:07.24
   19.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te   1:11.15   278       
            33.70  1:11.15
   20.  SCHWERTZER Felix              94   Swimming Luxembourg    1:13.79   249       
            34.78  1:13.79
   21.  V. IERSEL Christian           94   Noord Limburg (SG)     1:15.76   230       
            35.56  1:15.76
 disq.  EGGERMONT Arthur              94   CRN Scharbeek et Ned   1:02.39        G5   
            30.39  1:02.39


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                       Année 1993
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend          55.93   573  A    
            26.89    55.93
    2.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               56.76   548  A    
            26.44    56.76
    3.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)       57.05   540  A    
            27.61    57.05
    4.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren     57.09   539  A    
            27.74    57.09
    5.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern        57.53   526  A    
            27.32    57.53
    6.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch              58.13   510  R    
            28.34    58.13
    7.  NAPOROWSKI Remy               93   WZ&PC Purmerend          58.86   491  R    
            28.16    58.86
    8.  HOONAKKER Mike                93   WZ&PC Purmerend          58.87   491  R    
            28.35    58.87
    9.  SPITHOVEN Frank               93   CN Diekirch              59.08   486  R    
            28.45    59.08
   10.  VAN DE VONDEL Arno            93   Swimming Club Stromb     59.86   467  R    
            28.81    59.86
   11.  MULLEMAN Jasper               93   Schwimmgemeinschaft    1:00.07   462       
            28.25  1:00.07
   12.  VERCAMMEN Sten                93   Zwemvereniging Lier    1:01.03   441       
            29.02  1:01.03
   13.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:01.43   432       
            29.60  1:01.43
   14.  DECEUKELIER Yasser            93   Schwimmgemeinschaft    1:01.96   421       
            30.06  1:01.96
   15.  LIBEER Hannes                 93   Schwimmgemeinschaft    1:02.22   416       
            30.28  1:02.22
   16.  LEPAGE Koen                   93   Zwemvereniging Lier    1:02.52   410       
            29.72  1:02.52
   17.  DÖDERLEIN DE WIN Robin        93   WZ&PC Purmerend        1:03.23   396       
            30.12  1:03.23
   18.  VAN DEN BROEK Simon           93   Tritium SG             1:04.57   372       
            30.47  1:04.57


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 12                      Messieurs, 100m Libre                1992 et plus agés
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     51.80   721  A    
            24.79    51.80
    2.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             52.39   697  A    
            24.97    52.39
    3.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     52.41   696  A    
            24.90    52.41
    4.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      53.65   649  A    
            26.19    53.65
    5.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern        53.90   640  A    
            25.85    53.90
    6.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft      54.16   631  R    
            26.10    54.16
    7.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb     54.20   629  R    
            25.87    54.20
    8.  ASSINI Damien                 89   Swimming Luxembourg      54.39   623  R    
            26.01    54.39
    9.  VULLINGS Ronald               87   Tritium SG               54.61   615  R    
            26.64    54.61
   10.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid     54.70   612  R    
            26.18    54.70
   11.  LEBIS Kevin                   81   WZ&PC Purmerend          55.13   598       
            25.95    55.13
   12.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend          55.24   595       
            25.97    55.24
   13.  BEEMSTER Jeroen               87   WZ&PC Purmerend          55.69   580       
            26.82    55.69
   14.  DEN DEKKER Gert-Jan           85   ZVDO'74 Aalburg          56.17   566       
            26.90    56.17
   15.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend          56.62   552       
            26.96    56.62
   16.  DEBASTE Lennert               92   Swimming Club Stromb     56.64   552       
            27.00    56.64
   17.  RAMTHUN Frederik              91   SK Kaiserslautern        56.83   546       
            26.86    56.83
   18.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG               57.11   538       
            27.55    57.11
   19.  BEEMSTER Bart                 87   WZ&PC Purmerend          57.17   536       
            26.94    57.17
   20.  WEVER Thom                    91   Zwemvereniging Hoorn     57.47   528       
            27.97    57.47
   21.  DEVLEESCHOUWER Thierry        92   Zwemvereniging Lier      57.75   520       
            27.79    57.75
   22.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn     57.76   520       
            28.03    57.76
   23.  VAN MEGEN Ralph               92   HZPC Horst               57.98   514       
            27.57    57.98
   24.  VAN ENCKEVORT Mark            90   HZPC Horst               57.99   514       
            27.63    57.99
   25.  STERKENBURG Wietse            91   ZVDO'74 Aalburg          58.00   514       
            28.13    58.00
   26.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)       58.11   511       
            27.92    58.11
   27.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te     58.13   510       
            28.11    58.13
   28.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft      58.37   504       
            28.36    58.37
   29.  VAN STEEN Robin               92   Zwemvereniging Lier      58.53   500       
            28.42    58.53
   30.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft      58.54   500       
            28.40    58.54
   31.  ZEPP Patrick                  91   SC Redange               58.56   499       
            28.02    58.56
   32.  MARIVOET Niels                92   Lorelei Londerzeel       58.86   491       
            27.65    58.86
   33.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)       59.39   478       
            28.93    59.39
   34.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)       59.41   478       
            28.36    59.41
   35.  VOS Wim                       84   ZVDO'74 Aalburg          59.55   475       
            28.84    59.55
   36.  DE VOCHT Pieter               91   Zwemvereniging Lier      59.69   471       
            28.87    59.69
   37.  VAN OS Pieter                 86   Tritium SG               59.86   467       
            28.96    59.86
   38.  VAN HOOF Jeroen               87   Zwemvereniging Lier    1:00.03   463       
            28.97  1:00.03
   39.  EFFING Mark                   86   Tritium SG             1:00.67   449       
            28.99  1:00.67
   40.  DEN DEKKER Niels              91   ZVDO'74 Aalburg        1:01.06   440       
            28.77  1:01.06
   41.  SCHUURMANS Jelte              91   Tritium SG             1:02.30   414       
            29.99  1:02.30
   42.  MAAS Bart                     92   Tritium SG             1:03.23   396       
            28.97  1:03.23
   43.  BRIENEN Peter                 92   ZVDO'74 Aalburg        1:03.88   384       
            30.56  1:03.88
   44.  MOREAU Jonathan               92   Swimming Club Stromb   1:04.33   376       
            30.79  1:04.33
   45.  KIRTZ Paul                    59   SC 'le Dauphin' Ette   1:07.82   321       
            32.09  1:07.82
   46.  MAHLER Rens                   92   Tritium SG             1:10.46   287       
            31.95  1:10.46



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 2                       Messieurs, 200m Libre               Années 1996 - 2008
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    2:11.44   474       
            30.00  1:03.62  1:38.06  2:11.44
    2.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette   2:22.58   371       
            32.93  1:09.75  1:46.96  2:22.58
    3.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg    2:22.80   369       
            31.82  1:08.60  1:46.35  2:22.80
    4.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   2:23.42   365       
            31.94  1:08.34  1:46.19  2:23.42
    5.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft    2:24.70   355       
            33.64  1:10.47  1:48.29  2:24.70
    6.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn   2:25.04   353       
            32.94  1:09.91  1:48.11  2:25.04
    7.  COOLS Bert                    96   Zwemvereniging Lier    2:29.74   320       
            33.50  1:11.53  1:51.32  2:29.74
    8.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg    2:30.90   313       
            34.10  1:12.44  1:52.41  2:30.90
    9.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   2:37.31   276       
            35.92  1:16.47  1:57.61  2:37.31
   10.  MORIS Cédric                  98   SC 'le Dauphin' Ette   2:42.61   250       
            36.63  1:19.33  2:01.36  2:42.61
   11.  JANSSEN Lukas                 96   Zwemvereniging Lier    2:42.98   249       
            36.98  1:20.25  2:04.12  2:42.98
   12.  KATO Shotallo                 97   De Dolfijnen Asse-Te   2:43.02   248       
            37.77  1:18.98  2:01.13  2:43.02
   13.  BECKWEE Emile                 98   De Dolfijnen Asse-Te   2:43.30   247       
            37.70  1:19.93  2:02.08  2:43.30
   14.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn   2:43.32   247       
            36.08  1:17.11  2:00.37  2:43.32
   15.  STOFFE Lucas                  98   De Dolfijnen Asse-Te   3:01.89   179       
            39.25  1:27.53  2:18.48  3:01.89
   16.  GEUENS Brent                  97   De Dolfijnen Asse-Te   3:03.98   173       
            40.76  1:28.69  2:18.61  3:03.98


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 2                       Messieurs, 200m Libre                       Année 1995
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend        2:07.37   521       
            29.47  1:02.86  1:35.66  2:07.37
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange           2:09.69   493       
            29.88  1:03.33  1:37.08  2:09.69
    3.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    2:15.73   430       
            31.68  1:06.92  1:42.07  2:15.73
    4.  CAYOTTE Sebastien             95   SC  la Chiers Differ   2:21.44   380       
            31.23  1:06.23  1:43.97  2:21.44
    5.  DECONINCK Michiel             95   Schwimmgemeinschaft    2:25.04   353       
            33.74  1:10.89  1:48.70  2:25.04
    6.  VERSTRAETE Joren              95   Bruinvissen Diksmuid   2:25.88   347       
            33.74  1:12.48  1:51.33  2:25.88
    7.  GEKIERE Jorik                 95   Schwimmgemeinschaft    2:38.01   273       
            35.15  1:15.11  2:38.01
    8.  DEBRABANDER Giel              95   Bruinvissen Diksmuid   2:39.11   267       
            35.39  1:16.05  1:58.07  2:39.11


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 2                       Messieurs, 200m Libre                       Année 1994
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft    2:02.98   578       
            28.16    58.99  1:31.36  2:02.98
    2.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg    2:06.04   537       
          2:06.04
    3.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn   2:06.67   529       
            29.39  1:01.42  1:34.32  2:06.67
    4.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb   2:06.89   527       
            29.80  1:02.03  1:34.94  2:06.89
    5.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend        2:07.05   525       
            29.53  1:01.72  1:34.00  2:07.05
    6.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette   2:07.07   524       
            29.35  1:02.25  1:35.03  2:07.07
    7.  FRANCOIS Fabien               94   Swimming Luxembourg    2:08.84   503       
          2:08.84
    8.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems   2:13.01   457       
            30.75  1:04.65  1:39.84  2:13.01
    9.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb   2:13.96   448       
            31.14  1:05.20  1:39.73  2:13.96
   10.  DIEHL Johannes                94   SK Kaiserslautern      2:16.67   421       
            30.26  1:03.85  1:39.91  2:16.67
   11.  RUTTER Patrick                94   SK Kaiserslautern      2:16.71   421       
            31.02  1:05.41  1:41.46  2:16.71
   12.  FLAMMANG Luc                  94   CN Dudelange           2:18.51   405       
            30.88  1:07.00  1:43.33  2:18.51
   13.  SCHERPEREEL Leander           94   Schwimmgemeinschaft    2:18.89   402       
            32.11  1:08.21  1:44.45  2:18.89
   14.  VAN HOOREBEECK Sam            94   Lorelei Londerzeel     2:19.42   397       
          2:19.42
   15.  VERSTRAETE Joeri              94   Bruinvissen Diksmuid   2:19.87   393       
            31.80  1:07.27  1:44.21  2:19.87
   16.  THYS Christophe               94   Zwemvereniging Lier    2:21.95   376       
            32.20  1:08.97  1:46.15  2:21.95
   17.  MARIN Tom                     94   CN Dudelange           2:22.87   369       
            32.69  1:10.38  1:47.95  2:22.87
   18.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te   2:35.88   284       
            33.68  1:13.02  1:54.43  2:35.88


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 2                       Messieurs, 200m Libre                       Année 1993
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)     2:03.59   570       
            27.67    58.83  1:31.94  2:03.59
    2.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren   2:08.29   510       
            29.63  1:02.52  1:35.67  2:08.29
    3.  VAN DE VONDEL Arno            93   Swimming Club Stromb   2:08.34   509       
            29.11  1:02.12  1:35.47  2:08.34
    4.  SPITHOVEN Frank               93   CN Diekirch            2:08.78   504       
            28.57  1:01.36  1:35.67  2:08.78
    5.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch            2:09.42   496       
            29.80  1:02.48  1:36.49  2:09.42
    6.  MULLEMAN Jasper               93   Schwimmgemeinschaft    2:11.16   477       
            29.05  1:02.77  1:37.97  2:11.16
    7.  HOONAKKER Mike                93   WZ&PC Purmerend        2:12.40   464       
            30.08  1:03.05  1:37.88  2:12.40
    8.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   2:12.43   463       
            30.34  1:03.31  1:37.44  2:12.43
    9.  VERCAMMEN Sten                93   Zwemvereniging Lier    2:15.28   435       
            29.82  1:03.83  1:39.82  2:15.28
   10.  DECEUKELIER Yasser            93   Schwimmgemeinschaft    2:18.94   401       
            32.64  1:09.32  1:45.17  2:18.94
   11.  LEPAGE Koen                   93   Zwemvereniging Lier    2:20.32   389       
            31.01  1:06.92  1:43.89  2:20.32
 disq.  FREDERES Neckel               93   CN Diekirch            2:30.78        G2   
          2:30.78


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 2                       Messieurs, 200m Libre                1992 et plus agés
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette   1:47.36   869       
        RN et MPN 17 ans
            25.31    52.83  1:20.50  1:47.36
    2.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn   1:54.96   708       
            26.11    54.38  1:23.74  1:54.96
    3.  ASSINI Damien                 89   Swimming Luxembourg    1:55.02   707       
            26.70    55.58  1:25.26  1:55.02
    4.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid   1:56.69   677       
            26.52    55.98  1:26.46  1:56.69
    5.  BEEMSTER Jeroen               87   WZ&PC Purmerend        1:57.94   656       
            27.79    57.00  1:27.10  1:57.94
    6.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft    1:58.57   645       
            28.06    58.24  1:28.91  1:58.57
    7.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht           1:59.23   635       
            27.49    57.45  1:28.59  1:59.23
    8.  DORMAELS Frederick            79   MEGA (Division Gent)   1:59.73   627       
            27.85    57.95  1:29.10  1:59.73
    9.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb   1:59.77   626       
            27.66    57.54  1:28.52  1:59.77
   10.  LEBIS Kevin                   81   WZ&PC Purmerend        2:01.76   596       
            28.84    59.16  1:29.48  2:01.76
   11.  WEVER Thom                    91   Zwemvereniging Hoorn   2:03.30   574       
            28.09    59.30  1:32.17  2:03.30
   12.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft    2:03.58   570       
            27.93    59.17  1:31.89  2:03.58
   13.  MARIVOET Niels                92   Lorelei Londerzeel     2:03.93   565       
            28.60    59.73  1:31.35  2:03.93
   14.  BEEMSTER Bart                 87   WZ&PC Purmerend        2:05.06   550       
            27.94    58.05  1:30.34  2:05.06
   15.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft    2:05.25   548       
            29.28  1:01.02  1:33.70  2:05.25
   16.  VAN ENCKEVORT Mark            90   HZPC Horst             2:05.63   543       
            28.98  1:00.76  1:33.40  2:05.63
   17.  VAN MEGEN Ralph               92   HZPC Horst             2:05.71   542       
            28.79  1:00.66  1:33.55  2:05.71
   18.  RAMTHUN Frederik              91   SK Kaiserslautern      2:06.60   530       
          2:06.60
   19.  DEBUSSCHERE Nick              91   Swimming Club Stromb   2:06.99   525       
            29.43  1:01.43  1:34.08  2:06.99
   20.  ZEPP Patrick                  91   SC Redange             2:07.18   523       
            28.28  1:00.14  1:33.71  2:07.18
   21.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft    2:07.74   516       
            28.66  1:01.23  1:35.26  2:07.74
   22.  WOUTERMAERTENS Jarne          92   Swimming Club Stromb   2:08.43   508       
            30.68  1:03.24  1:36.15  2:08.43
   23.  STERKENBURG Wietse            91   ZVDO'74 Aalburg        2:08.77   504       
            29.01  1:01.12  1:35.27  2:08.77
   24.  DEVLEESCHOUWER Thierry        92   Zwemvereniging Lier    2:10.08   489       
            29.39  1:02.57  1:36.79  2:10.08
   25.  LENERTZ Ben                   92   CN Dudelange           2:11.38   474       
            29.61  1:02.25  1:36.91  2:11.38
   26.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)     2:11.79   470       
            29.07  1:01.77  1:36.33  2:11.79
   27.  VAN STEEN Robin               92   Zwemvereniging Lier    2:11.93   469       
            29.72  1:02.58  1:37.34  2:11.93
   28.  DE VOCHT Pieter               91   Zwemvereniging Lier    2:14.20   445       
            29.97  1:04.73  1:40.78  2:14.20
   29.  DEN DEKKER Niels              91   ZVDO'74 Aalburg        2:15.23   435       
            30.05  1:03.27  1:38.61  2:15.23
 disq.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend        2:06.58        G2   
            28.45  1:00.97  1:33.89  2:06.58



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 18                        Messieurs, 50m Dos                     Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             27.05   652       
    2.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern        27.13   647       
    3.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid     27.61   613       
    4.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)     28.09   583       
    5.  DORMAELS Frederick            79   MEGA (Division Gent)     28.92   534       
Finale B
    6.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      28.70   546       
    7.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend          29.19   519       
    8.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               29.45   506       
    9.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG               29.49   503       
   10.  DEN DEKKER Gert-Jan           85   ZVDO'74 Aalburg          29.83   486       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 18                        Messieurs, 50m Dos                     Cat. générale
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             27.30   635  A    
    2.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern        27.86   597  A    
    3.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid     28.06   584  A    
    4.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)     28.14   579  A    
    5.  DORMAELS Frederick            79   MEGA (Division Gent)     28.77   542  A    
    6.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      28.91   534  B    
    7.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb     29.10   524  B    
    8.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG               29.37   510  B    
    9.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               29.73   491  B    
   10.  DEN DEKKER Gert-Jan           85   ZVDO'74 Aalburg          29.80   488  B    
   11.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend          29.87   484  R    
   12.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn     29.88   484  R    
   13.  SCHUURMANS Jelte              91   Tritium SG               30.32   463  R    
   14.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn     30.38   460  R    
   15.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend          30.49   456  R    
   16.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette     30.59   451       
   17.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend          30.71   446       
   18.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)       30.90   438       
   19.  HENX Julien                   95   CN Dudelange             30.97   435       
   20.  VOS Wim                       84   ZVDO'74 Aalburg          30.99   434       
   21.  LIBEER Hannes                 93   Schwimmgemeinschaft      31.02   433       
   22.  DEBASTE Lennert               92   Swimming Club Stromb     31.26   423       
   23.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft      31.39   417       
   24.  WEVER Thom                    91   Zwemvereniging Hoorn     31.47   414       
   25.  HOONAKKER Mike                93   WZ&PC Purmerend          31.73   404       
   26.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft      31.81   401       
   27.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb     31.95   396       
   28.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te     31.97   395       
   29.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend          32.04   393       
   30.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft      32.32   382       
   31.  DÖDERLEIN DE WIN Robin        93   WZ&PC Purmerend          32.78   367       
   32.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)       32.92   362       
   33.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren     32.94   361       
   34.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg      33.35   348       
   35.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG               33.39   347       
   36.  ELSHOUT Iwan                  94   ZVDO'74 Aalburg          33.48   344       
   37.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch              34.16   324       
   38.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn     34.29   320       
   39.  BARTEN Sander                 94   Tritium SG               34.34   319       
   40.  DEN DEKKER Niels              91   ZVDO'74 Aalburg          34.45   316       
   41.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg      34.69   309       
   42.  VAN DEN BROEK Simon           93   Tritium SG               34.93   303       
   43.  MARCOTTE Anthony              93   CRN Scharbeek et Ned     35.46   290       
   44.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)       36.57   264       
   45.  DEBRABANDER Giel              95   Bruinvissen Diksmuid     36.85   258       
   46.  V. IERSEL Christian           94   Noord Limburg (SG)       37.51   245       
   46.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te     37.51   245       
   48.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn     37.82   239       
   49.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn     38.04   235       
   50.  VAN DIJK Daniel               97   Tritium SG               39.05   217       
   51.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te     39.40   211       
   52.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn     40.78   190       
   53.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn     40.97   188       
   54.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn     41.06   187       
   55.  KATO Shotallo                 97   De Dolfijnen Asse-Te     41.43   182       
   56.  BECKWEE Emile                 98   De Dolfijnen Asse-Te     42.29   171       
   57.  DERIE Gilles                  98   Koninklijke Waregems     42.61   167       
   58.  STOFFE Lucas                  98   De Dolfijnen Asse-Te     42.78   165       



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:10.27   371       
            34.81  1:10.27
    2.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:11.63   350       
            34.78  1:11.63
    3.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg    1:12.56   337       
            34.87  1:12.56
    4.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette   1:19.41   257       
            37.83  1:19.41
    5.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:20.67   245       
            38.06  1:20.67


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                        Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend        1:04.82   472       
            32.27  1:04.82
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange           1:05.18   464       
            32.10  1:05.18
    3.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    1:09.52   383       
            34.25  1:09.52
    4.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG             1:09.56   382       
            33.73  1:09.56
    5.  CAYOTTE Sebastien             95   SC  la Chiers Differ   1:15.22   302       
            36.89  1:15.22


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                        Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn   1:03.24   508       
            30.99  1:03.24
    2.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft    1:04.62   476       
            31.67  1:04.62
    3.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette   1:05.82   451       
            31.81  1:05.82
    4.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb   1:06.70   433       
            32.75  1:06.70
    5.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend        1:09.62   381       
            33.86  1:09.62


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                        Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern        59.32   616       
            28.80    59.32
    2.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend        1:02.99   514       
            30.91  1:02.99
    3.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren   1:09.14   389       
            33.61  1:09.14
    4.  DÖDERLEIN DE WIN Robin        93   WZ&PC Purmerend        1:10.34   369       
            34.00  1:10.34
 disq.  LIBEER Hannes                 93   Schwimmgemeinschaft    1:06.21        G5   
            31.85  1:06.21


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                 1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             57.77   667       
            27.74    57.77
    2.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid     58.56   640       
            28.58    58.56
    3.  BEEMSTER Jeroen               87   WZ&PC Purmerend        1:01.25   559       
            29.72  1:01.25
    4.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)   1:02.20   534       
            29.95  1:02.20



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                Années 1996 - 2008
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:11.72   348  A    
            35.14  1:11.72
    2.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg    1:13.33   326  A    
            36.66  1:13.33
    3.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:13.74   321  A    
            36.59  1:13.74
    4.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette   1:17.84   273  A    
            38.47  1:17.84
    5.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:19.20   259  A    
            38.40  1:19.20
    6.  COOLS Bert                    96   Zwemvereniging Lier    1:19.34   257  R    
            38.87  1:19.34
    7.  KARST Philippe                97   Swimming Luxembourg    1:21.54   237  R    
            40.69  1:21.54
    8.  JANSSEN Lukas                 96   Zwemvereniging Lier    1:23.67   219  R    
            42.11  1:23.67
    9.  VAN DIJK Daniel               97   Tritium SG             1:25.33   207  R    
            41.43  1:25.33
   10.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   1:26.17   201  R    
            43.34  1:26.17
   11.  MORIS Cédric                  98   SC 'le Dauphin' Ette   1:27.85   190       
            42.92  1:27.85
   12.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn   1:30.34   174       
            45.15  1:30.34
   13.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:30.63   173       
            45.83  1:30.63
   14.  STOFFE Lucas                  98   De Dolfijnen Asse-Te   1:35.80   146       
            45.59  1:35.80


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                        Année 1995
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend        1:05.38   460  A    
            31.97  1:05.38
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange           1:06.06   446  A    
            32.53  1:06.06
    3.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    1:10.01   375  A    
            34.76  1:10.01
    4.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG             1:10.78   363  A    
            34.73  1:10.78
    5.  BIVER Felix                   95   SC  la Chiers Differ   1:14.86   306  A    
            36.91  1:14.86
    6.  CAYOTTE Sebastien             95   SC  la Chiers Differ   1:15.25   302  R    
            36.97  1:15.25
    7.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te   1:21.31   239  R    
            38.76  1:21.31
    8.  DEBRABANDER Giel              95   Bruinvissen Diksmuid   1:21.39   238  R    
            38.54  1:21.39
    9.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn   1:22.87   226  R    
            40.16  1:22.87


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                        Année 1994
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn   1:03.69   498  A    
            31.10  1:03.69
    2.  STIJNEN Jo                    94   SC 'le Dauphin' Ette   1:05.37   460  A    
            32.15  1:05.37
    3.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft    1:05.67   454  A    
            31.86  1:05.67
    4.  FRANCOIS Fabien               94   Swimming Luxembourg    1:07.94   410  A    
            32.88  1:07.94
    5.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb   1:08.11   407  A    
            33.81  1:08.11
    6.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend        1:08.67   397  R    
            33.49  1:08.67
    7.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern      1:09.48   383  R    
            33.76  1:09.48
    8.  EGGERMONT Steven              94   Schwimmgemeinschaft    1:10.02   374  R    
            34.29  1:10.02
    9.  RUTTER Patrick                94   SK Kaiserslautern      1:11.23   356  R    
            35.02  1:11.23
   10.  JASPERS Koen                  94   Swimming Club Stromb   1:11.34   354  R    
            35.86  1:11.34
   11.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern      1:11.85   347       
            34.96  1:11.85
   12.  SCHERPEREEL Leander           94   Schwimmgemeinschaft    1:14.29   314       
            36.75  1:14.29
   13.  EGGERMONT Arthur              94   CRN Scharbeek et Ned   1:14.55   310       
            36.62  1:14.55
   14.  THYS Christophe               94   Zwemvereniging Lier    1:17.48   276       
            38.41  1:17.48
   15.  V. IERSEL Christian           94   Noord Limburg (SG)     1:23.45   221       
            40.64  1:23.45
   16.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te   1:24.17   216       
            40.48  1:24.17


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                        Année 1993
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern      1:01.45   554  A    
            29.36  1:01.45
    2.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend        1:04.22   485  A    
            31.46  1:04.22
    3.  LIBEER Hannes                 93   Schwimmgemeinschaft    1:05.91   449  A    
            32.39  1:05.91
    4.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren   1:08.87   394  A    
            33.72  1:08.87
    5.  DÖDERLEIN DE WIN Robin        93   WZ&PC Purmerend        1:09.61   381  A    
            34.43  1:09.61
    6.  FREDERES Neckel               93   CN Diekirch            1:11.73   348  R    
            35.11  1:11.73
    7.  MULLEMAN Jasper               93   Schwimmgemeinschaft    1:11.83   347  R    
            34.73  1:11.83
    8.  VERCAMMEN Sten                93   Zwemvereniging Lier    1:12.16   342  R    
            34.72  1:12.16
    9.  SPITHOVEN Frank               93   CN Diekirch            1:13.13   329  R    
            35.43  1:13.13
   10.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:13.71   321  R    
            36.28  1:13.71
   11.  LEPAGE Koen                   93   Zwemvereniging Lier    1:15.40   300       
            36.77  1:15.40
 disq.  VAN DEN BROEK Simon           93   Tritium SG             1:18.18        D5   
          1:18.18


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 6                        Messieurs, 100m Dos                 1992 et plus agés
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             58.87   630  A    
            28.44    58.87
    2.  DEFRUYT Tom                   89   Bruinvissen Diksmuid   1:00.35   585  A    
            29.34  1:00.35
    3.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn   1:01.01   566  A    
            29.44  1:01.01
    4.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)   1:01.24   560  A    
            29.45  1:01.24
    5.  BEEMSTER Jeroen               87   WZ&PC Purmerend        1:02.04   538  A    
            30.16  1:02.04
    6.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft    1:02.41   529  R    
            30.44  1:02.41
    7.  BEEMSTER Bart                 87   WZ&PC Purmerend        1:03.29   507  R    
            30.78  1:03.29
    8.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG             1:03.62   499  R    
            31.11  1:03.62
    9.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern      1:04.58   477  R    
            31.17  1:04.58
   10.  DEBASTE Lennert               92   Swimming Club Stromb   1:04.86   471  R    
            31.47  1:04.86
   11.  SCHUURMANS Jelte              91   Tritium SG             1:05.39   460       
            32.07  1:05.39
   12.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft    1:06.20   443       
            32.65  1:06.20
   13.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend        1:06.59   435       
            32.07  1:06.59
   14.  VAN ENCKEVORT Mark            90   HZPC Horst             1:07.64   415       
            33.33  1:07.64
   15.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft    1:09.29   386       
            33.75  1:09.29
   16.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te   1:09.54   382       
            33.89  1:09.54
   17.  DEVLEESCHOUWER Thierry        92   Zwemvereniging Lier    1:09.57   382       
            32.99  1:09.57
   18.  MAAS Bart                     92   Tritium SG             1:13.23   327       
            35.11  1:13.23
   19.  LENERTZ Ben                   92   CN Dudelange           1:13.70   321       
            35.30  1:13.70



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 20                      Messieurs, 50m Brasse                    Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  CARNOL Laurent                89   SC 'le Dauphin' Ette     28.58   803       
    2.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     29.03   766       
        MPN 17 ans
    3.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend          30.34   671       
    4.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      31.48   601       
    5.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid     32.05   569       
Finale B
    6.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern        32.00   572       
    7.  BUSEYNE Stijn                 89   MEGA (Division Gent)     32.45   548       
    8.  BOONE Joris                   92   Koninklijke Waregems     32.73   534       
    9.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend          33.43   502       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 20                      Messieurs, 50m Brasse                    Cat. générale
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  CARNOL Laurent                89   SC 'le Dauphin' Ette     30.23   678  A    
    2.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend          30.38   668  A    
    3.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     30.45   664  A    
    4.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid     31.27   613  A    
    5.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      31.40   605  A    
    6.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)       31.95   574  B    
    7.  BOONE Joris                   92   Koninklijke Waregems     32.67   537  B    
    8.  DEBUSSCHERE Nick              91   Swimming Club Stromb     32.78   532  B    
    9.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern        32.80   531  B    
   10.  BUSEYNE Stijn                 89   MEGA (Division Gent)     33.03   520  B    
   11.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend          33.14   515  R    
   12.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               33.32   506  R    
   13.  VAN DE VONDEL Arno            93   Swimming Club Stromb     33.57   495  R    
   14.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn     33.68   490  R    
   15.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern        33.85   483  R    
   16.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)       34.03   475       
   17.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern        34.15   470       
   18.  STRUIJF Kingue                94   WZ&PC Purmerend          34.26   466       
   18.  VAN BEEK Dennis               78   ZVDO'74 Aalburg          34.26   466       
   20.  VAN ENCKEVORT Mark            90   HZPC Horst               34.31   464       
   21.  FLAMMANG Luc                  94   CN Dudelange             34.53   455       
   22.  RAMTHUN Frederik              91   SK Kaiserslautern        35.14   432       
   22.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend          35.14   432       
   24.  DEN DEKKER Erik               89   ZVDO'74 Aalburg          35.15   431       
   25.  WOUTERMAERTENS Jarne          92   Swimming Club Stromb     35.19   430       
   26.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te     35.29   426       
   27.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch              35.84   407       
   28.  WEVER Thom                    91   Zwemvereniging Hoorn     36.16   396       
   29.  VERSTRAETE Joeri              94   Bruinvissen Diksmuid     36.48   386       
   30.  MAAS Bart                     92   Tritium SG               36.63   381       
   31.  ELSHOUT Iwan                  94   ZVDO'74 Aalburg          36.83   375       
   32.  GLOUDEMANS Rob                87   Tritium SG               37.12   366       
   33.  VAN DER ZOUWEN Arjan          86   ZVDO'74 Aalburg          37.16   365       
   34.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems     37.19   364       
   35.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft      38.01   341       
   36.  MAHLER Rens                   92   Tritium SG               39.46   305       
   37.  VERSTRAETE Joren              95   Bruinvissen Diksmuid     40.42   284       
   38.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)       40.74   277       
   39.  SINNER Jeff                   96   Swimming Luxembourg      41.24   267       
   40.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg      41.78   257       
   41.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn     42.06   252       
   42.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn     43.20   232       
   43.  SCHWERTZER Felix              94   Swimming Luxembourg      44.07   219       
   44.  RUBIO Gregory                 96   Swimming Luxembourg      44.31   215       
   45.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te     44.36   215       
   46.  KATO Shotallo                 97   De Dolfijnen Asse-Te     47.01   180       
   47.  DUYVEJONCK Emiel              98   Koninklijke Waregems     47.31   177       
   48.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn     49.76   152       
   49.  REYNIERS Arne                 98   De Dolfijnen Asse-Te     49.87   151       
   50.  GEUENS Brent                  97   De Dolfijnen Asse-Te     50.70   144       
   51.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn     50.84   143       
 disq.  TIETZE Axel                   88   WZ&PC Purmerend          34.74        B6   
 disq.  BOK Arnold                    94   ZVDO'74 Aalburg          44.04        G2   
 disq.  KARST Philippe                97   Swimming Luxembourg      46.16        G2   



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse              Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:21.03   363       
            37.82  1:21.03
    2.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft    1:23.32   334       
            38.50  1:23.32
    3.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg    1:27.83   285       
            41.72  1:27.83
    4.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   1:29.29   272       
            42.40  1:29.29
    5.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:29.72   268       
            41.71  1:29.72


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse                      Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te   1:15.81   444       
            35.13  1:15.81
    2.  GEKIERE Jorik                 95   Schwimmgemeinschaft    1:24.10   325       
            39.51  1:24.10
    3.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)     1:27.02   293       
            40.75  1:27.02
    4.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn   1:30.62   260       
            42.03  1:30.62
    5.  DEMMER Cédric                 95   Swimming Luxembourg    1:36.36   216       
            43.69  1:36.36


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse                      Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern      1:12.98   497       
            34.11  1:12.98
    2.  FLAMMANG Luc                  94   CN Dudelange           1:15.58   448       
            34.58  1:15.58
    3.  EGGERMONT Steven              94   Schwimmgemeinschaft    1:16.28   436       
            35.39  1:16.28
    4.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems   1:17.26   419       
            36.60  1:17.26
    5.  VERSTRAETE Joeri              94   Bruinvissen Diksmuid   1:17.87   409       
            36.27  1:17.87


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse                      Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:22.89   339       
            38.95  1:22.89


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse               1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  CARNOL Laurent                89   SC 'le Dauphin' Ette   1:01.50   831       
        Record National égalé
            29.07  1:01.50
    2.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend        1:07.79   620       
            30.88  1:07.79
    3.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid   1:09.38   579       
            32.26  1:09.38
    4.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern      1:09.70   571       
            32.81  1:09.70
    5.  BOONE Joris                   92   Koninklijke Waregems   1:10.99   540       
            33.16  1:10.99



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse              Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:24.25   323  A    
            39.53  1:24.25
    2.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft    1:26.71   297  A    
            41.18  1:26.71
    3.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg    1:30.65   259  A    
            43.38  1:30.65
    4.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:30.81   258  A    
            43.15  1:30.81
    5.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:31.38   253  A    
            42.57  1:31.38
    6.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   1:31.40   253  R    
            43.55  1:31.40
    7.  JANSSEN Lukas                 96   Zwemvereniging Lier    1:31.61   251  R    
            43.24  1:31.61
    8.  OSWALD Cédric                 96   SC 'le Dauphin' Ette   1:31.69   251  R    
            43.66  1:31.69
    9.  COOLS Bert                    96   Zwemvereniging Lier    1:35.29   223  R    
            45.07  1:35.29
   10.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn   1:35.87   219  R    
            44.91  1:35.87
   11.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn   1:46.42   160       
            51.27  1:46.42
   12.  GEUENS Brent                  97   De Dolfijnen Asse-Te   1:46.54   160       
            50.73  1:46.54
   13.  REYNIERS Arne                 98   De Dolfijnen Asse-Te   1:47.25   157       
            50.94  1:47.25
 disq.  KATO Shotallo                 97   De Dolfijnen Asse-Te   1:37.91        B7   
            47.31  1:37.91
 disq.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:48.82        B3   
            52.01  1:48.82


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse                      Année 1995
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te   1:17.55   414  A    
            36.17  1:17.55
    2.  GEKIERE Jorik                 95   Schwimmgemeinschaft    1:24.66   319  A    
            40.05  1:24.66
    3.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)     1:29.07   274  A    
            42.38  1:29.07
    4.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn   1:32.77   242  A    
            43.67  1:32.77
    5.  DEMMER Cédric                 95   Swimming Luxembourg    1:37.44   209  A    
            44.64  1:37.44
 disq.  BIVER Felix                   95   SC  la Chiers Differ   1:21.20        B3   
            38.52  1:21.20


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse                      Année 1994
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern      1:16.62   430  A    
            35.32  1:16.62
    2.  EGGERMONT Steven              94   Schwimmgemeinschaft    1:16.67   429  A    
            35.26  1:16.67
    3.  FLAMMANG Luc                  94   CN Dudelange           1:16.94   424  A    
            35.32  1:16.94
    4.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems   1:19.09   391  A    
            37.69  1:19.09
    5.  VERSTRAETE Joeri              94   Bruinvissen Diksmuid   1:19.40   386  A    
            37.32  1:19.40
    6.  THYS Christophe               94   Zwemvereniging Lier    1:21.40   358  R    
            37.60  1:21.40
    7.  BARTEN Sander                 94   Tritium SG             1:31.30   254  R    
            41.64  1:31.30
    8.  SCHWERTZER Felix              94   Swimming Luxembourg    1:33.00   240  R    
            43.81  1:33.00
    9.  V. IERSEL Christian           94   Noord Limburg (SG)     1:34.23   231  R    
            44.67  1:34.23


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse                      Année 1993
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:22.56   343  A    
            38.89  1:22.56


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 14                      Messieurs, 100m Brasse               1992 et plus agés
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  CARNOL Laurent                89   SC 'le Dauphin' Ette   1:05.71   681  A    
            31.20  1:05.71
    2.  TIETZE Bas                    87   WZ&PC Purmerend        1:06.98   643  A    
            31.65  1:06.98
    3.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn   1:08.39   604  A    
            32.10  1:08.39
    4.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid   1:08.67   597  A    
            32.25  1:08.67
    5.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern      1:10.40   554  A    
            33.15  1:10.40
    6.  BOONE Joris                   92   Koninklijke Waregems   1:10.73   546  R    
            33.45  1:10.73
    7.  DEBUSSCHERE Nick              91   Swimming Club Stromb   1:11.04   539  R    
            33.44  1:11.04
    8.  ASSINI Damien                 89   Swimming Luxembourg    1:11.13   537  R    
            33.24  1:11.13
    9.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)     1:11.23   535  R    
            33.26  1:11.23
    9.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend        1:11.23   535  R    
            33.76  1:11.23
   11.  VAN STEEN Robin               92   Zwemvereniging Lier    1:12.37   510       
            33.70  1:12.37
   12.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft    1:13.44   488       
            35.26  1:13.44
   13.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn   1:14.01   477       
            34.22  1:14.01
   14.  JUNCKER Patrick               67   Swimming Luxembourg    1:14.09   475       
            34.93  1:14.09
   15.  VAN HOOF Jeroen               87   Zwemvereniging Lier    1:14.29   471       
            34.63  1:14.29
   16.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft    1:14.40   469       
            35.05  1:14.40
   17.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)     1:14.74   463       
            35.40  1:14.74
   18.  DEVLEESCHOUWER Thierry        92   Zwemvereniging Lier    1:15.80   444       
            35.53  1:15.80
   19.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)     1:16.12   438       
            35.47  1:16.12
   20.  TIETZE Axel                   88   WZ&PC Purmerend        1:17.37   417       
            35.41  1:17.37
   21.  DEN DEKKER Erik               89   ZVDO'74 Aalburg        1:18.45   400       
            36.33  1:18.45
   22.  WOUTERMAERTENS Jarne          92   Swimming Club Stromb   1:18.64   397       
            37.01  1:18.64
   23.  ZEPP Patrick                  91   SC Redange             1:19.18   389       
            37.16  1:19.18
   24.  MAAS Bart                     92   Tritium SG             1:20.06   377       
            36.71  1:20.06
   25.  DE VOCHT Pieter               91   Zwemvereniging Lier    1:24.26   323       
            39.37  1:24.26
   26.  MAHLER Rens                   92   Tritium SG             1:27.20   292       
            40.89  1:27.20



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 10                     Messieurs, 50m Papillon                   Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  TAMMINGA Ewoud                82   AZ&PC Amersfoort         24.30   825       
    2.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     24.46   809       
        Record National et MPN 17 ans
    3.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     25.83   687       
    4.  BUSEYNE Stijn                 89   MEGA (Division Gent)     26.37   646       
    5.  LEBIS Kevin                   81   WZ&PC Purmerend          26.86   611       
Finale B
    6.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft      26.14   663       
    7.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      26.83   613       
    8.  DORMAELS Frederick            79   MEGA (Division Gent)     27.16   591       
    9.  GHYLLEBERT Ben                84   MEGA (Division Gent)     27.90   545       
   10.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      28.40   517       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 10                     Messieurs, 50m Papillon                   Cat. générale
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  TAMMINGA Ewoud                82   AZ&PC Amersfoort         23.98   858  A    
    2.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     25.72   696  A    
    3.  BUSEYNE Stijn                 89   MEGA (Division Gent)     26.07   668  A    
    4.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     26.26   654  A    
    5.  LEBIS Kevin                   81   WZ&PC Purmerend          26.56   632  A    
    6.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)     26.66   625  B    
    7.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft      26.67   624  B    
    8.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht             26.70   622  B    
    9.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      27.54   567  B    
   10.  GHYLLEBERT Ben                84   MEGA (Division Gent)     27.67   559  B    
   11.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      27.72   556  R    
   12.  DORMAELS Frederick            79   MEGA (Division Gent)     27.76   553  R    
   13.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG               27.89   546  R    
   14.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)       28.11   533  R    
   15.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid     28.25   525  R    
   16.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG               28.31   522       
   17.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)       28.42   516       
   18.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn     28.45   514       
   19.  VAN MEGEN Ralph               92   HZPC Horst               28.63   504       
   20.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)       28.92   489       
   21.  VOS Wim                       84   ZVDO'74 Aalburg          29.11   480       
   22.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft      29.12   479       
   23.  HENX Julien                   95   CN Dudelange             29.39   466       
   24.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn     29.46   463       
   25.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te     29.69   452       
   26.  EFFING Mark                   86   Tritium SG               29.81   447       
   27.  DEN DEKKER Gert-Jan           85   ZVDO'74 Aalburg          30.00   438       
   28.  CRIELAARD Wim                 92   ZVDO'74 Aalburg          30.17   431       
   29.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend          30.33   424       
   30.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg      30.35   423       
   31.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren     30.50   417       
   32.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)       30.64   411       
   33.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft      30.70   409       
   34.  WEVER Thom                    91   Zwemvereniging Hoorn     30.78   406       
   35.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch              30.87   402       
   35.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft      30.87   402       
   37.  MARIN Tom                     94   CN Dudelange             31.07   395       
   38.  SCHUURMANS Jelte              91   Tritium SG               31.11   393       
   39.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb     31.12   393       
   40.  VAN DEN BROEK Simon           93   Tritium SG               31.32   385       
   41.  VAN DE VONDEL Arno            93   Swimming Club Stromb     31.50   379       
   42.  MARCOTTE Anthony              93   CRN Scharbeek et Ned     31.59   375       
   43.  JASPERS Koen                  94   Swimming Club Stromb     31.78   369       
   44.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft      31.98   362       
   45.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb     32.47   346       
   46.  SPITHOVEN Frank               93   CN Diekirch              33.10   326       
   47.  BARTEN Sander                 94   Tritium SG               33.21   323       
   48.  ELSHOUT Iwan                  94   ZVDO'74 Aalburg          33.82   306       
   49.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg      33.90   304       
   50.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)       34.34   292       
   51.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn     34.46   289       
   52.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG               34.52   288       
   53.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn     35.11   273       
   54.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG               35.45   266       
   55.  KARST Philippe                97   Swimming Luxembourg      37.03   233       
   56.  RUBIO Gregory                 96   Swimming Luxembourg      37.17   230       
   57.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg      37.66   222       
   58.  VAN DIJK Daniel               97   Tritium SG               39.67   190       
   59.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn     44.92   131       
   60.  DERIE Gilles                  98   Koninklijke Waregems     45.27   128       
   61.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn     45.32   127       
   62.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn     45.88   123       
 disq.  BEEMSTER Jeroen               87   WZ&PC Purmerend          27.65        G2   



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon             Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:09.81   372       
            32.67  1:09.81
    2.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:12.16   337       
            33.74  1:12.16
    3.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:15.31   296       
            34.85  1:15.31
    4.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:18.24   264       
            35.88  1:18.24
    5.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn   1:19.05   256       
            35.36  1:19.05


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon                     Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend        1:05.50   450       
            30.64  1:05.50
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange           1:07.74   407       
            31.66  1:07.74
    3.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    1:15.27   297       
            35.27  1:15.27
    4.  VERSTRAETE Joren              95   Bruinvissen Diksmuid   1:16.68   281       
            35.16  1:16.68


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon                     Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn   1:03.63   491       
            29.21  1:03.63
    2.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft    1:04.27   477       
            29.99  1:04.27
    3.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern      1:04.56   470       
            29.46  1:04.56
    4.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg    1:05.19   457       
            30.25  1:05.19
    5.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb   1:10.81   356       
            32.97  1:10.81


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon                     Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)     1:01.25   551       
            28.71  1:01.25
    2.  NAPOROWSKI Remy               93   WZ&PC Purmerend        1:04.54   471       
            29.67  1:04.54
    3.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren   1:08.94   386       
            31.25  1:08.94
    4.  MARCOTTE Anthony              93   CRN Scharbeek et Ned   1:11.80   342       
            32.41  1:11.80
    5.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:15.37   295       
            34.19  1:15.37


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon              1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  TAMMINGA Ewoud                82   AZ&PC Amersfoort         52.77   861       
            24.37    52.77
    2.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)     57.55   664       
            26.41    57.55
    3.  LEBIS Kevin                   81   WZ&PC Purmerend          58.28   639       
            27.00    58.28
    4.  BUSEYNE Stijn                 89   MEGA (Division Gent)     58.86   620       
            27.68    58.86
    5.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      59.74   593       
            27.23    59.74



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon             Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:10.85   356  A    
            33.29  1:10.85
    2.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:11.77   342  A    
            33.39  1:11.77
    3.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:16.09   287  A    
            33.53  1:16.09
    4.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:18.32   263  A    
            36.01  1:18.32
    5.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn   1:18.87   258  A    
            35.50  1:18.87
    6.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:20.34   244  R    
            36.39  1:20.34
    7.  KARST Philippe                97   Swimming Luxembourg    1:25.19   205  R    
            39.42  1:25.19
    8.  RUBIO Gregory                 96   Swimming Luxembourg    1:25.92   199  R    
            38.83  1:25.92
    9.  VAN DIJK Daniel               97   Tritium SG             1:33.81   153  R    
            41.17  1:33.81
   10.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn   1:39.83   127  R    
            45.84  1:39.83
   11.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   1:53.71    86       
            52.05  1:53.71


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon                     Année 1995
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  HESHOF Dave                   95   WZ&PC Purmerend        1:05.37   453  A    
            31.55  1:05.37
    2.  HENX Julien                   95   CN Dudelange           1:09.66   374  A    
            32.42  1:09.66
    3.  GLOESENER Louis               95   Swimming Luxembourg    1:15.67   292  A    
            35.52  1:15.67
    4.  VERSTRAETE Joren              95   Bruinvissen Diksmuid   1:16.50   283  A    
            36.68  1:16.50
    5.  FRISCH Christophe             95   Cercle Nautique Péta   1:17.41   273  A    
            35.36  1:17.41
    6.  VERDOODT Bastien              95   Swimming Club Stromb   1:17.93   267  R    
            34.64  1:17.93
    7.  DECONINCK Michiel             95   Schwimmgemeinschaft    1:21.58   233  R    
            36.75  1:21.58
    8.  DEPOORTER Sies                95   Schwimmgemeinschaft    1:32.33   161  R    
            39.41  1:32.33


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon                     Année 1994
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VAN DER WOLFF Frank           94   Zwemvereniging Hoorn   1:03.88   485  A    
            29.36  1:03.88
    2.  ASSINI Thibault               94   Swimming Luxembourg    1:05.36   453  A    
            30.37  1:05.36
    3.  VERBEKE Sem                   94   Schwimmgemeinschaft    1:06.43   432  A    
            30.46  1:06.43
    4.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern      1:06.96   421  A    
            31.16  1:06.96
    5.  COESSENS Boris                94   Swimming Club Stromb   1:10.45   362  A    
            33.09  1:10.45
    6.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb   1:11.56   345  R    
            33.12  1:11.56
    7.  MARIN Tom                     94   CN Dudelange           1:12.03   339  R    
            33.44  1:12.03
    8.  JASPERS Koen                  94   Swimming Club Stromb   1:12.19   336  R    
            33.29  1:12.19
    9.  EGGERMONT Arthur              94   CRN Scharbeek et Ned   1:14.92   301  R    
            34.32  1:14.92
   10.  DIEHL Johannes                94   SK Kaiserslautern      1:16.58   282  R    
            34.65  1:16.58
   11.  BARTEN Sander                 94   Tritium SG             1:18.03   266       
            35.03  1:18.03


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon                     Année 1993
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  EBSKAMP Geoff                 93   Noord Limburg (SG)     1:02.09   529  A    
            28.82  1:02.09
    2.  NAPOROWSKI Remy               93   WZ&PC Purmerend        1:04.47   472  A    
            30.17  1:04.47
    3.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern      1:04.52   471  A    
            29.07  1:04.52
    4.  HERR Maurice                  93   CN Diekirch            1:07.77   406  A    
            31.93  1:07.77
    5.  DEUNINCK Xander               93   Deerlijkse Zwemveren   1:09.25   381  A    
            31.03  1:09.25
    6.  MARCOTTE Anthony              93   CRN Scharbeek et Ned   1:11.83   341  R    
            33.26  1:11.83
    7.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:13.11   324  R    
            33.45  1:13.11
    8.  DECEUKELIER Yasser            93   Schwimmgemeinschaft    1:14.84   302  R    
            34.67  1:14.84


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 16                     Messieurs, 100m Papillon              1992 et plus agés
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  TAMMINGA Ewoud                82   AZ&PC Amersfoort         54.84   767  A    
            25.35    54.84
    2.  LEBIS Kevin                   81   WZ&PC Purmerend          58.70   625  A    
            27.20    58.70
    3.  DE GROOTE Evert               87   MEGA (Division Gent)     58.79   623  A    
            27.01    58.79
    4.  BUSEYNE Stijn                 89   MEGA (Division Gent)     59.17   611  A    
            27.87    59.17
    5.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     59.24   609  A    
            27.42    59.24
    6.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft      59.26   608  R    
            27.77    59.26
    7.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft      59.63   597  R    
            28.53    59.63
    8.  BEEMSTER Jeroen               87   WZ&PC Purmerend        1:00.66   567  R    
            27.91  1:00.66
    9.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb   1:00.79   563  R    
            28.65  1:00.79
   10.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft    1:02.17   526  R    
            28.70  1:02.17
   11.  VAN MEGEN Ralph               92   HZPC Horst             1:02.98   506       
            28.88  1:02.98
   12.  GHYLLEBERT Ben                84   MEGA (Division Gent)   1:02.99   506       
            29.82  1:02.99
   13.  BEEMSTER Bart                 87   WZ&PC Purmerend        1:03.13   503       
            28.53  1:03.13
   14.  DEBASTE Lennert               92   Swimming Club Stromb   1:04.02   482       
            29.90  1:04.02
   15.  ESCHWEILER Sverre             92   MSV-Zeemacht           1:04.13   480       
            27.95  1:04.13
   16.  VULLINGS Ronald               87   Tritium SG             1:04.57   470       
            30.33  1:04.57
   17.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)     1:05.90   442       
            30.40  1:05.90
   18.  VAN OS Pieter                 86   Tritium SG             1:06.11   438       
            31.54  1:06.11
   19.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)     1:06.25   435       
            30.31  1:06.25
   20.  DECOENE Bert                  92   Schwimmgemeinschaft    1:06.72   426       
            30.91  1:06.72
   21.  EFFING Mark                   86   Tritium SG             1:07.00   421       
            30.88  1:07.00
   22.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te   1:07.12   418       
            30.87  1:07.12
   23.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn   1:07.41   413       
            30.03  1:07.41
   24.  BOONE Joris                   92   Koninklijke Waregems   1:08.75   389       
            31.87  1:08.75
   25.  DENYS Siebert                 91   Schwimmgemeinschaft    1:09.04   384       
            31.59  1:09.04
   26.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)     1:09.14   383       
            31.25  1:09.14
   27.  CRIELAARD Wim                 92   ZVDO'74 Aalburg        1:11.73   343       
            31.81  1:11.73



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages              Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:10.74   402       
            33.18  1:10.74
    2.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:14.95   338       
            34.27  1:14.95
    3.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:17.93   301       
            34.98  1:17.93
    4.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:18.23   298       
            35.61  1:18.23
    5.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft    1:19.14   287       
            39.00  1:19.14


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages                      Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VERDOODT Bastien              95   Swimming Club Stromb   1:11.63   388       
            33.42  1:11.63
    2.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te   1:13.97   352       
            35.95  1:13.97
    3.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG             1:13.99   352       
            34.90  1:13.99
    4.  BIVER Felix                   95   SC  la Chiers Differ   1:14.29   348       
            35.41  1:14.29
    5.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)     1:18.90   290       
            36.68  1:18.90


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages                      Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern      1:07.19   470       
            30.69  1:07.19
    2.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern      1:09.09   432       
            32.74  1:09.09
    3.  JASPERS Koen                  94   Swimming Club Stromb   1:09.16   431       
            31.23  1:09.16
    4.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems   1:10.94   399       
            33.86  1:10.94
    5.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb   1:12.00   382       
            34.22  1:12.00


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages                      Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern      1:02.69   578       
            28.19  1:02.69
    2.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG             1:04.80   524       
            28.52  1:04.80
    3.  NAPOROWSKI Remy               93   WZ&PC Purmerend        1:05.54   506       
            30.28  1:05.54
    4.  VAN DE VONDEL Arno            93   Swimming Club Stromb   1:07.93   455       
            31.88  1:07.93
    5.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend        1:08.24   448       
            30.05  1:08.24


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages               1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette     55.31   842       
        Record National et MPN 17 ans
            25.36    55.31
    2.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     59.42   679       
            27.26    59.42
    3.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb   1:00.49   644       
            27.58  1:00.49
    4.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft    1:02.82   575       
            27.84  1:02.82
    5.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend        1:03.29   562       
            29.67  1:03.29



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages              Années 1996 - 2008
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DEWULF Gillian                96   Schwimmgemeinschaft    1:11.03   398  A    
            33.29  1:11.03
    2.  POPGEORGIEV Georgi            96   CRN Scharbeek et Ned   1:16.12   323  A    
            34.86  1:16.12
    3.  FELD Thierry                  96   Zwemvereniging Hoorn   1:16.81   314  A    
            34.82  1:16.81
    4.  STRIJBOSCH Teun               96   Tritium SG             1:17.07   311  A    
            35.26  1:17.07
    5.  KRAEMER Michael               96   Swimming Luxembourg    1:18.44   295  A    
            37.34  1:18.44
    6.  SINNAEVE Keanu                96   Schwimmgemeinschaft    1:19.51   283  R    
            38.77  1:19.51
    7.  BERLEMON Danny                96   Zwemvereniging Hoorn   1:19.76   281  R    
            36.96  1:19.76
    8.  DERUYVER Jens                 97   Swimming Club Stromb   1:20.28   275  R    
            36.51  1:20.28
    9.  VERDOODT Alexis               98   Swimming Club Stromb   1:21.84   260  R    
            39.40  1:21.84
   10.  LAMBERTS Bram                 97   Swimming Luxembourg    1:22.59   253  R    
            39.10  1:22.59
   11.  KARST Philippe                97   Swimming Luxembourg    1:22.84   251       
            37.77  1:22.84
   12.  MOREAU Jeson                  96   Swimming Club Stromb   1:24.83   233       
            40.98  1:24.83
   13.  DUYVEJONCK Emiel              98   Koninklijke Waregems   1:24.95   232       
            41.24  1:24.95
   14.  KERSSENS Jordi                96   Zwemvereniging Hoorn   1:27.62   212       
            43.55  1:27.62
   15.  BECKWEE Emile                 98   De Dolfijnen Asse-Te   1:30.32   193       
            42.34  1:30.32
   16.  PERA Ruben                    96   Zwemvereniging Hoorn   1:30.63   191       
            43.74  1:30.63
   17.  HOEBEN Jeroen                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:32.01   183       
            43.30  1:32.01
   18.  DERIE Gilles                  98   Koninklijke Waregems   1:34.41   169       
            44.02  1:34.41
   19.  REYNIERS Arne                 98   De Dolfijnen Asse-Te   1:41.31   137       
            50.34  1:41.31
 disq.  HERMANS Sem                   96   HZPC Horst             1:13.34        G2   
            33.66  1:13.34
 disq.  RUBIO Gregory                 96   Swimming Luxembourg    1:21.57        G2   
            37.64  1:21.57
 disq.  VAN DIJK Daniel               97   Tritium SG             1:27.72        G2   
            39.29  1:27.72


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages                      Année 1995
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VERDOODT Bastien              95   Swimming Club Stromb   1:12.83   369  A    
            34.24  1:12.83
    2.  LEYSSENS Jonas                95   De Dolfijnen Asse-Te   1:13.70   356  A    
            35.35  1:13.70
    3.  BIVER Felix                   95   SC  la Chiers Differ   1:15.13   336  A    
            35.73  1:15.13
    4.  SCHUURMANS Dieder             95   Tritium SG             1:17.01   312  A    
          1:17.01
    5.  WIENTJENS Nick                95   Noord Limburg (SG)     1:17.71   304  A    
            35.73  1:17.71
    6.  DEPOORTER Sies                95   Schwimmgemeinschaft    1:19.92   279  R    
            38.27  1:19.92
    7.  HOLLEVOET Michiel             95   Swimming Club Stromb   1:21.93   259  R    
            37.31  1:21.93
    8.  HELLENBERG Matthijs           95   Zwemvereniging Hoorn   1:24.96   232  R    
            40.01  1:24.96


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages                      Année 1994
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DAVIS Devon                   94   SK Kaiserslautern      1:06.45   486  A    
            30.19  1:06.45
    2.  JASPERS Koen                  94   Swimming Club Stromb   1:11.40   391  A    
            32.19  1:11.40
    3.  FEDDECK Dirk                  94   SK Kaiserslautern      1:11.58   388  A    
            33.72  1:11.58
    4.  WOUTERMAERTENS Yorick         94   Swimming Club Stromb   1:12.51   374  A    
            34.50  1:12.51
    5.  DUYVEJONCK Simon              94   Koninklijke Waregems   1:13.08   365  A    
            34.98  1:13.08
    6.  FLAMMANG Luc                  94   CN Dudelange           1:13.44   360  R    
            33.76  1:13.44
    7.  MARIN Tom                     94   CN Dudelange           1:14.47   345  R    
            33.99  1:14.47
    8.  EGGERMONT Arthur              94   CRN Scharbeek et Ned   1:14.85   340  R    
            35.41  1:14.85
    9.  RUTTER Patrick                94   SK Kaiserslautern      1:14.99   338  R    
            35.04  1:14.99
   10.  DIEHL Johannes                94   SK Kaiserslautern      1:15.80   327  R    
            35.10  1:15.80
   11.  FREICHEL Yann                 94   Cercle Nautique Péta   1:19.29   286       
            36.52  1:19.29
   12.  V. IERSEL Christian           94   Noord Limburg (SG)     1:20.86   270       
            37.06  1:20.86
   13.  BOK Arnold                    94   ZVDO'74 Aalburg        1:22.75   251       
            38.67  1:22.75
 disq.  BETTENS Brecht                94   De Dolfijnen Asse-Te   1:23.42        G2   
            38.46  1:23.42


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages                      Année 1993
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  EISFELD Mattis                93   SK Kaiserslautern      1:03.21   564  A    
            28.05  1:03.21
    2.  HENDRIKS Mart                 93   Tritium SG             1:04.59   529  A    
            28.72  1:04.59
    3.  NAPOROWSKI Remy               93   WZ&PC Purmerend        1:05.37   510  A    
            30.22  1:05.37
    4.  DE KLERK Jordy                93   WZ&PC Purmerend        1:05.40   509  A    
            29.79  1:05.40
    5.  VAN DE VONDEL Arno            93   Swimming Club Stromb   1:08.63   441  A    
            32.18  1:08.63
    6.  LIBEER Hannes                 93   Schwimmgemeinschaft    1:11.15   396  R    
            32.67  1:11.15
    7.  DÖDERLEIN DE WIN Robin        93   WZ&PC Purmerend        1:12.84   369  R    
            33.53  1:12.84
    8.  TIMMERMAN Gert-Jan            93   Deerlijkse Zwemveren   1:13.10   365  R    
            34.53  1:13.10
    9.  MARCOTTE Anthony              93   CRN Scharbeek et Ned   1:16.09   323  R    
            34.24  1:16.09


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 4                      Messieurs, 100m 4 nages               1992 et plus agés
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  PEERDEMAN Remco               89   Zwemvereniging Hoorn     59.61   673  A    
            27.61    59.61
    2.  STACCHIOTTI Raphaël           92   SC 'le Dauphin' Ette   1:00.63   639  A    
            27.32  1:00.63
    3.  DE HERTOG Kjel                91   Swimming Club Stromb   1:01.25   620  A    
            28.22  1:01.25
    4.  DECALUWE Thibaud              90   Schwimmgemeinschaft    1:02.30   589  A    
            27.84  1:02.30
    5.  APPEL Jeffrey                 92   WZ&PC Purmerend        1:02.73   577  A    
            29.49  1:02.73
    6.  RICHTER David                 87   SK Kaiserslautern      1:02.90   573  R    
            29.49  1:02.90
    7.  JANSOONE Jorn                 90   Schwimmgemeinschaft    1:03.24   563  R    
            29.27  1:03.24
    8.  V. DIJK Kasper                92   Noord Limburg (SG)     1:03.36   560  R    
            29.48  1:03.36
    9.  DEFRUYT Ward                  87   Bruinvissen Diksmuid   1:03.76   550  R    
            30.10  1:03.76
   10.  VULLINGS Ronald               87   Tritium SG             1:04.80   524  R    
            30.89  1:04.80
   11.  DEBUSSCHERE Nick              91   Swimming Club Stromb   1:05.12   516       
            30.54  1:05.12
   12.  NIJSSEN Marijn                87   Zwemvereniging Hoorn   1:05.24   513       
            29.25  1:05.24
   13.  DEBASTE Lennert               92   Swimming Club Stromb   1:05.32   511       
            29.95  1:05.32
   14.  LAFERE Hannes                 91   Schwimmgemeinschaft    1:05.59   505       
            30.74  1:05.59
   15.  VAN STEEN Robin               92   Zwemvereniging Lier    1:06.38   487       
            31.53  1:06.38
   16.  SCHUURMANS Joppe              89   Tritium SG             1:06.57   483       
            30.07  1:06.57
   17.  SCHUURMANS Jelte              91   Tritium SG             1:07.53   463       
            30.83  1:07.53
   18.  WEVER Thom                    91   Zwemvereniging Hoorn   1:07.76   458       
            32.14  1:07.76
   19.  FRANCOIS Lendert              92   De Dolfijnen Asse-Te   1:07.90   455       
            31.17  1:07.90
   20.  VAN HOOF Jeroen               87   Zwemvereniging Lier    1:07.92   455       
            32.67  1:07.92
   21.  V. DUIJNHOVEN Job             88   Noord Limburg (SG)     1:08.13   451       
            31.93  1:08.13
   22.  DEN DEKKER Erik               89   ZVDO'74 Aalburg        1:09.16   431       
            32.60  1:09.16
   23.  TIETZE Axel                   88   WZ&PC Purmerend        1:09.27   429       
            32.42  1:09.27
   24.  V. DIJK Jelmer                90   Noord Limburg (SG)     1:09.44   426       
            31.90  1:09.44
   25.  MARIVOET Niels                92   Lorelei Londerzeel     1:09.51   424       
            31.87  1:09.51
   26.  RAMTHUN Frederik              91   SK Kaiserslautern      1:09.65   422       
            32.90  1:09.65
   27.  WOUTERMAERTENS Jarne          92   Swimming Club Stromb   1:10.16   413       
            32.40  1:10.16
   28.  ZEPP Patrick                  91   SC Redange             1:11.28   393       
            33.48  1:11.28
   29.  MAAS Bart                     92   Tritium SG             1:11.37   392       
            33.04  1:11.37
   30.  BRIENEN Peter                 92   ZVDO'74 Aalburg        1:18.52   294       
            35.31  1:18.52
   31.  MOREAU Jonathan               92   Swimming Club Stromb   1:18.72   292       
            35.79  1:18.72
 disq.  VAN OS Pieter                 86   Tritium SG             1:07.98        G5   
            31.43  1:07.98
 disq.  MAHLER Rens                   92   Tritium SG             1:20.69        N2   
            35.80  1:20.69



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 7                          Dames, 50m Libre                      Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     26.55   721       
    2.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend          27.23   669       
    3.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn     27.70   635       
    4.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette     28.39   590       
    5.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg          29.15   545       
Finale B
    6.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg      28.10   608       
    7.  SIROEN Merel                  88   Tritium SG               28.28   597       
    8.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern        28.47   585       
    9.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg          28.96   556       
   10.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te     29.14   546       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 7                          Dames, 50m Libre                      Cat. générale
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     26.94   690  A    
    2.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend          27.65   639  A    
    3.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn     27.96   618  A    
    4.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg          28.17   604  A    
    5.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette     28.32   594  A    
    6.  SIROEN Merel                  88   Tritium SG               28.52   582  B    
    7.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend          28.69   572  B    
    8.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern        28.73   569  B    
    8.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg      28.73   569  B    
   10.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg          29.00   553  B    
   11.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te     29.21   542  R    
   12.  HOEGEE Robina                 92   ZVDO'74 Aalburg          29.30   537  R    
   13.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg      29.31   536  R    
   14.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG               29.32   536  R    
   15.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ     29.42   530  R    
   16.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend          29.50   526       
   17.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG               29.61   520       
   18.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid     29.68   516       
   19.  AGNES Lynn                    88   SC 'le Dauphin' Ette     29.70   515       
   20.  MOURA Kelly                   96   SC  la Chiers Differ     29.75   513       
   21.  RUYSSCHAERT Fenne             93   Schwimmgemeinschaft      30.00   500       
   22.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)       30.13   493       
   23.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te     30.22   489       
   23.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te     30.22   489       
   25.  VERHAEGEN Jutte               92   Lorelei Londerzeel       30.34   483       
   26.  COLLES Lynn                   92   CN Diekirch              30.35   483       
   27.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg      30.38   481       
   28.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn     30.48   477       
   29.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend          30.53   474       
   30.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft      30.65   469       
   31.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft      30.81   462       
   32.  SOARES MACHADO Marisa         94   SC  la Chiers Differ     30.90   458       
   33.  THULL Andrea                  95   SC  la Chiers Differ     30.94   456       
   34.  STROCK Joëlle                 96   CN Dudelange             31.03   452       
   35.  DRUIJF Simone                 95   Zwemvereniging Hoorn     31.12   448       
   36.  THOMASSEN Julie               88   Tritium SG               31.20   444       
   37.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)       31.23   443       
   38.  VANDEPUTTE Debby              86   Deerlijkse Zwemveren     31.25   442       
   39.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn     31.33   439       
   39.  BRUGGEMAN Hélène              93   CRN Scharbeek et Ned     31.33   439       
   41.  CARNOL Martine                92   SC 'le Dauphin' Ette     31.34   439       
   42.  SCHREUDERS Eline              94   ZVDO'74 Aalburg          31.35   438       
   43.  SCHAILLIE Florine             93   CN Diekirch              31.39   436       
   44.  DE LEERSNIJDER Laetitia       92   Deerlijkse Zwemveren     31.59   428       
   45.  FEIDER Shauny                 93   Tritium SG               31.76   421       
   46.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)       31.86   417       
   47.  KAUFFMANN Yasmine             93   SC 'le Dauphin' Ette     32.05   410       
   48.  SIROEN Elodie                 90   Tritium SG               32.29   401       
   49.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend          32.33   399       
   50.  LEO Lore                      96   Lorelei Londerzeel       32.42   396       
   51.  VANEKER Monique               94   ZVDO'74 Aalburg          32.52   392       
   52.  FEIDER Charessa               94   Tritium SG               32.78   383       
   53.  DEMENEGI Christina            92   CN Diekirch              32.81   382       
   54.  OPPENHUIZEN Yacintha          94   ZVDO'74 Aalburg          33.06   374       
   55.  VAN DEN BERGH Paulien         96   Lorelei Londerzeel       33.08   373       
   56.  SCHON Stéphanie               94   Swimming Luxembourg      33.12   372       
   57.  HAUTEKEETE Dakota             96   Lorelei Londerzeel       33.15   371       
   58.  HERR Emmanuelle               94   CN Diekirch              33.42   362       
   59.  DECONNINCK Lana               96   Bruinvissen Diksmuid     34.25   336       
   60.  BERKES Anna                   93   SC 'le Dauphin' Ette     34.29   335       
   61.  TRAUSCH Anna                  96   CN Diekirch              34.51   328       
   62.  HOOGERVORST Chantal           96   Zwemvereniging Hoorn     34.95   316       
   63.  BIELOUS Marina                95   SC 'le Dauphin' Ette     34.98   315       
   64.  SPIEKERMAN Claudia            94   WZ&PC Purmerend          35.30   307       
   65.  FELD Cyrelle                  94   Zwemvereniging Hoorn     35.38   305       
   66.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te     35.47   302       
   67.  ADAMI Jennifer                95   SC 'le Dauphin' Ette     35.59   299       
   68.  KAUFFMANN Nora                96   SC 'le Dauphin' Ette     35.94   291       
   69.  SIROEN Hildy                  95   Tritium SG               36.24   284       
   70.  VAN DER WEKEN Chantal         97   SC 'le Dauphin' Ette     36.64   274       
   71.  EUWES Naomi                   97   Noord Limburg (SG)       36.66   274       
   72.  LEYMAN Merel                  98   De Dolfijnen Asse-Te     37.90   248       
   73.  VAN DER WEKEN Tania           95   SC 'le Dauphin' Ette     38.73   232       
   74.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn     39.50   219       



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                 Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      1:01.73   612       
            29.98  1:01.73
    2.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:01.95   606       
            30.04  1:01.95
    3.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid   1:03.95   551       
            30.75  1:03.95
    4.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:04.88   527       
            31.19  1:04.88


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                         Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi     59.51   683       
            29.20    59.51
    2.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    1:01.97   605       
            30.07  1:01.97
    3.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg    1:02.35   594       
            30.08  1:02.35
    4.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg    1:05.65   509       
            31.53  1:05.65
    5.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern      1:06.42   492       
            31.45  1:06.42


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                         Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg    1:00.74   643       
            29.66  1:00.74
    2.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend        1:00.98   635       
            29.80  1:00.98
    3.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             1:02.12   601       
            29.61  1:02.12
    4.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        1:03.49   563       
            30.94  1:03.49
    5.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te   1:03.67   558       
            30.30  1:03.67


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                         Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     57.31   765       
            27.86    57.31
    2.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn     59.84   672       
            29.37    59.84
    3.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    1:03.05   575       
            30.34  1:03.05
    4.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:04.59   535       
            31.38  1:04.59
    5.  RUYSSCHAERT Fenne             93   Schwimmgemeinschaft    1:04.66   533       
            31.14  1:04.66


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                  1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette     56.52   798       
            27.57    56.52
    2.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend          58.57   717       
            28.81    58.57
    3.  NICKELS Kim                   91   Swimming Luxembourg      58.66   714       
            28.10    58.66
    4.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette   1:00.50   650       
            29.59  1:00.50
    5.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    1:01.89   608       
            29.81  1:01.89



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                 Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:02.72   584  A    
            30.44  1:02.72
    2.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      1:03.40   565  A    
            30.75  1:03.40
    3.  MOURA Kelly                   96   SC  la Chiers Differ   1:03.94   551  A    
            30.99  1:03.94
    4.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:04.48   537  A    
            31.20  1:04.48
    5.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid   1:04.99   525  A    
            31.19  1:04.99
    6.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi   1:05.77   506  R    
            31.70  1:05.77
    7.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:06.26   495  R    
            32.13  1:06.26
    8.  STROCK Joëlle                 96   CN Dudelange           1:06.50   490  R    
            31.82  1:06.50
    9.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft    1:07.18   475  R    
            32.07  1:07.18
   10.  VANDERPER Hannelore           96   Bruinvissen Diksmuid   1:07.59   466  R    
            32.48  1:07.59
   11.  GINDT Anne                    96   SC  la Chiers Differ   1:07.95   459       
            32.99  1:07.95
   12.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn   1:07.96   459       
            32.36  1:07.96
   13.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern      1:08.37   451       
            32.77  1:08.37
   14.  VLYMINCK Nicky                96   Antwerpen United Swi   1:08.45   449       
            33.04  1:08.45
   15.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)     1:09.56   428       
            33.76  1:09.56
   16.  KOSTER Manon                  97   HZPC Horst             1:09.61   427       
            33.14  1:09.61
   17.  LEO Lore                      96   Lorelei Londerzeel     1:09.63   427       
            33.57  1:09.63
   18.  PICCO Lisa                    96   SC Redange             1:09.70   425       
            32.99  1:09.70
   19.  LITJENS Ilse                  96   HZPC Horst             1:10.49   411       
            34.07  1:10.49
   20.  HAUTEKEETE Dakota             96   Lorelei Londerzeel     1:11.38   396       
            34.76  1:11.38
   21.  VANDEBURIE Laure              97   Schwimmgemeinschaft    1:11.89   388       
            34.75  1:11.89
   22.  MOREAU Wendy                  98   Swimming Club Stromb   1:12.16   383       
            34.79  1:12.16
   23.  SPITHOVEN Jolyn               96   CN Diekirch            1:13.26   366       
            35.70  1:13.26
   24.  VANDERSTICHELE Clara          96   Bruinvissen Diksmuid   1:13.73   359       
            35.21  1:13.73
   25.  SZWARC Klaudia                96   SC Redange             1:15.04   341       
            36.32  1:15.04
   26.  BULCKE Romina                 96   Bruinvissen Diksmuid   1:15.43   336       
            36.60  1:15.43
   27.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te   1:15.53   334       
            35.96  1:15.53
   28.  HOOGERVORST Chantal           96   Zwemvereniging Hoorn   1:15.74   332       
            36.28  1:15.74
   29.  HIMPE Sien                    98   Koninklijke Waregems   1:16.09   327       
            35.63  1:16.09
   30.  DECONNINCK Lana               96   Bruinvissen Diksmuid   1:17.12   314       
            37.82  1:17.12
   31.  EUWES Naomi                   97   Noord Limburg (SG)     1:22.11   260       
            39.01  1:22.11
   32.  HAMM Jil                      98   SC Redange             1:22.99   252       
            39.02  1:22.99
   33.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn   1:32.84   180       
            42.90  1:32.84
 disq.  VAN DEN BERGH Paulien         96   Lorelei Londerzeel     1:11.49        G2   
            34.34  1:11.49
 disq.  BREYER Lena                   98   CN Dudelange           1:15.80        G2   
            36.07  1:15.80


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                         Année 1995
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi   1:00.33   656  A    
            29.38  1:00.33
    2.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    1:02.58   588  A    
            30.71  1:02.58
    3.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg    1:02.90   579  A    
            30.12  1:02.90
    4.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg    1:05.93   503  A    
            31.85  1:05.93
    5.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern      1:07.37   471  A    
            31.83  1:07.37
    6.  WEIJMANS Floor                95   HZPC Horst             1:07.39   471  R    
            32.64  1:07.39
    7.  DRUIJF Simone                 95   Zwemvereniging Hoorn   1:07.65   465  R    
            31.89  1:07.65
    8.  ROZEMULLER Miloes             95   Zwemvereniging Hoorn   1:07.71   464  R    
            31.91  1:07.71
    9.  ADAMS Julie                   95   Schwimmgemeinschaft    1:07.79   462  R    
            33.19  1:07.79
   10.  THULL Andrea                  95   SC  la Chiers Differ   1:08.86   441  R    
            33.82  1:08.86
   11.  DORME Margot                  95   Koninklijke Waregems   1:09.71   425       
            33.62  1:09.71
   12.  MAERTEN Jana                  95   Bruinvissen Diksmuid   1:10.66   408       
            33.87  1:10.66
   13.  KLAPP Letizia Sandra          95   CN Dudelange           1:11.21   399       
            33.84  1:11.21
   14.  NAESSENS Lena                 95   Schwimmgemeinschaft    1:13.22   367       
            35.66  1:13.22
   15.  GOERENS Lisa                  95   CN Dudelange           1:14.36   350       
            35.45  1:14.36
   16.  STEINEBACH Jill               95   Cercle Nautique Péta   1:14.53   348       
            33.69  1:14.53
   17.  DECEUKELIER Lise              95   Schwimmgemeinschaft    1:15.24   338       
            36.44  1:15.24
   18.  SIROEN Hildy                  95   Tritium SG             1:18.46   298       
            38.23  1:18.46


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                         Année 1994
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend        1:01.74   612  A    
            29.92  1:01.74
    2.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg    1:01.79   611  A    
            29.85  1:01.79
    3.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        1:01.90   607  A    
            30.58  1:01.90
    4.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             1:04.21   544  A    
            30.88  1:04.21
    5.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te   1:04.38   540  A    
            30.60  1:04.38
    6.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst             1:05.14   521  R    
            31.31  1:05.14
    7.  PERPETTE Emeline              94   Swimming Club Stromb   1:05.40   515  R    
            31.44  1:05.40
    8.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)     1:05.56   511  R    
            31.33  1:05.56
    9.  SOARES MACHADO Marisa         94   SC  la Chiers Differ   1:07.69   464  R    
            31.85  1:07.69
   10.  MAELFAIT Tine                 94   Schwimmgemeinschaft    1:08.77   443  R    
            33.09  1:08.77
   11.  DEJONGH Jennifer              94   Zwemvereniging Lier    1:09.07   437       
            33.10  1:09.07
   12.  NELISSEN Fieke                94   Tritium SG             1:09.44   430       
            33.45  1:09.44
   13.  VANEKER Monique               94   ZVDO'74 Aalburg        1:10.16   417       
            34.08  1:10.16
   14.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)     1:10.18   417       
            32.90  1:10.18
   15.  SINS Tessy                    94   CN Dudelange           1:10.34   414       
            33.78  1:10.34
   16.  DUMORTIER Steffi              94   Schwimmgemeinschaft    1:11.29   398       
            33.93  1:11.29
   17.  OPPENHUIZEN Yacintha          94   ZVDO'74 Aalburg        1:12.44   379       
            34.23  1:12.44
   18.  HERR Emmanuelle               94   CN Diekirch            1:12.53   378       
            33.70  1:12.53
   19.  SCHREUDERS Eline              94   ZVDO'74 Aalburg        1:13.19   367       
            34.21  1:13.19
   20.  MATTELAER Annelore            94   Schwimmgemeinschaft    1:13.69   360       
            34.45  1:13.69
   21.  DE SOUSA Laetitia             94   Cercle Nautique Péta   1:13.72   360       
            35.20  1:13.72
   22.  SPIEKERMAN Claudia            94   WZ&PC Purmerend        1:17.87   305       
            37.08  1:17.87
 disq.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg      59.81        G2   
            28.68    59.81
 disq.  FELD Cyrelle                  94   Zwemvereniging Hoorn   1:20.86        G2   
            37.51  1:20.86


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                         Année 1993
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     59.77   675  A    
            28.91    59.77
    2.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn   1:01.19   629  A    
            29.94  1:01.19
    3.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ   1:03.36   566  A    
            30.31  1:03.36
    4.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:05.09   522  A    
            31.72  1:05.09
    5.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    1:05.51   512  A    
            31.54  1:05.51
    6.  RUYSSCHAERT Fenne             93   Schwimmgemeinschaft    1:05.62   510  R    
            31.68  1:05.62
    7.  NAESSENS Iza                  93   Schwimmgemeinschaft    1:07.37   471  R    
            32.78  1:07.37
    8.  UMANS Elisa                   93   Zwemvereniging Lier    1:07.77   463  R    
            32.30  1:07.77
    9.  CLEUREN Sophie                93   HZPC Horst             1:08.51   448  R    
            32.85  1:08.51
   10.  BRUGGEMAN Hélène              93   CRN Scharbeek et Ned   1:09.90   422  R    
            32.99  1:09.90
   11.  FEIDER Shauny                 93   Tritium SG             1:10.14   417       
            33.02  1:10.14
   12.  KAUFFMANN Yasmine             93   SC 'le Dauphin' Ette   1:11.30   397       
            33.76  1:11.30
   13.  EGGERMONT Liesbeth            93   Deerlijkse Zwemveren   1:16.13   326       
            36.41  1:16.13
   14.  BERKES Anna                   93   SC 'le Dauphin' Ette   1:16.17   326       
            36.00  1:16.17


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 11                        Dames, 100m Libre                  1992 et plus agés
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette     58.46   721  A    
            28.34    58.46
    2.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend          59.65   679  A    
            29.11    59.65
    3.  NICKELS Kim                   91   Swimming Luxembourg      59.69   677  A    
            28.42    59.69
    4.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    1:01.89   608  A    
            29.67  1:01.89
    5.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette   1:02.33   595  A    
            29.60  1:02.33
    6.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)     1:02.54   589  R    
            30.48  1:02.54
    7.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst             1:02.74   583  R    
            29.78  1:02.74
    8.  JANSSEN Alice                 89   HZPC Horst             1:03.69   558  R    
            30.79  1:03.69
    9.  VERHAEGEN Jutte               92   Lorelei Londerzeel     1:04.51   537  R    
            31.28  1:04.51
   10.  GEUNS Isolde                  91   Bruinvissen Diksmuid   1:04.86   528  R    
            30.95  1:04.86
   11.  VER EECKE Eline               92   Schwimmgemeinschaft    1:05.12   522       
            31.54  1:05.12
   12.  SIROEN Merel                  88   Tritium SG             1:05.15   521       
            31.62  1:05.15
   13.  CUSTERS Linda                 86   HZPC Horst             1:05.40   515       
            31.76  1:05.40
   14.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend        1:05.52   512       
            31.27  1:05.52
   15.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG             1:05.91   503       
            31.62  1:05.91
   16.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te   1:07.01   479       
            32.05  1:07.01
   17.  CARNOL Martine                92   SC 'le Dauphin' Ette   1:08.40   450       
            32.65  1:08.40
   18.  VAN HOUWELINGEN Diandra       89   ZVDO'74 Aalburg        1:08.65   445       
            32.96  1:08.65
   19.  VANDEPUTTE Debby              86   Deerlijkse Zwemveren   1:08.75   443       
            32.78  1:08.75
   20.  DE LEERSNIJDER Laetitia       92   Deerlijkse Zwemveren   1:09.39   431       
            32.91  1:09.39
   21.  VD LEI Roxanne                89   ZVDO'74 Aalburg        1:09.60   427       
            32.81  1:09.60
   22.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend        1:10.40   413       
            33.53  1:10.40
   23.  OBERTO Kim                    92   CN Dudelange           1:11.23   399       
            33.94  1:11.23
   24.  FEIDER Naomi                  91   Tritium SG             1:11.49   394       
            32.83  1:11.49
   25.  THOMASSEN Julie               88   Tritium SG             1:11.63   392       
            33.84  1:11.63
   26.  DELOBELLE Axelle              92   Schwimmgemeinschaft    1:13.09   369       
            35.54  1:13.09
   27.  VAN DER SANDEN Marjolein      84   Tritium SG             1:19.60   286       
            38.23  1:19.60



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 1                         Dames, 200m Libre                 Années 1996 - 2008
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    2:14.11   615       
            30.88  1:04.89  1:40.11  2:14.11
    2.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      2:14.89   604       
            30.86  1:04.61  1:39.88  2:14.89
    3.  MOURA Kelly                   96   SC  la Chiers Differ   2:16.81   579       
            31.61  1:05.99  1:41.57  2:16.81
    4.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   2:19.19   550       
            32.05  1:07.50  1:43.74  2:19.19
    5.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid   2:22.33   515       
            32.35  1:08.37  1:45.70  2:22.33
    6.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    2:22.44   513       
          2:22.44
    7.  STROCK Joëlle                 96   CN Dudelange           2:25.03   486       
            31.94  1:08.67  1:46.96  2:25.03
    8.  VANDERPER Hannelore           96   Bruinvissen Diksmuid   2:27.13   466       
            33.43  1:11.67  1:50.36  2:27.13
    9.  GINDT Anne                    96   SC  la Chiers Differ   2:28.88   450       
            33.34  1:10.65  1:49.86  2:28.88
   10.  LITJENS Ilse                  96   HZPC Horst             2:29.85   441       
            34.01  1:12.25  1:51.37  2:29.85
   11.  KOSTER Manon                  97   HZPC Horst             2:31.67   425       
            34.35  1:12.60  1:52.66  2:31.67
   12.  VANDEBURIE Laure              97   Schwimmgemeinschaft    2:31.93   423       
            34.83  1:14.91  1:54.18  2:31.93
   13.  LEO Lore                      96   Lorelei Londerzeel     2:33.16   413       
            34.54  1:14.39  1:54.73  2:33.16
   14.  VAN DEN BERGH Paulien         96   Lorelei Londerzeel     2:33.58   410       
            36.19  1:15.06  1:56.04  2:33.58
   15.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn   2:36.63   386       
            35.63  1:16.73  1:57.88  2:36.63
   16.  BULCKE Romina                 96   Bruinvissen Diksmuid   2:40.17   361       
            35.80  1:17.64  2:00.51  2:40.17
   17.  HAUTEKEETE Dakota             96   Lorelei Londerzeel     2:40.62   358       
          2:40.62
   18.  VANDERSTICHELE Clara          96   Bruinvissen Diksmuid   2:41.60   352       
            37.32  1:18.11  1:59.80  2:41.60
   19.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te   2:44.09   336       
            37.71  1:20.12  2:03.86  2:44.09
   20.  HOOGERVORST Chantal           96   Zwemvereniging Hoorn   2:45.36   328       
            36.62  1:17.78  2:01.77  2:45.36
   21.  SZWARC Klaudia                96   SC Redange             2:45.83   325       
            37.90  1:19.74  2:04.42  2:45.83
   22.  DECONNINCK Lana               96   Bruinvissen Diksmuid   2:50.06   302       
            38.42  1:22.87  2:07.59  2:50.06
   23.  HAMM Jil                      98   SC Redange             2:57.18   267       
          2:57.18


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 1                         Dames, 200m Libre                         Année 1995
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg    2:12.79   634       
            30.58  1:04.54  1:39.16  2:12.79
    2.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    2:18.65   557       
            32.22  1:07.48  1:44.13  2:18.65
    3.  ROZEMULLER Miloes             95   Zwemvereniging Hoorn   2:20.97   530       
            31.86  1:07.35  1:43.96  2:20.97
    4.  HOEGEE Kelly                  95   ZVDO'74 Aalburg        2:22.52   512       
            31.83  1:07.64  1:45.52  2:22.52
    5.  THULL Andrea                  95   SC  la Chiers Differ   2:22.79   510       
            33.18  1:10.59  1:48.10  2:22.79
    6.  WEIJMANS Floor                95   HZPC Horst             2:25.81   479       
            33.44  1:10.14  1:47.59  2:25.81
    7.  DRUIJF Simone                 95   Zwemvereniging Hoorn   2:27.03   467       
            33.40  1:09.49  1:47.52  2:27.03
    8.  DORME Margot                  95   Koninklijke Waregems   2:29.19   447       
            34.87  1:13.46  1:52.55  2:29.19
    9.  ADAMS Julie                   95   Schwimmgemeinschaft    2:34.86   399       
            35.00  1:13.31  1:54.65  2:34.86
   10.  NAESSENS Lena                 95   Schwimmgemeinschaft    2:35.30   396       
            35.78  1:15.18  1:55.82  2:35.30
   11.  MAERTEN Jana                  95   Bruinvissen Diksmuid   2:37.17   382       
            36.83  1:17.16  1:58.53  2:37.17
   12.  GOERENS Lisa                  95   CN Dudelange           2:37.43   380       
            35.95  1:15.23  1:56.10  2:37.43


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 1                         Dames, 200m Libre                         Année 1994
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg    2:09.15   689       
            29.18  1:01.16  1:35.40  2:09.15
    2.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend        2:12.32   640       
            30.03  1:03.48  1:37.92  2:12.32
    3.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        2:14.26   613       
            31.73  1:05.56  1:40.09  2:14.26
    4.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg    2:14.31   612       
            30.90  1:04.59  1:39.51  2:14.31
    5.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb   2:15.04   602       
            31.21  1:05.50  1:40.38  2:15.04
    6.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft    2:18.28   561       
            32.90  1:07.60  1:42.96  2:18.28
    7.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             2:18.94   553       
            31.45  1:06.78  1:43.15  2:18.94
    8.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst             2:21.19   527       
            32.16  1:08.22  1:45.21  2:21.19
    9.  SOARES MACHADO Marisa         94   SC  la Chiers Differ   2:25.30   484       
            32.43  1:08.71  1:47.11  2:25.30
   10.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te   2:25.97   477       
            33.32  1:10.23  1:48.16  2:25.97
   11.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)     2:26.56   471       
            33.44  1:10.71  1:49.42  2:26.56
   12.  DEJONGH Jennifer              94   Zwemvereniging Lier    2:26.77   469       
            33.87  1:11.00  1:49.39  2:26.77
   13.  MAELFAIT Tine                 94   Schwimmgemeinschaft    2:27.72   460       
            33.86  1:11.70  1:50.01  2:27.72
   14.  REMMERIE Thelma               94   Schwimmgemeinschaft    2:30.34   437       
            34.79  1:13.45  1:51.98  2:30.34
   15.  DUMORTIER Steffi              94   Schwimmgemeinschaft    2:34.52   402       
            33.97  1:12.88  1:54.18  2:34.52
   16.  MATTELAER Annelore            94   Schwimmgemeinschaft    2:36.48   387       
            34.73  1:14.66  1:56.01  2:36.48
   17.  HERR Emmanuelle               94   CN Diekirch            2:37.74   378       
            34.66  1:15.04  1:56.58  2:37.74
   18.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)     2:39.41   366       
            35.02  1:16.24  1:58.65  2:39.41
   19.  DE CLERCK Lore                94   Lorelei Londerzeel     2:42.72   344       
            35.34  1:15.37  1:58.75  2:42.72


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 1                         Dames, 200m Libre                         Année 1993
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn   2:01.78   821       
            28.46    59.24  1:30.59  2:01.78
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    2:12.26   641       
            29.99  1:03.54  1:37.97  2:12.26
    3.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    2:15.03   603       
            31.26  1:05.36  1:40.69  2:15.03
    4.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ   2:15.65   594       
            30.89  1:04.64  1:40.18  2:15.65
    5.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   2:18.44   559       
            32.02  1:07.17  1:43.41  2:18.44
    6.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg        2:19.91   542       
            31.23  1:05.66  1:42.45  2:19.91
    7.  NAESSENS Iza                  93   Schwimmgemeinschaft    2:22.76   510       
            34.02  1:10.32  1:46.91  2:22.76
    8.  RUYSSCHAERT Fenne             93   Schwimmgemeinschaft    2:26.59   471       
            33.09  1:10.99  1:49.33  2:26.59
    9.  UMANS Elisa                   93   Zwemvereniging Lier    2:28.25   455       
            33.08  1:10.44  1:49.64  2:28.25
   10.  KAUFFMANN Yasmine             93   SC 'le Dauphin' Ette   2:34.67   401       
            34.87  1:15.08  1:56.63  2:34.67
   11.  EGGERMONT Liesbeth            93   Deerlijkse Zwemveren   2:43.71   338       
            37.12  1:18.99  2:01.94  2:43.71


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 1                         Dames, 200m Libre                  1992 et plus agés
25/04/2009                                                                     Results
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette   2:02.46   808       
            27.82    57.75  1:29.11  2:02.46
    2.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    2:08.97   692       
            29.90  1:02.22  1:35.49  2:08.97
    3.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend        2:09.01   691       
            30.32  1:02.85  1:36.37  2:09.01
    4.  NICKELS Kim                   91   Swimming Luxembourg    2:10.12   673       
            29.89  1:02.83  1:36.06  2:10.12
    5.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette   2:13.90   618       
            29.98  1:03.74  1:38.83  2:13.90
    6.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst             2:14.51   610       
            30.45  1:04.16  1:39.38  2:14.51
    7.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst             2:15.89   591       
            30.11  1:04.20  1:39.84  2:15.89
    8.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)     2:16.64   582       
            31.24  1:05.49  1:41.33  2:16.64
    9.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend        2:19.05   552       
            31.83  1:07.17  1:43.80  2:19.05
   10.  VER EECKE Eline               92   Schwimmgemeinschaft    2:19.59   545       
            33.10  1:08.44  1:44.44  2:19.59
   11.  CUSTERS Linda                 86   HZPC Horst             2:19.96   541       
            31.92  1:07.53  1:44.10  2:19.96
   12.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend        2:20.39   536       
            32.01  1:07.12  1:43.00  2:20.39
   13.  HOEGEE Robina                 92   ZVDO'74 Aalburg        2:22.33   515       
            31.94  1:07.70  1:44.61  2:22.33
   14.  COLLES Lynn                   92   CN Diekirch            2:24.45   492       
            32.44  1:09.25  1:47.41  2:24.45
   15.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG             2:27.65   461       
            32.29  1:10.12  1:50.39  2:27.65
   16.  VAN HOUWELINGEN Diandra       89   ZVDO'74 Aalburg        2:30.20   438       
            33.48  1:12.52  1:51.49  2:30.20
   17.  DEMENEGI Christina            92   CN Diekirch            2:30.56   435       
            34.17  1:12.41  1:52.11  2:30.56
   18.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend        2:30.76   433       
            33.71  1:11.67  1:51.40  2:30.76
   19.  LOBREGT Narissa               92   ZVDO'74 Aalburg        2:32.99   414       
            33.90  1:12.43  1:53.01  2:32.99
   20.  DELOBELLE Axelle              92   Schwimmgemeinschaft    2:33.35   411       
            35.85  1:14.98  1:54.16  2:33.35
   21.  FEIDER Naomi                  91   Tritium SG             2:33.51   410       
            32.98  1:11.08  1:51.68  2:33.51



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 17                          Dames, 50m Dos                       Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg      28.89   800       
        Record National et MPN 15 ans
    2.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette     30.14   705       
    3.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst               30.82   659       
    4.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend          30.94   651       
    5.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg      31.66   608       
Finale B
    6.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)       32.66   554       
    7.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft      32.91   541       
    8.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend          32.93   540       
    9.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft      33.05   534       
   10.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG               33.23   526       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 17                          Dames, 50m Dos                       Cat. générale
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg      29.73   734  A    
    2.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette     30.90   654  A    
    3.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     31.01   647  A    
    4.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst               31.22   634  A    
    5.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend          31.35   626  A    
    6.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg      31.86   597  B    
    7.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi     32.29   573  B    
    8.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)       32.63   555  B    
    9.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend          32.95   539  B    
   10.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft      33.07   533  B    
   11.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG               33.54   511  R    
   12.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft      33.58   509  R    
   13.  SIROEN Merel                  88   Tritium SG               33.74   502  R    
   14.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend          33.92   494  R    
   15.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn     33.99   491  R    
   16.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te     34.04   489       
   17.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)       34.21   482       
   18.  JANSSEN Alice                 89   HZPC Horst               34.36   476       
   19.  PICCO Lisa                    96   SC Redange               34.55   468       
   20.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg      34.60   466       
   21.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te     34.62   465       
   22.  CARNOL Martine                92   SC 'le Dauphin' Ette     34.78   459       
   23.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft      34.79   458       
   24.  NELISSEN Fieke                94   Tritium SG               34.85   456       
   25.  BERGHMAN Candy                88   Swimming Club Stromb     34.87   455       
   25.  HOEGEE Robina                 92   ZVDO'74 Aalburg          34.87   455       
   27.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend          34.94   452       
   28.  COLLES Lynn                   92   CN Diekirch              35.04   448       
   29.  PERPETTE Emeline              94   Swimming Club Stromb     35.17   443       
   30.  VANDERPER Hannelore           96   Bruinvissen Diksmuid     35.24   441       
   31.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern        35.50   431       
   32.  LOBREGT Narissa               92   ZVDO'74 Aalburg          35.79   421       
   33.  STROCK Joëlle                 96   CN Dudelange             35.89   417       
   34.  VAN HOUWELINGEN Diandra       89   ZVDO'74 Aalburg          35.90   417       
   35.  VANDEPUTTE Debby              86   Deerlijkse Zwemveren     36.44   399       
   36.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)       36.54   395       
   37.  CLEUREN Sophie                93   HZPC Horst               36.55   395       
   38.  OPPENHUIZEN Yacintha          94   ZVDO'74 Aalburg          36.56   395       
   39.  HAUTEKEETE Dakota             96   Lorelei Londerzeel       36.66   392       
   40.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn     36.73   389       
   41.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg      36.82   386       
   42.  ADAMS Julie                   95   Schwimmgemeinschaft      36.83   386       
   43.  THOMASSEN Julie               88   Tritium SG               36.91   384       
   44.  DRUIJF Simone                 95   Zwemvereniging Hoorn     36.96   382       
   45.  VD LEI Roxanne                89   ZVDO'74 Aalburg          37.03   380       
   46.  SCHREUDERS Eline              94   ZVDO'74 Aalburg          37.19   375       
   47.  KAUFFMANN Yasmine             93   SC 'le Dauphin' Ette     37.21   374       
   48.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend          37.22   374       
   49.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)       37.42   368       
   50.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te     37.46   367       
   51.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn     37.47   367       
   52.  HOEGEE Kelly                  95   ZVDO'74 Aalburg          37.68   361       
   53.  LITJENS Ilse                  96   HZPC Horst               37.98   352       
   54.  SIROEN Elodie                 90   Tritium SG               38.02   351       
   55.  LEO Lore                      96   Lorelei Londerzeel       38.55   337       
   56.  VANDEBURIE Laure              97   Schwimmgemeinschaft      39.43   315       
   57.  SPITHOVEN Jolyn               96   CN Diekirch              39.97   302       
   58.  VAN DEN BERGH Paulien         96   Lorelei Londerzeel       40.11   299       
   59.  HIMPE Sien                    98   Koninklijke Waregems     40.14   298       
   60.  BULCKE Romina                 96   Bruinvissen Diksmuid     40.87   283       
   61.  SIROEN Hildy                  95   Tritium SG               40.97   281       
   62.  SPIEKERMAN Claudia            94   WZ&PC Purmerend          41.02   280       
   63.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te     42.30   255       
   64.  GOUSSEAU Clemence             98   De Dolfijnen Asse-Te     42.66   248       
   65.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn     48.99   164       
 disq.  GEUNS Isolde                  91   Bruinvissen Diksmuid     34.88        D5   
 disq.  HERR Emmanuelle               94   CN Diekirch              35.34        D4   



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                  Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:10.36   546       
            34.06  1:10.36
    2.  PICCO Lisa                    96   SC Redange             1:13.22   484       
            35.39  1:13.22
    3.  VANDERPER Hannelore           96   Bruinvissen Diksmuid   1:13.78   473       
            35.67  1:13.78
    4.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:14.63   457       
            36.70  1:14.63
    5.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft    1:15.60   440       
            36.54  1:15.60


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                          Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg    1:11.49   520       
            34.12  1:11.49
    2.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern      1:14.63   457       
            35.80  1:14.63
    3.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    1:15.58   440       
            37.34  1:15.58
    4.  WEIJMANS Floor                95   HZPC Horst             1:16.09   432       
            37.17  1:16.09
    5.  THULL Andrea                  95   SC  la Chiers Differ   1:16.25   429       
            37.79  1:16.25


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                          Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg    1:01.32   825       
        Record National et MPN 15 ans
            29.63  1:01.32
    2.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg    1:05.84   666       
            32.18  1:05.84
    3.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             1:12.82   492       
            34.57  1:12.82
    4.  REMMERIE Thelma               94   Schwimmgemeinschaft    1:17.99   401       
            37.51  1:17.99
 disq.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)     1:16.76             
        D5
            36.99  1:16.76


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                          Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn   1:08.37   595       
            33.61  1:08.37
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:08.97   579       
            33.45  1:08.97
    3.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    1:09.43   568       
            34.14  1:09.43
    4.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:13.74   474       
            36.06  1:13.74
    5.  CLEUREN Sophie                93   HZPC Horst             1:16.47   425       
            37.37  1:16.47


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                   1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend        1:05.75   669       
            32.28  1:05.75
    2.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst             1:05.77   668       
            31.83  1:05.77
    3.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend        1:08.77   585       
            33.35  1:08.77
    4.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend        1:09.55   565       
            33.63  1:09.55
    5.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG             1:11.27   525       
            34.45  1:11.27



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                  Années 1996 - 2008
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:10.97   532  A    
            34.70  1:10.97
    2.  PICCO Lisa                    96   SC Redange             1:13.81   473  A    
            35.95  1:13.81
    3.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft    1:14.32   463  A    
            35.81  1:14.32
    4.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:14.40   462  A    
            36.11  1:14.40
    5.  VANDERPER Hannelore           96   Bruinvissen Diksmuid   1:14.73   456  A    
            36.13  1:14.73
    6.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern      1:14.78   455  R    
            37.09  1:14.78
    7.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)     1:16.37   427  R    
            38.05  1:16.37
    8.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:18.38   395  R    
            38.38  1:18.38
    9.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn   1:18.40   395  R    
            38.92  1:18.40
   10.  KOSTER Manon                  97   HZPC Horst             1:19.42   380  R    
            39.45  1:19.42
   11.  LITJENS Ilse                  96   HZPC Horst             1:20.08   370       
            39.73  1:20.08
   12.  HAUTEKEETE Dakota             96   Lorelei Londerzeel     1:21.23   355       
            40.86  1:21.23
   13.  LEO Lore                      96   Lorelei Londerzeel     1:23.01   332       
            40.74  1:23.01
   14.  TRAUSCH Anna                  96   CN Diekirch            1:23.78   323       
            40.89  1:23.78
   15.  VANDEBURIE Laure              97   Schwimmgemeinschaft    1:23.92   322       
            40.78  1:23.92
   16.  VAN DEN BERGH Paulien         96   Lorelei Londerzeel     1:24.99   310       
            41.10  1:24.99
   17.  VAN DER WEKEN Chantal         97   SC 'le Dauphin' Ette   1:25.97   299       
            41.44  1:25.97
   18.  BULCKE Romina                 96   Bruinvissen Diksmuid   1:27.77   281       
            41.80  1:27.77
   19.  BREYER Lena                   98   CN Dudelange           1:29.21   268       
            43.41  1:29.21
   20.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te   1:29.55   265       
            43.96  1:29.55
   21.  SZWARC Klaudia                96   SC Redange             1:29.67   264       
            43.22  1:29.67
   22.  HAMM Jil                      98   SC Redange             1:33.81   230       
            45.31  1:33.81
   23.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn   1:44.00   169       
          1:44.00
 disq.  STROCK Joëlle                 96   CN Dudelange           1:17.05        G2   
            36.49  1:17.05


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                          Année 1995
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg    1:12.14   506  A    
            35.32  1:12.14
    2.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    1:15.85   436  A    
            37.61  1:15.85
    3.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern      1:16.37   427  A    
            36.68  1:16.37
    4.  WEIJMANS Floor                95   HZPC Horst             1:16.78   420  A    
            37.62  1:16.78
    5.  THULL Andrea                  95   SC  la Chiers Differ   1:18.23   397  A    
            38.11  1:18.23
    6.  ADAMS Julie                   95   Schwimmgemeinschaft    1:19.62   377  R    
            38.57  1:19.62
    7.  NAESSENS Lena                 95   Schwimmgemeinschaft    1:24.97   310  R    
            41.00  1:24.97
 disq.  ROZEMULLER Miloes             95   Zwemvereniging Hoorn   1:19.72        D5   
            38.76  1:19.72


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                          Année 1994
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg    1:05.20   686  A    
            31.57  1:05.20
    2.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg    1:08.09   602  A    
            33.28  1:08.09
    3.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             1:12.15   506  A    
            34.46  1:12.15
    4.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)     1:17.17   414  A    
            37.84  1:17.17
    5.  REMMERIE Thelma               94   Schwimmgemeinschaft    1:17.22   413  A    
            37.24  1:17.22
    6.  NELISSEN Fieke                94   Tritium SG             1:18.57   392  R    
            38.62  1:18.57
    7.  HERR Emmanuelle               94   CN Diekirch            1:18.81   388  R    
            37.74  1:18.81
    8.  DEJONGH Jennifer              94   Zwemvereniging Lier    1:18.92   387  R    
            38.75  1:18.92
    9.  OPPENHUIZEN Yacintha          94   ZVDO'74 Aalburg        1:19.33   381  R    
            38.02  1:19.33
   10.  PERPETTE Emeline              94   Swimming Club Stromb   1:19.76   375  R    
            39.51  1:19.76
   11.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te   1:19.77   375       
            39.05  1:19.77
   12.  FARRAPA PINGUINHAS Roxane     94   CRN Scharbeek et Ned   1:20.53   364       
            38.77  1:20.53
   13.  FELD Cyrelle                  94   Zwemvereniging Hoorn   1:36.34   213       
            44.28  1:36.34
 disq.  MAELFAIT Tine                 94   Schwimmgemeinschaft    1:16.24        D5   
            37.02  1:16.24


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                          Année 1993
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn   1:05.61   673  A    
            31.94  1:05.61
    2.  WEGRIA Sarah                  93   Swimming Team Tienen   1:08.40   594  A    
            33.30  1:08.40
    3.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:09.13   575  A    
            34.11  1:09.13
    4.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn   1:12.06   508  A    
            34.38  1:12.06
    5.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    1:12.21   505  A    
            35.44  1:12.21
    6.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:12.77   493  R    
            35.86  1:12.77
    7.  UMANS Elisa                   93   Zwemvereniging Lier    1:18.34   395  R    
            37.94  1:18.34
    8.  CLEUREN Sophie                93   HZPC Horst             1:18.75   389  R    
            38.77  1:18.75
    9.  KAUFFMANN Yasmine             93   SC 'le Dauphin' Ette   1:20.70   362  R    
            39.02  1:20.70
   10.  EGGERMONT Liesbeth            93   Deerlijkse Zwemveren   1:28.28   276  R    
            43.10  1:28.28


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 5                          Dames, 100m Dos                   1992 et plus agés
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst             1:06.27   653  A    
            32.00  1:06.27
    2.  TEN BRINK Daphne              85   WZ&PC Purmerend        1:08.32   596  A    
            33.55  1:08.32
    3.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend        1:10.50   543  A    
            35.18  1:10.50
    4.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG             1:11.35   523  A    
            34.15  1:11.35
    5.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend        1:11.42   522  A    
            34.49  1:11.42
    6.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    1:11.99   510  R    
            35.07  1:11.99
    7.  JANSSEN Alice                 89   HZPC Horst             1:12.69   495  R    
            35.45  1:12.69
    8.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te   1:14.35   463  R    
            35.32  1:14.35
    9.  GEUNS Isolde                  91   Bruinvissen Diksmuid   1:15.61   440  R    
            36.26  1:15.61
   10.  CARNOL Martine                92   SC 'le Dauphin' Ette   1:15.67   439  R    
            36.93  1:15.67
   11.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)     1:15.68   439       
            36.63  1:15.68
   12.  DEMENEGI Christina            92   CN Diekirch            1:16.35   427       
            36.88  1:16.35
   13.  VANDEPUTTE Debby              86   Deerlijkse Zwemveren   1:18.54   392       
          1:18.54
   14.  VAN HOUWELINGEN Diandra       89   ZVDO'74 Aalburg        1:18.66   391       
            39.38  1:18.66
   15.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend        1:19.14   384       
            38.04  1:19.14
   16.  DELOBELLE Axelle              92   Schwimmgemeinschaft    1:26.52   294       
            42.46  1:26.52
 disq.  GALES Dana                    91   SC 'le Dauphin' Ette   1:09.26        D5   
            33.68  1:09.26
 disq.  CUSTERS Linda                 86   HZPC Horst             1:15.50        D5   
            37.20  1:15.50



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 19                        Dames, 50m Brasse                      Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ     34.33   672       
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft      35.07   630       
    3.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi     35.08   630       
    4.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned     35.36   615       
    5.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern        35.53   606       
Finale B
    6.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg          36.00   583       
    7.  VLYMINCK Nicky                96   Antwerpen United Swi     36.10   578       
    8.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend          36.65   552       
    9.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG               36.97   538       
   10.  DECONINCK Lore                93   Schwimmgemeinschaft      37.40   520       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 19                        Dames, 50m Brasse                      Cat. générale
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ     35.15   626  A    
    1.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft      35.15   626  A    
    3.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned     35.37   614  A    
    4.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern        35.57   604  A    
    5.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi     35.62   602  A    
    6.  VLYMINCK Nicky                96   Antwerpen United Swi     35.75   595  B    
    7.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend          35.94   586  B    
    8.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb     36.42   563  B    
    9.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg          36.86   543  B    
   10.  DECONINCK Lore                93   Schwimmgemeinschaft      36.87   542  B    
   11.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG               37.20   528  R    
   12.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend          37.38   521  R    
   13.  VERDICKT Inge                 89   Lorelei Londerzeel       37.47   517  R    
   14.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn     37.67   509  R    
   15.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft      37.88   500  R    
   16.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst               38.30   484       
   17.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg      38.44   479       
   18.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg      38.58   473       
   19.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend          38.75   467       
   20.  DE CLERCK Lore                94   Lorelei Londerzeel       38.91   462       
   21.  FRÖHLICH Jennifer             91   SK Kaiserslautern        39.00   458       
   22.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg      39.17   452       
   23.  KLAPP Letizia Sandra          95   CN Dudelange             39.28   449       
   24.  VANDERSTICHELE Clara          96   Bruinvissen Diksmuid     39.39   445       
   25.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn     39.90   428       
   26.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te     40.08   422       
   27.  DORME Margot                  95   Koninklijke Waregems     40.70   403       
   28.  VANEKER Monique               94   ZVDO'74 Aalburg          40.89   398       
   29.  FARRAPA PINGUINHAS Roxane     94   CRN Scharbeek et Ned     41.23   388       
   30.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn     41.93   369       
   31.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te     42.07   365       
   32.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)       42.16   363       
   33.  BRUGGEMAN Hélène              93   CRN Scharbeek et Ned     42.27   360       
   34.  SPIEKERMAN Claudia            94   WZ&PC Purmerend          42.54   353       
   35.  FEIDER Naomi                  91   Tritium SG               42.73   348       
   36.  VAN DER SANDEN Marjolein      84   Tritium SG               43.52   330       
   37.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend          43.97   320       
   38.  HOOGERVORST Chantal           96   Zwemvereniging Hoorn     44.08   317       
   39.  SPITHOVEN Jolyn               96   CN Diekirch              45.34   292       
   40.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)       45.36   291       
   41.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te     47.13   260       
   42.  EUWES Naomi                   97   Noord Limburg (SG)       47.55   253       
   43.  LEYMAN Merel                  98   De Dolfijnen Asse-Te     47.74   250       
   44.  DECONNINCK Lana               96   Bruinvissen Diksmuid     48.12   244       
   45.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn     54.75   166       



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VLYMINCK Nicky                96   Antwerpen United Swi   1:14.77   655       
            35.78  1:14.77
    2.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi   1:14.95   650       
            35.62  1:14.95
    3.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      1:16.91   602       
            36.75  1:16.91
    4.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:22.84   482       
            38.53  1:22.84
    5.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:23.77   466       
            39.34  1:23.77


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                        Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi   1:19.30   549       
            37.43  1:19.30
    2.  KLAPP Letizia Sandra          95   CN Dudelange           1:24.56   453       
            39.19  1:24.56
    3.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    1:25.15   443       
            40.39  1:25.15
    4.  HOEGEE Kelly                  95   ZVDO'74 Aalburg        1:33.18   338       
            43.79  1:33.18


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                        Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb   1:16.82   604       
            36.35  1:16.82
    2.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft    1:18.24   572       
            37.15  1:18.24
    3.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             1:20.76   520       
            37.40  1:20.76
    4.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst             1:21.07   514       
            38.22  1:21.07
    5.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        1:22.21   493       
            39.24  1:22.21


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                        Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ   1:14.33   667       
            34.56  1:14.33
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:17.39   591       
            35.76  1:17.39
    3.  DECONINCK Lore                93   Schwimmgemeinschaft    1:21.21   511       
            37.12  1:21.21
    4.  FEIDER Shauny                 93   Tritium SG             1:34.15   328       
            43.50  1:34.15


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                 1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned   1:15.43   638       
            35.53  1:15.43
    2.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend        1:17.61   586       
            36.55  1:17.61
    3.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    1:17.80   581       
            36.95  1:17.80
    4.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg        1:19.42   546       
            37.47  1:19.42
    5.  VERDICKT Inge                 89   Lorelei Londerzeel     1:19.50   545       
            37.37  1:19.50



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi   1:15.83   628  A    
            36.30  1:15.83
    2.  VLYMINCK Nicky                96   Antwerpen United Swi   1:16.29   617  A    
            36.36  1:16.29
    3.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      1:19.75   540  A    
            38.35  1:19.75
    4.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:23.14   476  A    
            38.91  1:23.14
    5.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:24.41   455  A    
          1:24.41
    6.  VANDERSTICHELE Clara          96   Bruinvissen Diksmuid   1:26.05   430  R    
            41.04  1:26.05
    7.  VANDERPER Hannelore           96   Bruinvissen Diksmuid   1:32.23   349  R    
            42.20  1:32.23
    8.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn   1:33.02   340  R    
            43.79  1:33.02
    9.  HOOGERVORST Chantal           96   Zwemvereniging Hoorn   1:36.61   304  R    
            46.16  1:36.61
   10.  BULCKE Romina                 96   Bruinvissen Diksmuid   1:41.89   259  R    
            48.09  1:41.89
   11.  LEYMAN Merel                  98   De Dolfijnen Asse-Te   1:42.64   253       
            47.99  1:42.64
   12.  EUWES Naomi                   97   Noord Limburg (SG)     1:44.65   239       
            48.98  1:44.65
   13.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn   2:01.89   151       
            58.04  2:01.89
 disq.  DECONNINCK Lana               96   Bruinvissen Diksmuid   1:46.37        B7   
            48.67  1:46.37


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                        Année 1995
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi   1:20.45   526  A    
            38.31  1:20.45
    2.  LOUWAGIE Hannelore            95   Schwimmgemeinschaft    1:25.16   443  A    
            40.71  1:25.16
    3.  KLAPP Letizia Sandra          95   CN Dudelange           1:28.98   389  A    
            41.63  1:28.98
    4.  HOEGEE Kelly                  95   ZVDO'74 Aalburg        1:33.74   332  A    
            44.02  1:33.74


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                        Année 1994
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb   1:17.44   589  A    
            36.98  1:17.44
    2.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend        1:18.48   566  A    
            36.84  1:18.48
    3.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft    1:18.78   560  A    
            37.28  1:18.78
    4.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst             1:22.37   490  A    
            39.47  1:22.37
    5.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        1:22.58   486  A    
            39.35  1:22.58
    6.  LOEFFEN Kim                   94   Tritium SG             1:23.84   464  R    
            38.36  1:23.84
    7.  VANEKER Monique               94   ZVDO'74 Aalburg        1:25.72   435  R    
            41.16  1:25.72
    8.  DE CLERCK Lore                94   Lorelei Londerzeel     1:27.18   413  R    
            40.73  1:27.18
    9.  MOREAU Jessica                94   Swimming Club Stromb   1:28.63   393  R    
            41.84  1:28.63
   10.  FARRAPA PINGUINHAS Roxane     94   CRN Scharbeek et Ned   1:29.37   383  R    
            42.01  1:29.37
   11.  DUMORTIER Steffi              94   Schwimmgemeinschaft    1:31.88   353       
            42.61  1:31.88
   12.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)     1:32.15   350       
            42.67  1:32.15
   13.  DEJONGH Jennifer              94   Zwemvereniging Lier    1:35.90   310       
            44.82  1:35.90
   14.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te   1:36.35   306       
            45.50  1:36.35
   15.  FELD Cyrelle                  94   Zwemvereniging Hoorn   1:48.08   217       
            52.03  1:48.08
 disq.  VALERI Cécilia                94   Swimming Luxembourg    1:24.31        B3   
            39.68  1:24.31
 disq.  REMMERIE Thelma               94   Schwimmgemeinschaft    1:28.82        G2   
            41.43  1:28.82


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                        Année 1993
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ   1:16.32   616  A    
            35.62  1:16.32
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:16.60   609  A    
            36.30  1:16.60
    3.  DECONINCK Lore                93   Schwimmgemeinschaft    1:20.87   518  A    
            37.57  1:20.87
    4.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn   1:25.41   439  A    
            40.08  1:25.41
    5.  UMANS Elisa                   93   Zwemvereniging Lier    1:30.97   364  A    
            42.73  1:30.97
    6.  FEIDER Shauny                 93   Tritium SG             1:35.42   315  R    
            44.15  1:35.42


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 13                        Dames, 100m Brasse                 1992 et plus agés
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned   1:14.92   651  A    
            35.19  1:14.92
    2.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    1:16.73   606  A    
            36.30  1:16.73
    3.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg        1:18.50   566  A    
            36.96  1:18.50
    4.  VAN DER LEEST Sharon          92   WZ&PC Purmerend        1:19.32   549  A    
            37.89  1:19.32
    5.  VERDICKT Inge                 89   Lorelei Londerzeel     1:21.23   511  A    
            37.31  1:21.23
    6.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te   1:25.34   440  R    
            39.67  1:25.34
    7.  FRÖHLICH Jennifer             91   SK Kaiserslautern      1:25.37   440  R    
            40.09  1:25.37
    8.  VANDEPUTTE Debby              86   Deerlijkse Zwemveren   1:30.26   372  R    
            42.18  1:30.26
    9.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend        1:34.06   329  R    
            44.30  1:34.06
   10.  LOBREGT Narissa               92   ZVDO'74 Aalburg        1:39.89   275  R    
            46.36  1:39.89
 disq.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst             1:15.59        B3   
            35.33  1:15.59



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 9                        Dames, 50m Papillon                     Cat. générale
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette     28.29   737       
        Record National
    2.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     28.70   706       
    3.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg      29.55   646       
    4.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst               30.06   614       
    5.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg          30.48   589       
Finale B
    6.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)       30.61   582       
    7.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend          31.12   553       
    8.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG               31.44   537       
    9.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft      31.66   526       
   10.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst               32.18   501       



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 9                        Dames, 50m Papillon                     Cat. générale
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn     29.28   664  A    
    2.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette     29.41   656  A    
    3.  VAN MEIJEL Judith             91   HZPC Horst               30.42   593  A    
    4.  ROLKO Sarah                   94   Swimming Luxembourg      30.65   579  A    
    5.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg          30.66   579  A    
    6.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)       30.94   563  B    
    7.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG               31.44   537  B    
    8.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft      31.58   530  B    
    9.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend          31.61   528  B    
   10.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst               31.68   525  B    
   11.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg          31.69   524  R    
   12.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb     31.71   523  R    
   13.  BERGHMAN Candy                88   Swimming Club Stromb     31.74   522  R    
   14.  GEUNS Isolde                  91   Bruinvissen Diksmuid     32.35   493  R    
   15.  FRÖHLICH Jennifer             91   SK Kaiserslautern        32.59   482  R    
   16.  HOEGEE Robina                 92   ZVDO'74 Aalburg          32.60   481       
   17.  GINDT Anne                    96   SC  la Chiers Differ     32.66   479       
   18.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft      32.72   476       
   19.  SIROEN Merel                  88   Tritium SG               33.03   463       
   20.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned     33.22   455       
   21.  DE LEERSNIJDER Laetitia       92   Deerlijkse Zwemveren     33.42   447       
   21.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern        33.42   447       
   23.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend          33.49   444       
   24.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern        33.86   430       
   25.  ROOKER Corine                 92   WZ&PC Purmerend          33.88   429       
   26.  VAN HOUWELINGEN Diandra       89   ZVDO'74 Aalburg          34.06   422       
   27.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft      34.11   420       
   28.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)       34.35   412       
   29.  NELISSEN Fieke                94   Tritium SG               34.48   407       
   30.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te     34.98   390       
   31.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)       35.33   378       
   32.  DORME Margot                  95   Koninklijke Waregems     35.36   377       
   32.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn     35.36   377       
   32.  VD LEI Roxanne                89   ZVDO'74 Aalburg          35.36   377       
   35.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend          35.49   373       
   36.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)       36.14   353       
   37.  FEIDER Naomi                  91   Tritium SG               36.33   348       
   38.  VAN DER SANDEN Marjolein      84   Tritium SG               36.89   332       
   39.  HIMPE Sien                    98   Koninklijke Waregems     37.22   323       
   40.  LOBREGT Narissa               92   ZVDO'74 Aalburg          37.32   321       
   41.  THOMASSEN Julie               88   Tritium SG               37.43   318       
   42.  MAERTEN Jana                  95   Bruinvissen Diksmuid     37.48   317       
   43.  TRAUSCH Anna                  96   CN Diekirch              38.84   285       
   44.  GOUSSEAU Clemence             98   De Dolfijnen Asse-Te     40.00   261       
   45.  SPIEKERMAN Claudia            94   WZ&PC Purmerend          42.94   211       
   46.  EUWES Naomi                   97   Noord Limburg (SG)       43.54   202       
   47.  MORAAL Jodie                  97   Zwemvereniging Hoorn     55.83    96       
 disq.  SCHREUDERS Eline              94   ZVDO'74 Aalburg          39.58        P8   



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon               Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern      1:12.44   472       
            33.84  1:12.44
    2.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:12.48   471       
            33.22  1:12.48
    3.  GINDT Anne                    96   SC  la Chiers Differ   1:13.76   447       
            33.59  1:13.76
    4.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:14.87   428       
            34.65  1:14.87
    5.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft    1:15.23   422       
            34.46  1:15.23


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                       Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  ROZEMULLER Miloes             95   Zwemvereniging Hoorn   1:14.72   430       
            34.23  1:14.72
    2.  WEIJMANS Floor                95   HZPC Horst             1:16.73   397       
            35.36  1:16.73
    3.  GOERENS Lisa                  95   CN Dudelange           1:20.89   339       
            36.81  1:20.89
    4.  DECEUKELIER Lise              95   Schwimmgemeinschaft    1:21.31   334       
            37.72  1:21.31
    5.  MAERTEN Jana                  95   Bruinvissen Diksmuid   1:26.98   273       
            39.11  1:26.98


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                       Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)     1:22.31   322       
            37.18  1:22.31


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                       Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn   1:02.44   737       
            29.37  1:02.44
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:09.61   532       
            32.48  1:09.61
    3.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg        1:14.02   443       
            33.55  1:14.02
    4.  NAESSENS Iza                  93   Schwimmgemeinschaft    1:16.08   408       
            35.05  1:16.08
    5.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:20.96   338       
            36.65  1:20.96


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette   1:01.89   757       
            29.12  1:01.89
    2.  NICKELS Kim                   91   Swimming Luxembourg    1:06.61   607       
            30.46  1:06.61
    3.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)     1:08.57   557       
            31.79  1:08.57
    4.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst             1:08.78   552       
            31.80  1:08.78
    5.  BERGHMAN Candy                88   Swimming Club Stromb   1:12.61   469       
            32.40  1:12.61



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon               Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:13.85   446  A    
            33.69  1:13.85
    2.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern      1:15.12   423  A    
            34.67  1:15.12
    3.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft    1:15.86   411  A    
            35.32  1:15.86
    4.  SOHRABI-ZADEH Mina            96   Swimming Luxembourg    1:15.89   411  A    
            34.96  1:15.89
    5.  GINDT Anne                    96   SC  la Chiers Differ   1:15.90   411  A    
            34.66  1:15.90
    6.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:17.87   380  R    
            36.07  1:17.87
    7.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid   1:19.98   351  R    
            36.60  1:19.98
    8.  KOSTER Manon                  97   HZPC Horst             1:24.18   301  R    
            39.03  1:24.18
    9.  GOUSSEAU Clemence             98   De Dolfijnen Asse-Te   1:34.12   215  R    
            43.03  1:34.12


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                       Année 1995
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  ROZEMULLER Miloes             95   Zwemvereniging Hoorn   1:16.45   402  A    
            35.39  1:16.45
    2.  OLIVIER Charné                95   Swimming Luxembourg    1:17.76   382  A    
            36.26  1:17.76
    3.  WEIJMANS Floor                95   HZPC Horst             1:18.96   365  A    
            36.36  1:18.96
    4.  GOERENS Lisa                  95   CN Dudelange           1:22.25   323  A    
            37.07  1:22.25
    5.  DECEUKELIER Lise              95   Schwimmgemeinschaft    1:23.47   309  A    
            39.51  1:23.47
    6.  MAERTEN Jana                  95   Bruinvissen Diksmuid   1:31.80   232  R    
            41.65  1:31.80


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                       Année 1994
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  PEETERS Denise                94   Noord Limburg (SG)     1:24.42   298  A    
            38.45  1:24.42


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                       Année 1993
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn   1:04.74   662  A    
            29.85  1:04.74
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:09.02   546  A    
            31.80  1:09.02
    3.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg        1:14.42   436  A    
            32.97  1:14.42
    4.  NAESSENS Iza                  93   Schwimmgemeinschaft    1:15.84   412  A    
            35.06  1:15.84
    5.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:19.64   355  A    
            36.66  1:19.64
    6.  EGGERMONT Liesbeth            93   Deerlijkse Zwemveren   1:36.34   201  R    
            43.26  1:36.34


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 15                       Dames, 100m Papillon                1992 et plus agés
26/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette   1:06.98   597  A    
            31.28  1:06.98
    2.  NICKELS Kim                   91   Swimming Luxembourg    1:07.96   572  A    
            31.69  1:07.96
    3.  TEUNISSEN Kimberley           92   Noord Limburg (SG)     1:08.46   559  A    
            31.88  1:08.46
    4.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst             1:10.14   520  A    
            32.24  1:10.14
    5.  BERGHMAN Candy                88   Swimming Club Stromb   1:10.68   508  A    
            32.73  1:10.68
    6.  VOS Esther                    82   ZVDO'74 Aalburg        1:11.29   495  R    
            33.58  1:11.29
    7.  SCHAUBROECK Febe              92   Schwimmgemeinschaft    1:11.58   489  R    
            32.93  1:11.58
    8.  FRÖHLICH Jennifer             91   SK Kaiserslautern      1:12.19   477  R    
            33.48  1:12.19
    9.  CUSTERS Linda                 86   HZPC Horst             1:12.57   470  R    
            34.32  1:12.57
   10.  HOEGEE Robina                 92   ZVDO'74 Aalburg        1:13.94   444  R    
            33.06  1:13.94
   11.  VAN HOUWELINGEN Diandra       89   ZVDO'74 Aalburg        1:15.50   417       
            34.71  1:15.50
   12.  DE LEERSNIJDER Laetitia       92   Deerlijkse Zwemveren   1:16.56   400       
            34.55  1:16.56
   13.  VER EECKE Eline               92   Schwimmgemeinschaft    1:17.32   388       
            34.51  1:17.32
   14.  OBERTO Kim                    92   CN Dudelange           1:20.58   343       
            38.29  1:20.58
   15.  SIROEN Elodie                 90   Tritium SG             1:22.61   318       
            36.72  1:22.61
   16.  WILLEMS Chantal               91   Tritium SG             1:26.77   275       
            34.46  1:26.77
   17.  FEIDER Naomi                  91   Tritium SG             1:27.11   272       
            38.22  1:27.11



TOP
--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                Années 1996 - 2008
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi   1:10.98   596       
            34.64  1:10.98
    2.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      1:11.23   590       
            34.63  1:11.23
    3.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:12.96   549       
            33.16  1:12.96
    4.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid   1:14.98   506       
            35.38  1:14.98
    5.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern      1:15.96   487       
            35.15  1:15.96


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                        Année 1995
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi   1:08.45   665       
            31.87  1:08.45
    2.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg    1:15.12   503       
            35.92  1:15.12
    3.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern      1:15.46   496       
            34.49  1:15.46
    4.  DORME Margot                  95   Koninklijke Waregems   1:18.13   447       
            35.89  1:18.13
    5.  HOEGEE Kelly                  95   ZVDO'74 Aalburg        1:18.18   446       
            35.72  1:18.18


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                        Année 1994
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb   1:10.37   612       
            32.97  1:10.37
    2.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend        1:10.45   610       
            33.01  1:10.45
    3.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        1:11.02   595       
            33.47  1:11.02
    4.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft    1:15.32   499       
            36.06  1:15.32
    5.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst             1:15.47   496       
            36.09  1:15.47


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                        Année 1993
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn   1:06.74   718       
            29.65  1:06.74
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:09.67   631       
            32.70  1:09.67
    3.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    1:13.93   528       
            33.86  1:13.93
    4.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg        1:15.18   502       
            33.93  1:15.18


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                 1992 et plus agés
26/04/2009                                                              Results Finale
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
Finale A
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette   1:04.23   805       
        Record National
            29.32  1:04.23
    2.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned   1:10.98   596       
            33.66  1:10.98
    3.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst             1:11.55   582       
            33.19  1:11.55
    4.  BERGHMAN Candy                88   Swimming Club Stromb   1:12.11   569       
            33.52  1:12.11
    5.  JANSSEN Alice                 89   HZPC Horst             1:13.20   544       
            34.07  1:13.20



--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                Années 1996 - 2008
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  HOUCK Roni                    96   SK Kaiserslautern      1:12.04   571  A    
            34.35  1:12.04
    2.  LUST Lotte                    96   Schwimmgemeinschaft    1:13.24   543  A    
            33.51  1:13.24
    3.  COP Karen                     96   Antwerpen United Swi   1:14.04   526  A    
            35.48  1:14.04
    4.  ZIMMER Jule                   96   SK Kaiserslautern      1:14.69   512  A    
            34.90  1:14.69
    5.  BOUDEN Amber                  96   Bruinvissen Diksmuid   1:15.34   499  A    
            35.93  1:15.34
    6.  COECK Céline                  96   Schwimmgemeinschaft    1:16.53   476  R    
            34.38  1:16.53
    7.  GINDT Anne                    96   SC  la Chiers Differ   1:16.81   471  R    
            34.96  1:16.81
    7.  WIERSMA Manon                 96   Zwemvereniging Hoorn   1:16.81   471  R    
            36.23  1:16.81
    9.  VLYMINCK Nicky                96   Antwerpen United Swi   1:16.85   470  R    
            37.86  1:16.85
   10.  PICCO Lisa                    96   SC Redange             1:18.75   437  R    
            36.05  1:18.75
   11.  V. IERSEL Margot              96   Noord Limburg (SG)     1:21.37   396       
            34.60  1:21.37
   12.  MOREAU Wendy                  98   Swimming Club Stromb   1:22.14   385       
            39.63  1:22.14
   13.  VANDERSTICHELE Clara          96   Bruinvissen Diksmuid   1:22.80   376       
            39.99  1:22.80
   14.  HIMPE Sien                    98   Koninklijke Waregems   1:26.36   331       
            39.95  1:26.36
   15.  BREYER Lena                   98   CN Dudelange           1:26.73   327       
            39.45  1:26.73
   16.  GOUSSEAU Clemence             98   De Dolfijnen Asse-Te   1:30.79   285       
            40.77  1:30.79
   17.  BECKWEE Aline                 96   De Dolfijnen Asse-Te   1:30.88   284       
            42.99  1:30.88
   18.  LEYMAN Merel                  98   De Dolfijnen Asse-Te   1:31.71   277       
            43.69  1:31.71
   19.  EUWES Naomi                   97   Noord Limburg (SG)     1:32.08   273       
            43.05  1:32.08
 disq.  ZWAAN Kristine                96   Zwemvereniging Hoorn   1:21.95        G2   
            38.44  1:21.95


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                        Année 1995
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  DOM Yne                       95   Antwerpen United Swi   1:08.27   670  A    
            33.25  1:08.27
    2.  LASKE Louisa                  95   SK Kaiserslautern      1:15.26   500  A    
            34.63  1:15.26
    3.  BRAVACCINI Sabrina            95   Swimming Luxembourg    1:17.41   460  A    
            36.87  1:17.41
    4.  DORME Margot                  95   Koninklijke Waregems   1:19.57   423  A    
            37.32  1:19.57
    5.  HOEGEE Kelly                  95   ZVDO'74 Aalburg        1:20.08   415  A    
            37.27  1:20.08
    6.  DECEUKELIER Lise              95   Schwimmgemeinschaft    1:22.04   386  R    
            38.20  1:22.04
    7.  GOERENS Lisa                  95   CN Dudelange           1:23.39   368  R    
            38.40  1:23.39
    8.  DRUIJF Simone                 95   Zwemvereniging Hoorn   1:23.98   360  R    
            37.76  1:23.98
    9.  MAERTEN Jana                  95   Bruinvissen Diksmuid   1:25.69   339  R    
            40.91  1:25.69
   10.  HANSEN Conny                  95   Cercle Nautique Péta   1:27.49   319  R    
            42.91  1:27.49
   11.  SIROEN Hildy                  95   Tritium SG             1:28.34   309       
            39.32  1:28.34


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                        Année 1994
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  SPIEKERMAN Pascalle           94   WZ&PC Purmerend        1:09.71   630  A    
          1:09.71
    2.  RIJCKMANS Ellen               94   Swimming Club Stromb   1:09.76   628  A    
            32.70  1:09.76
    3.  VERBEEK Yvonne                94   WZ&PC Purmerend        1:11.08   594  A    
            34.41  1:11.08
    4.  VERCRUYSSE Elien              94   Schwimmgemeinschaft    1:15.53   495  A    
            36.77  1:15.53
    5.  BECKS Rinske                  94   HZPC Horst             1:15.81   490  A    
            36.07  1:15.81
    6.  SOARES MACHADO Marisa         94   SC  la Chiers Differ   1:17.80   453  R    
            36.53  1:17.80
    7.  PERPETTE Emeline              94   Swimming Club Stromb   1:18.06   448  R    
            35.24  1:18.06
    8.  HENDRIKS Vera                 94   Noord Limburg (SG)     1:18.62   439  R    
            36.94  1:18.62
    9.  GENTIER Anouk                 94   De Dolfijnen Asse-Te   1:18.76   437  R    
            37.02  1:18.76
   10.  VANEKER Monique               94   ZVDO'74 Aalburg        1:18.87   435  R    
            37.99  1:18.87
   11.  HERR Emmanuelle               94   CN Diekirch            1:19.21   429       
            35.53  1:19.21
   12.  SINS Tessy                    94   CN Dudelange           1:21.05   401       
            38.12  1:21.05
   13.  FEIDER Charessa               94   Tritium SG             1:22.36   382       
            37.73  1:22.36
   14.  MOREAU Jessica                94   Swimming Club Stromb   1:23.43   367       
            41.06  1:23.43
   15.  MATTELAER Annelore            94   Schwimmgemeinschaft    1:23.95   361       
            38.98  1:23.95
   16.  SCHON Stéphanie               94   Swimming Luxembourg    1:24.71   351       
            39.17  1:24.71
   17.  SPIEKERMAN Claudia            94   WZ&PC Purmerend        1:26.55   329       
            41.47  1:26.55
 disq.  SCHREUDERS Eline              94   ZVDO'74 Aalburg        1:23.08        N2   
            39.05  1:23.08


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                        Année 1993
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  KNEPPERS Andrea               93   Zwemvereniging Hoorn   1:07.12   705  A    
            30.11  1:07.12
    2.  COECK Kimberly                93   Schwimmgemeinschaft    1:08.47   665  A    
            32.13  1:08.47
    3.  WEGRIA Sarah                  93   Swimming Team Tienen   1:08.99   650  A    
            30.54  1:08.99
    4.  SWIER Femke                   93   Zwemvereniging Hoorn   1:12.17   567  A    
            32.93  1:12.17
    5.  VELTHUIS Petri                93   ZVDO'74 Aalburg        1:12.97   549  A    
            33.84  1:12.97
    6.  WALTZING Aurélie              93   SC  la Chiers Differ   1:13.58   535  R    
            34.47  1:13.58
    7.  VANEYGEN Miet                 93   Schwimmgemeinschaft    1:14.11   524  R    
            34.88  1:14.11
    8.  MICHIELS Nona                 93   De Dolfijnen Asse-Te   1:15.82   489  R    
            34.61  1:15.82
    9.  DECONINCK Lore                93   Schwimmgemeinschaft    1:15.87   488  R    
            34.88  1:15.87
   10.  CLEUREN Sophie                93   HZPC Horst             1:17.14   465  R    
            36.30  1:17.14
   11.  SCHAILLIE Florine             93   CN Diekirch            1:18.96   433       
            38.53  1:18.96
   12.  FEIDER Shauny                 93   Tritium SG             1:21.26   398       
            35.40  1:21.26
   13.  BRUGGEMAN Hélène              93   CRN Scharbeek et Ned   1:22.09   386       
            39.24  1:22.09
   14.  EGGERMONT Liesbeth            93   Deerlijkse Zwemveren   1:28.28   310       
            41.29  1:28.28


--------------------------------------------------------------------------------------
Epreuve 3                        Dames, 100m 4 nages                 1992 et plus agés
25/04/2009                                                        Results Eliminatoire
--------------------------------------------------------------------------------------
  Rang                                AN                            Temps   Pts       
--------------------------------------------------------------------------------------
    1.  MAILLIET Christine            87   SC 'le Dauphin' Ette   1:06.83   715  A    
            30.88  1:06.83
    2.  VAN DRIESSCHE Fanny           91   CRN Scharbeek et Ned   1:10.10   619  A    
            33.27  1:10.10
    3.  BERGHMAN Candy                88   Swimming Club Stromb   1:12.58   558  A    
            33.83  1:12.58
    4.  VAN HOREN Ingrid              92   HZPC Horst             1:13.19   544  A    
          1:13.19
    5.  JANSSEN Alice                 89   HZPC Horst             1:13.64   534  A    
            34.27  1:13.64
    6.  FRÖHLICH Jennifer             91   SK Kaiserslautern      1:14.56   515  R    
            34.93  1:14.56
    7.  GEUNS Isolde                  91   Bruinvissen Diksmuid   1:15.16   502  R    
            34.14  1:15.16
    8.  FRIX Valerie                  92   De Dolfijnen Asse-Te   1:15.84   489  R    
            34.37  1:15.84
    9.  VERHAEGEN Jutte               92   Lorelei Londerzeel     1:15.92   487  R    
            35.15  1:15.92
   10.  VERDICKT Inge                 89   Lorelei Londerzeel     1:15.99   486  R    
            36.26  1:15.99
   11.  SIROEN Merel                  88   Tritium SG             1:16.41   478       
            33.07  1:16.41
   12.  HOEGEE Robina                 92   ZVDO'74 Aalburg        1:16.72   472       
            34.54  1:16.72
   13.  VANDEPUTTE Debby              86   Deerlijkse Zwemveren   1:17.93   451       
            37.01  1:17.93
   14.  DE LEERSNIJDER Laetitia       92   Deerlijkse Zwemveren   1:18.65   438       
            35.81  1:18.65
   15.  DE KLERK Nickey               86   WZ&PC Purmerend        1:18.97   433       
            36.28  1:18.97
   16.  VD LEI Roxanne                89   ZVDO'74 Aalburg        1:19.84   419       
            36.22  1:19.84
   17.  SIROEN Elodie                 90   Tritium SG             1:20.41   410       
            37.91  1:20.41
   18.  FEIDER Naomi                  91   Tritium SG             1:21.28   397       
            37.69  1:21.28
   19.  LOBREGT Narissa               92   ZVDO'74 Aalburg        1:21.87   389       
            36.30  1:21.87
   20.  VAN DER SANDEN Marjolein      84   Tritium SG             1:28.25   310       
            40.71  1:28.25



SPLASH Meet Manager 2007 Registered to SC "le dauphin" Ettelbrück