background image
 
*

Ranglijsten 2012

Eeuwige ranglijst vlinderslag korte baan

Voor het laatst bijgewerkt op 13 januari 2018 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames

Top 78: 50 meter vlinderslag/elektronisch (25 november 2017)
24.53 Ranomi Kromowidjojo, PSV/NTC Eindhoven (2017 Swim Cup Amsterdam)

24.59 Inge Dekker, PSV (2014 Worldcup Dubai)
25.00 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
25.24 Maaike de Waard, PSV (2017 SWC Berlijn)
25.79 Inge de Bruijn, PSV (2002 OR Paul Bergen Junior International Tualatin Hills)
25.82 Elinore de Jong, SG The Hague Swimming (2017 Swim Cup Amsterdam)
25.88 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 ISF Aken)
25.93 Josien Wijkhuijs, Orca (2017 SWC Eindhoven)

25.95 Kim Busch, MNC Dordrecht/NTC Eindhoven (2016 ONK Hoofddorp)
26.16 Chantal Groot, de Dolfijn (2008 EK Rijeka)


26.42 Marrit Steenbergen, DZ&PC (2015 Clubkampioenschappen Drachten)
26.46 Tamara van Vliet, de Dolfijn (2017 ISF Aachen)
26.55 Willemijn Knot, de Dolfijn (2011 NK Sprint Emmen)
26.62 Kelly de Jong, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
26.67 Kinge Zandringa, de Dolfijn (2017 SWC Berlijn)
26.93 Femke Heemskerk, 
Montpellier 3MUC Natation (2015 Franse kampioenschappen Angers)
26.99 Lotte Goosen, DIO (2010 NK Amsterdam)
26.99 Chefanja Nunes, WVZ (2017 NJJK Eindhoven)
27.07 Chantal Senden, Genker ZV Neptunus (2014 ISF Aken)
27.10 Parand Zarekiani, de Dolfijn (2013 NK Sprint Heerenveen)


27.19 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
27.29 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2008 ISF Aken)
27.33 Elise Bouwens, Zwemlust/den Hommel (2009 NK Amsterdam)

27.33 Manon Compagner, Dedemsvaart-AC (2017 NJJK Eindhoven)
27.34 Angela Postma, PSV (1998 Fina Worldcup Sydney)
27.36 Ilse Kraaijeveld, Orca (2015 ISF Aachen)
27.42 Valerie van Roon, WVZ (2016 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
27.44 Britta Koehorst, de Lansingh (2017 Regiokampioenschappen West Den Haag)
27.45 Wilma van Hofwegen, AZ&PC (1998 Fina Worldcup Sydney)
27.50 Nienke Jonk, Hieronymus (2017 NJJK Eindhoven)

27.55 Kira Toussaint, de Dolfijn (2011 Finale Hoofdklasse competitie Amsterdam)
27.57 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 NK Sprint Alkmaar
27.59 Esmée Bos, PSV/NTC Eindhoven (2015 ONK Tilburg)
27.60 Monique Driessen, Aquarijn (2004 NK Sprint Emmen)
27.60 JoŽlle Scheps, WVZ (2014 ONK Tilburg)
27.61 Femke Spiering, VZC (2017 NJJK Eindhoven)
27.62 Anja van der Hout, de Dolfijn (2012 Finale Competitie Amsterdam)
27.63 Lisa Rijkhoff, Aalborg SvÝmmeklub (2017 DMH Kastrup)
27.76 Loulou Janssen, de Columbiaan (2017 NJJK Eindhoven)
27.77 Saskia de Jonge, NTC Eindhoven (2014 ONK Tilburg)


27.78 Marina Scheepbouwer, de Whee (2001 NK Sprint Emmen)
27.78 Kira Rietveld, TriVia (2009 ISF Aken)
27.79 Wendy van der Zanden, PSV/NTC Eindhoven (2013 NK Sprint Heerenveen)
27.83 Annabel Kosten, AZ&PC (2002 NK Sprint Nieuwegein)
27.84 Jasmijn Boon, WVZ (2016 NJJK Amsterdam)
27.86 Karin Brienesse, de Amer (1998)
27.89 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 ISF Aken)
27.92 Rachelle Visser, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
27.93 Richelle Koot, Aquarijn (2016 ONK Hoofddorp)
27.94 ZoŽ van der Aart, de Dolfijn (2017 Speedo Fast Water Meet)


27.95 Pauline Gouwens, DWK (2015 ONK Masters Heerenveen)

27.98 Milou Julicher, MNC Dordrecht (2015 ONK Tilburg)

28.00 Clarissa van Rheenen, PSV (2013 Martinez Cup Amsterdam)
28.00 Ya'elle LŁcht, de Houtrib (2017 NJJK Eindhoven)
28.05 Marjolein Delno, VZC E&P NTC Eindhoven (ISF Aachen)
28.06 Elise Tanis, de Schotejil (2017 NJJK Eindhoven)
28.07 Lisa Dreesens, SG Noord Limburg (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.10 Irene Teufer, de Dolfijn (2017 Regiokampioenschappen Midden West Hoofddorp)
28.11 Lisanne van Avezaath, TriVia (ISF Aachen)
28.12 Elise Pennings, Merlet (2013 Sprintkampioenschappen Regio Zuid Eindhoven)

28.13 Lotte Langenhoff, Nayade (2014 Regio Sprintkampioenschappen Eindhoven)

28.13 Nelly Velthuijs, PSV (2016 Clubkampioenschappen)

28.14 Femke Remmits, One Team Swimming (2011 Kringwinterkampioenschappen Nieuwegein)

28.16 MariŽlle Janssen, RZC (2006 NK Sprint Roosendaal)
28.22 Kelly ter Doest, de Whee (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.22 Marieke Tienstra, TriVia (2013 ISF Aachen)
28.22 Indy Jongman, PSV (2017 NJJK Eindhoven)
28.25 Marianne Muis, AZ&PC (1996 Demonstratiewedstrijd Arnhem)
28.26 Nathalie Koekkoek, HPC (1988)
28.28 Rieneke Schinkel, de Whee (2004)

28.28 Alinda Dingshoff, ZPC Hoogeveen (Regio kampioenschappen Noord Burgum)

28.29 Merle Verkijk, WVZ (2015 ISF Aachen)

28.32 Joyce Feith Tafatatha, PSV (2015 ONK Tilburg)

28.33 Lotte Langenhoff,Zeester-Meerval (2013 Sprintkampioenschappen Regio Zuid Eindhoven)
28.34 Sandra Temmerman, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)

28.35 Christel Vinke, ZV Zwartsluis (2010 NK Drachten)
28.39 Ingrid Baars, de Dolfijn (1990)
28.39 Amy de Langen, PSV/RTC Eindhoven (2013 ISF Aachen)

Top 63: 100 meter vlinderslag (26 november 2017)

55.74 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
56.63 Ranomi Kromowidjojo, PSV (2017 DWC Berlijn)

57.00 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2008 ONK Amsterdam)
57.55 Inge de Bruijn, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)
57.73 Chantal Groot, de Dolfijn (2008 WK Manchester)
57.81 Elinore de Jong, SG The Hague Swimming (2017 ISF Aachen
57.90 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
58.07 Kim Busch, MNC Dordrecht/NTC Eindhoven (2016 ONK Hoofddorp)
58.68 Kinge Zandringa, de Dolfijn (2017 Martinez Cup Amsterdam)

59.23 Femke Heemskerk, PSV (2013 NK estafette Eindhoven)


59.24 Josien Wijkhuijs, Orca (2017 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
59.25 Maaike de Waard, PSV (2017 Swim Cup Amsterdam)
59.49 Kelly de Jong, AZ&PC (2011 Martinez Cup Amsterdam)
59.76 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
59.93 Karin Brienesse, AZ&PC (1993 NK Dordrecht)
59.94 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2009 Time-trial Alkmaar))
59.97 Marrit Steenbergen, DZ&PC/ RTC Drachten (2016 A-klasse competitie Drachten)
59.98 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 Finale competitie Amsterdam)
1.00.05 Judith Anema, AZ&PC (1988 NK Emmen)
1.00.06 Willemijn Knot, de Dolfijn (2012 Finale competitie Amsterdam)

1.00.10 Annemarie Verstappen, BZV (1983)*
1.00.15 Wendy van der Zanden, PSV/NTC Eindhoven (2013 ONK Dordrecht)
1.00.14 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2009 ISF Aken))
1.00.14 Nienke Jonk, Hieronymus (2017 Swim Cup Amsterdam)
1.00.16 Chantal Senden, GZV Neptunus (2014 ONK Tilburg)
1.00.25 Parand Zarekiani, de Dolfijn (2013 Martinez Cup Amsterdam)
1.00.44 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
1.00.47 Chefanja Nunes, WVZ (2017 Swim Cup Amsterdam)
1.00.52 Conny van Bentum, de Dolfijn (1987)
1.00.57 Rieneke Terink, AZ&PC (2010 NK Amsterdam)

1.00.72 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
1.00.77 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.00.81 Wilma van Hofwegen, AZ&PC (1998 Fina Worldcup Sydney))
1.00.84 Lisa Rijkhoff, Aalborg SvÝmmeklub (2017 Deense Juniorenkampioenschappen Aarhus)
1.00.86 Merle Verkijk, SG Hellas/Glana/Nimo (2014 ONK Tilburg)

1.00.94 Saskia de Jonge, ít Tolhekke (2013 Limietwedstrijd Drachten)
1.01.06 Lotte Goosen, DIO/RTC Dordrecht (2010 ONK Amsterdam)
1.01.11 Hedwig Kikkert, TriVia (2007 NK Amsterdam)
1.01.16 Nathalie Koekoek, HPC (1988)
1.01.21 Ingrid Baars, de Dolfijn (1990 NWK Drachten)

1.01.34 Marieke Tienstra, Trivia (2016 Hoofdklasse competitie Drachten)*

1.01.36 Marloes Oldenburg, TriVia (2009 ISF Aken)

1.01.39 Maartje de Wit, de Dolfijn (2014 ONK Tilburg)
1.01.40 Marina Scheepbouwer, de Whee (2001 ISF Aken)
1.01.43 JoŽlle Scheps, WVZ (2014 ISF Aken)
1.01.50 Maaike de Waard, PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.01.54 Esmée Bos, AZ&PC/RTC Drachten (2013 ONK Dordrecht)
1.01.59 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 Finale Hoofdklasse Amsterdam)
1.01.61 Sabrina Fortes, de Kempvis (1996 NWK Utrecht)
1.01.70 Femke Spiering, VZC (2017 NJJK Eindhoven)

1.01.78 Ilse Kraaijeveld, Orca (2013 Friese kampioenschappen Heerenveen)

1.01.81 Elise Tanis, de Schotejil (2017 ISF Aachen)
1.01.82 Sandra Temmerman, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)

1.01.83 Marjolein Delno, VZC E&P (2015 Competitie Veenendaal)*

1.01.97 Kira Toussaint, de Dolfijn (2009 NK Amsterdam)
1.02.02 Milou Julicher, MNC Dordrecht (2014 ONK Tilburg)
1.02.11 Anita de Hoop, Orca (1991 NWK Dordrecht)
1.02.13 Annabel Kosten, de Scheldestroom (1998 NK Den Bosch)
1.02.14 Mirjan van Aarsen, Zian/Vitesse (1983 NK aspiranten Dordrecht)
1.02.14 Elise Bouwens, Zwemlust den Hommel (2009 competitie Aalsmeer)*

1.02.30 Angela Postma, DZ&PC (1996)*
1.02.33 Clarissa van Rheenen, PSV (2008 Tweedaagse Nijlen)*
1.02.33 Jannah Sonnenschein, PSV (2013 NK Dordrecht)

Top 53: 200 meter vlinderslag (25 november 2017)
2.06.20 Sharon van Rouwendaal, 95 Sarcelles Natation (2013 Franse kampioenschappen Montpellier)
2.09.98 Inge Dekker, De Kempvis (2006 EK Helsinki)
2.10.27 Kinge Zandringa, de Dolfijn NTC Amsterdam (2017 Martinez Cup Amsterdam)
2.11.74 Conny van Bentum, de Dolfijn (1987 Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.12.17 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 ISF Aken)
2.12.43 Annemarie Verstappen, BZV (1983 NWK Hengelo)
2.12.44 Judith Anema, AZ&PC (1988 NWK Emmen)
2.12.46 Carla Geurts, UZSC (1998 NK Den Bosch)
2.12.54 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2009)
2.13.38 Elise Bouwens, SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Amsterdam)

2.13.52 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
2.13.61 Karin Brienesse, AZ&PC (1991 NWK Dordrecht)
2.13.61 Merle Verkijk, SG Hellas/Glana/Nimo (2014 ISF Aken)
2.13.68 Mirjan van Aarsen, Zian/Vitesse (1983 NWK Hengelo)
2.13.70 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 EKkb time trial Alkmaar)
2.13.90 Anita de Hoop, Orca (1990)*
2.14.10 Inge de Bruijn, Nautilus (1993)*
2.14.27 Rieneke Terink, PSV (2013 Competitie Eindhoven)*
2.14.33 Gea Veldhuizen, SG Groningen (1992 NK Drachten)
2.14.39 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2014 Competitie Eindhoven)*

2.14.64 Marjolein Delno, PSV (2016 competitie Amersfoort)
2.14.78 Marina Scheepbouwer, de Whee (2000 ISF Aken)
2.14.98 Sandra Temmerman, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)
2.15.10 Chantal Groot, AZ&PC (2002 NK Eindhoven)
2.15.33 Malissa van de Heuvel, Eiffel Swimmers PSV (2011)
2.15.61 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 ISF Aachen)
2.15.79 Ingrid Baars, de Dolfijn (1992)
2.15.82 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
2.15.99 Wilma van Velsen, TZC/Vahalis (1981 NWK Harderwijk)
2.16.10 Kirsten Vlieghuis, PSV (1996)*

2.16.11 Jolanda Oudkerk, de Otters (1986 Selectiewedstrijden Wassenaar)
2.16.14 Kim Busch, MNC Dordrecht (2016 Competitie Zoetermeer)*
2.16.18 Kelly de Jong, AZ&PC (2012 Competitie Eindhoven)*
2.16.19 Marijke de Groot, Zwemlust/ den Hommel (1984)
2.16.30 Femke Spiering, VZC (2017 Swim Cup Amsterdam)
2.16.36 Lisa Rijkhoff, Aalborg SvÝmmeklub (2017 Deense Juniorenkampioenschappen Aarhus)
2.16.38 JoŽlle Scheps, WVZ (2010 Competitie Voorschoten)*
2.16.39 Christien Pieterse, Polar Bears (1985 Europacup Den Bosch)

2.16.39 Marrit Steenbergen, DZ&PC (2017 A-klasse competitie Lelystad)*

2.16.61 Marieke Tienstra, Trivia/RTC Drachten (2015 NJJK Amsterdam)

2.16.69 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht (2003 ISF Aken)
2.16.70 Mathilde Vink, HPC (1977 Nat.wedstrijden Den Helder)*

2.16.80 Jolande van de Meer, Raket (1986)*

2.16.83 Hedwig Kikkert, TriVia (2007 NK Amsterdam)
2.16.83 Cynthia Verkaik, Orca (2014 Competitie Groningen)
2.16.97 Radna Mulder, PSV (1993)
2.17.09 Yolanda Aggenbach, Noordkop (1978 NWK Schagen)

2.17.34 Nienke Jonk, Hieronymus (2017 Swim Cup Amsterdam)

2.17.80 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2007 Competitie Amsterdam)*
2.17.99 Parand Zarekiani, de Dolfijn (2014 Competitie Amsterdam)

2.18.19 Chefanja Nunes, WVZ (2017 Regiokampioenschappen West Den Haag)
2.18.20 Marloes Oldenburg, TriVia (2009 ISF Aken)
2.18.25 Willemijn Knot, de Dolfijn (2012 Competitie Purmerend)*


1 km vlinderslag (3 januari 2015)

12.47.90 Marijke de Groot, Zwemlust den Hommel (1982 Grootebroek)
12.57.00 José Damen, ZV Kerdriel  (1975 Grootebroek)
13.21.10 Mathilde Vink, HPC (1978 Grootebroek)
13.26.00 Jolanda Oudkerk, de Otters (1984 Grootebroek)
13.26.10 Petra Spaans, DSZ (1989 Grootebroek)
13.29.30 Inge de Lange, Zwemlust den Hommel (1981 Grootebroek)
13.37.50 Monique Slinger, HPC (1983 Grootebroek)
13.51.71 Evelien Sohl, het Y (2014 Haarlem)
13.53.90 Yolanda Aggenbach, Noordkop (1973 Grootebroek)
14.18.12 Manon van Esch, TRB/RES (2015 Haarlem)


Estafettesplits (elektronisch) met vliegende start 

Top-41: 50m vlinderslag (14 oktober 2017)
24.51 Inge Dekker (2009 EK Istanbul)
24.71 Ranomi Kromowidjojo (2017 SWC Eindhoven)
24.91 Maaike de Waard (2017 SWC Berlijn
25.12 Inge de Bruijn (2001 EK Antwerpen)
25.23 Hinkelien Schreuder (2008 EK Rijeka) 25.70 Elinore de Jong (2017 ISF Aachen)
26.01 Chantal Groot (2009 EK Istanbul)
26.35 Willemijn Knot (2011 NK Sprint Emmen) 26.44 Marrit Steenbergen (2015 EK Netanya)
26.63 Parand Zarekiani (2013 NK Sprint Heerenveen)
26.78 Kinge Zandringa (2012 NK Sprint Heerenveen)
26.95 Kira Toussaint (2011 EK Szczecin)
27.36 Jolijn van Valkengoed (2008 NK Sprint Alkmaar) 27.38 Wilma van Hofwegen (1996 EK Rostock)
27.38 Jessica Spruit (2008 ISF Aken)
27.42 Maartje de Wit (2014 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
27.52 Kelly de Jong (2009 NK Sprint Alkmaar)
27.56 Sandra Temmerman (2005 NK Sprint Roosendaal)
27.53 Rachelle Visser (2013 NK Sprint Heerenveen)
27.55 Lieke Verouden (2010 NK Sprint Drachten)
27.59 Karin Brienesse (1990 VSB Meet Amsterdam)
27.62 Lisa Dreesens (2012 Martinez Cup Amsterdam)
27.62 Nienke Jonk (2016 ONK Hoofddorp)
27.64 Lenneke van Schaik (2010 NK Sprint Drachten)
27.64 Rieneke Terink (2013 ISM Uster)
27.65 Elise Pennings (2014 Sprintkampioenschappen Regio Zuid Eindhoven)
27.77 Nathalie Koekkoek (1988 Arena Meet Bonn)
27.77 Angela Postma (1995 NK Sprint Emmen)
27.82 Alinda Dingshoff (2016 ONK Hoofddorp)
27.84 Josien Wijkhuijs (2016 ONK Hoofddorp)
27.98 Monique Driessen (2004 NK Sprint Emmen)
28.00 Elise Bouwens (2010 NK Sprint Drachten)
28.01 Pauline Gouwens (2011 NK Sprint Emmen)
28.06 MariŽt Koster (2009 NK Sprint 2009 Alkmaar)
28.12 Annabel Kosten (2002 NK Sprint Nieuwegein)
28.18 Conny van Bentum (1987 Arena Meet Bonn)
28.21 Roxanne Linders (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.28 Tamara van Vliet (2015 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
28.30 Chantal Nap (2011 NK Sprint Emmen)
28.31 Marina Scheepbouwer (2007 NK Sprint Drachten)
28.32 Femke Remmits (2011 EU Swimming Invitational Miskolc)
Top-35: 100m vlinderslag (5 november 2017) 0.56.54 Inge Dekker (2008 WK Manchester) 0.57.89 Chantal Groot (2008 WK Manchester) 0.58.28 Inge de Bruijn (1999 WK Hong Kong) 0.58.87 Kim Busch (2016 NK estafette Eindhoven)
0.59.45 Kinge Zandringa (2016 ONK Hoofddorp)
0.59.52 Maaike de Waard (2016 NK estafette Eindhoven)
0.59.54 Rieneke Terink (2013 ONK Dordrecht)
0.59.96 Elinore de Jong (2016 ONK Hoofddorp)
0.59.97 Willemijn Knot (2012 Finale Competitie Amsterdam)
1.00.11 Parand Zarekiani (2012 NK Amsterdam)
1.00.17 Judith Anema (1989 NWK Dordrecht)
1.00.38 Hinkelien Schreuder (2006 NK estafette Purmerend) 1.00.49 Karin Brienesse (1990 VSB Meet Amsterdam) 1.00.49 Chefanja Nunes (2017 NK estafette Eindhoven)
1.00.51 Ingrid Baars (1990 NWK Drachten)
1.00.65 Marjolein Delno (2016 NK estafette Eindhoven)
1.00.80 Lisa Rijkhoff (2017 Deense Juniorenkampioenschappen Aarhus)
1
.01.08 Lenneke van Schaik (2007 NK Amsterdam)
1.01.13 Kelly de Jong (2012 NK Amsterdam)
1.01.19 Nienke Jonk (2017 Brabantse winterkampioenschappen Eindhoven)
1.01.21 Jessica Spruit (2009 NK estafette Eindhoven)
1.01.32 Josien Wijkhuijs (2016 ONK Hoofddorp)
1.01.32 Femke Spiering (2017 NK estafette)
1.01.34 Wendy van der Zanden (2009 NK estafette Eindhoven)
1.01.49 Nathalie Koekkoek (1989 NWK Dordrecht)
1.01.57 Lotte Goosen (2011 NK estafette Eindhoven)
1.01.69 Lisa Dreesens (2010 NK Amsterdam)
1.01.70 Andrea Kneppers (2012 NK estafette)
1.01.76 JoŽlle Scheps (2014 ONK Tilburg)
1.01.77 Lieke Verouden (2010 NK estafette Drachten)
1.01.78 Marleen Veldhuis (2003 NK estafette Amersfoort)
1.01.84 Saskia de Jonge (2015 NK estafette Eindhoven)
1.01.83 Alinda Dingshoff (2016 ONK Hoofddorp)
1.01.87 Maartje de Wit (2014 NK estafette Eindhoven)
1.01.98 Jolijn van Valkengoed (2007 NK estafette Doetinchem)

Heren

Top 79: 50m vlinderslag/elektronisch (29 december 2017)
22.74 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
22.75 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
22.84 Jesse Puts, Aquarijn (2016 ONK Hoofddorp)
22.94 Mathys Goosen, de Dolfijn/NTC Amsterdam (2017 EK Kopenhagen)
23.39 Robin van Aggele, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)
23.40 Thom de Boer, de Dolfijn (2017 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)

23.40 Nyls Korstanje, Aqua-Novio'94 (2017 ISF Aachen)
23.42 Mike Marissen, DZ&PC/NTC Drachten (2013 World Cup Berlijn)
23.50 Joris Keizer, PSV/Philips (2001 EK Antwerpen)
23.53 Thomas Verhoeven, MNC Dordrecht (2017 SWC Berlijn)

23.62 Pieter van den Hoogenband, PSV (1999 KNZB-Beker Eindhoven)
23.66 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 ISF Aachen)

23.69 Mark Veens, PSV (2005 EK TriŽst)

23.74 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2016 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
23.77 Ewout Holst, DWK XCESS/TZA (2001 EK Antwerpen)
23.93 Yamiko Steenhoek, MNC Dordrecht RTC Amsterdam (2015 Martinez Cup)
23.97 Luuk Nijland, DWK (2017 Speedo Fast Water Meet)

23.97 Maarten Brzoskowski, PSV (2017 ONK Hoofddorp)
23.98 Tim van Deutekom, DWK (2010 NK Amsterdam)
23.99 Tom Lommers, Nayade (2015 ONK Tilburg)

24.12 Jan Kersten, de Columbiaan (2010 NK Sprint Drachten)

24.24 Rudy Ted de Haan, Anker Team (2011)

24.26 Stan Pijnenburg, PSV (2017 Brabantse Regiokampioenschappen Eindhoven)
24.26 Jens Krijgsman, de Columbiaan (2017 NJJK Hoofddorp)
24.28 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
24.28 Fabian Beimin, AZ&PC (2015 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
24.30 Floor Verhaar, DWK (2010 NK Amsterdam)
24.30 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2015 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
24.34 Ensger Kotterink, SG Albio d'ELFT (2016 ONK Hoofddorp) tt
24.36 Kyle Stolk, PSV (2017 SWC Doha)

24.37 Marc Kremer, TriVia (2014 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
24.43 Stefan Aartsen, de Kempvis (1997 Worldcup Gelsenkirchen)
24.46 Jylano Nahr, Nimo (2017 NJJK Eindhoven)
24.49 Tjarco Koppenaal, PSV (2003 NK Sprint Amsterdam)

24.49 Aziz Nosairi, Zwemlust den Hommel (2015 ONK Tilburg)

24.50 Nick van der Zandt, Zeester-Meerval (2005 NK Amsterdam)
24.50 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
24.52 Ruben Stam, SG Albio d'ELFT (2016 ONK Hoofddorp)
24.53 Gauke Eilander, ZPC Hoogeveen (2016 NJJK Amsterdam)
24.55 Ruben Klinkers, PSV (2013 ISF Aachen)

24.55 Junior de Bruin, ZPC Hoogeveen (2017 NJJK Eindhoven)
24.58 Ben Schwietert, AZ&PC (2015 Speedo Fast Water Meet)
24.59 Michiel Kamphuis, MNC Dordrecht (2003 ISF Aken)
24.59 Bjorn Scherbeijn,The Hague Swimming (2016 ONK Hoofddorp)

24.64 Joran Barends, AZ&PC (2011 NK Sprint Emmen)
24.65 Ruden de Ridder. de Zeeuwse Kust (2016 ONK Hoofddorp)
24.67 Floris Kotterink, Albion (2016 NJJK Eindhoven)
24.67 Sem Hermans, Zwemclub Eijsden (2017 Speedo International Swim Meet Maastricht)
24.68 Mark Baars, MNC Dordrecht (2016 ONK Hoofddorp)
24.69 Kenzo Simons, de Dolfijn (2017 NJJK Eindhoven)

24.70 Sverre Eschweiler, TriVia (2013 ISF Aachen)
24.71 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2014 Speedo Friendship Meet Maastricht)

24.73 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2008 NK Amsterdam)
24.75 Jens Bakker, de Dolfijn (2011 EK Szczecin)

24.76 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)
24.78 Roy Smeenge, TriVia (2014 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
24.80 Bas van Velthoven, Swimteam (2006 ISF Aken)
24.82 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Sprint Alkmaar)
24.83 Arjan van der Plaat, MNC Dordrecht (2008 NK Sprint Alkmaar)
24.85 Patrick Martens, PSV (2003)


24.87 Casper van Dam, AZ&PC (1995)
24.89 Jeroen Stuut, TriVia (2008 NK Amsterdam)
24.89 Jesse van Dijk, ZPC Amersfoort (2017 ONK Hoofddorp)

24.90 Geert Lantink, de Whee (2008 NK Amsterdam)
24.91 Frank Boon, de Lansingh (2008 NK Amsterdam)
24.93 Ralf Mertens, PSV (2003)
24.93 Remko de Jong, De Dolfijn (2006 NK Sprint Roosendaal)
24.94 Dennis Rijnbeek, DWK (2000 ISF Aken)
24.94 Ruben van Leeuwen, PSV RTC Eindhoven (2015 ISF Aachen)
24.95 Gerben Fiere, de Warande (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)

24.96 Raga Flores, BZV (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.99 Bram van Haandel, PSV (1995 NK Sprint Emmen)
24.99 Nicko Kamphuis, de Warande (2017 ONK Hoofddorp)
25.02 Brendon Scheepers, DZ&PC (2014 ONK Tilburg)

25.03 Wilco van den Akker, DZ&PC (1996)
25.04 Peter Rothengatter, PSV RTC Eindhoven (2015 NJJK Eindhoven)

25.07 Gijs Damen, PSV (2005 NK Sprint Roosendaal)
25.11 Sem van Lith, Aqua-Novio'94 (2016 ONK Hoofddorp)
25.12 Dion Dreesens, PSV (2016 Int.wedstrijd Bolzano)

Top 76: 100m vlinderslag (23 december 2017)
49.86 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
51.07 Mathys Goosen, de Dolfijn/NTC Amsterdam (2017 SWC Eindhoven)

51.39 Mike Marissen, DZ&PC/NTC Drachten (2013 World Cup Berlijn)
51.77 Joris Keizer, PSV/Philips (2001 EK Antwerpen)
51.86 Robin van Aggele, AZ&PC (2008 ISF Aken)
52.07 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 Time-trial Alkmaar)
52.45 Stefan Aartsen, de Kempvis (1999 WK Hong Kong)
52.49 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
52.56 Nyls Korstanje, Aqua-Novio'94 (2017 Trofeo Nico Sapio Genua)
52.80 Pieter van den Hoogenband, PSV/Philips (2002 Worldcup Melbourne)

52.98 Braga Verhage, de Dolfijn (2017 ONK Hoofddorp)
53.03 Yamiko Steenhoek, MNC Dordrecht (2015 ONK Tilburg)
53.10 Jens Bakker, de Dolfijn (2011 EK Szczecin)
53.13 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
53.14 Ensger Kotterink, Albion (2016 ONK Hoofddorp)
53.24 Thomas Verhoeven, MNC Dordrecht (2017 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)

53.38 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
53.42 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2008 Madrid)
53.45 Fabian Beimin, AZ&PC (2015 ISF Aken)
53.46 Maarten Brzoskowski, PSV (2015 Speedo International Friendship Meet Maastricht)

53.47 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)

53.50 Thom de Boer, de Dolfijn (2017 Martinez Cup Amsterdam)

53.60 Ruben van Leeuwen, PSV (2016 Hoofdklasse competitie Amsterdam)*
53.77 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 Limietwedstrijd Heerenveen)*
53.77 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2015 Competitie Dordrecht)*
53.81 Jens Krijgsman, de Columbiaan (2017 Swim Cup Amsterdam)
53.86 Ruben Stam, The Hague Swimming (2016 NJJK Amsterdam)
53.88 Michiel Kamphuis, Nautilus (1998 NK Den Bosch)
53.89 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2014 Martinez Cup Amsterdam)
53.98 Marcel Wouda, PSV (1997 Staaluniegala Dordrecht)

54.02 Ruden de Ridder, PSV (2017 NJJK Eindhoven)
54.07 Luuk Nijland, DWK (2017 ONK Hoofddorp)
54.08 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Meet Maastricht)*

54.15 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2013 ONK Dordrecht)
54.21 Bas van Velthoven, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
54.23 Floor Verhaar, DWK (2010 NK Amsterdam)
54.23 Aziz Nosairi, de Fuut (2013 ONK Dordrecht)
54.23 Ben Schwietert, AZ&PC (2015 NJJK Amsterdam)
54.24 Jesse Puts, Aquarijn (2017 Swim Cup Amsterdam)
54.27 Frank Drost, AZ&PC (1986 Worldcup Bonn)

54.33 Casper van Dam, Zwemlust/den Hommel (1992 NK Drachten)
54.39 Marc Kremer, Anker Team Groningen (2009 NK Amsterdam)
54.40 Ralf Mertens, PSV (2004 EK-kwalificatiewedstrijd Eindhoven)
54.49 Floris Kotterink, Albion (2017 ONK Hoofddorp)
54.50 Mark Baars, MNC Dordrecht (2013 ONK Dordrecht)
54.56 Sem Hermans, Zwemclub Eijsden (2016 Speedo International Swim Meet Maastricht)

54.53 Bram van Haandel, PSV (1994 NK Amersfoort) 
54.65 Jylano Nahr, Nimo (2017 NJJK Eindhoven)
54.66 Gérard de Kort, HPC (1987 NK Emmen)
54.68 Joran Barends, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*

54.70 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn (2014 ONK Tilburg)
54.71 Tim van Deutekom, DWK (2010 NK Amsterdam)

54.81 Junior de Bruijn, ZPC Hoogeveen (2017 NJJK Eindhoven)
54.82 Dion Dreesens, PSV (2016 Trofeo Nico Sapio Genua)

54.92 Roy Smeenge, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
54.95 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)
54.96 Gijs Damen, PSV/NZE (2005 GPS Dordrecht)

55.14 Ruben Klinkers, PSV (2013 Speedo Swim Meet Maastricht)
55.15 Martin van der Spoel, DWK (1995 NWK Eindhoven)
55.17 Jeroen Stuut, TriVia (2009 NK Amsterdam)

55.21 Tjarco Koppenaal, PSV (2002 NK Eindhoven)
55.21 Ewout Holst, DWK-XCESS/TZA (2001 ISF Aken)
55.22 Arjan Knipping, PSV (2017 Finale Hoofdklasse Amsterdam)

55.23 Joost Reijns, DWK Barneveld (2008 Finale A-competitie Amsterdam)

55.27 Gauke Eilander, ZPC Hoogeveen (2016 NJJK Amsterdam)

55.28 Jesse van Dijk, ZPC Amersfoort (2017 ONK Amersfoort)
55.30 Nick van der Zandt, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)
55.33 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2008 NK Amsterdam)
55.35 Austin Namesnik, ZPC Amersfoort (2017 NJJK Eindhoven)
55.37 Klaas Erik Zwering, PSV (2002)

55.45 Raymond van de Merwe, WVZ (2008 Competitie Voorschoten)*
55.48 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987)

55.48 Jan Kersten, de Columbiaan (2009 NK estafette Eindhoven)

55.57 Joost ten Have, PSV (2003)
55.57 Robert Yallop, AZ&PC (2009 Hoofdklasse competitie Amersfoort)*
55.57 Bjorn Scherbeijn, SG The Hague Swimming (2017 ONK Hoofddorp)



Top 42: 200m vlinderslag heren (23 december 2017)
1.51.36 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
1.55.18 Mathys Goosen, de Dolfijn/NTC Amsterdam (2017 Swim Cup Amsterdam)
1.55.94 Stefan Aartsen, de Kempvis (1999 EK Lissabon)
1.57.33 Maarten Brzoskowski, PSV (2017 ONK Hoofddorp)
1.57.46 Ruben van Leeuwen, PSV (2016 ONK Hoofddorp)
1.57.82 Frank Drost, AZ&PC (1988 NWK Emmen)
1.57.92 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK-limietwedstrijden)
1.58.47 Fabian Beimin, AZ&PC (2015 ONK Tilburg)
1.58.86 Ensger Kotterink, Albion (2015 Martinez Cup Amsterdam)

1.59.19 Gérard de Kort, HPC (1986 NWK Emmen)


1.59.26 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*
1.59.39 Bram Dekker, PSV (2014 Competitie Eindhoven)*
1.59.50 Marcel Wouda, PSV (1996 La Réunion)
1.59.50 Jens Bakker, de Dolfijn (2013 Competitie Purmerend)*
1.59.88 Chester Marsman, AZ&PC (1995 NK Eindhoven)
1.59.89 Ralf Mertens, PSV (2002 NK Eindhoven)
1.59.96 Joris Keizer, de Dinkel (1998 NK Den Bosch)
2.00.30 Bas Ido Wennekes, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.00.68 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*
2.00.73 Nick Driebergen, Swimteam (2006 ISF Aken)


2.00.86 Michiel Kamphuis, Nautilus (1998  NK Den Bosch)
2.01.01 Martin van der Spoel, DWK (1995 NK Eindhoven)
2.01.28 Sander Ganzevles, de Dolfijn (2004 NK Drachten)
2.01.30 Casper van Dam, Zwemlust/den Hommel (1992)
2.01.75 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)
2.01.76 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2015 Competitie Sittard)
2.02.03 Hans Kroes, HPC (1983 NWK Hengelo)
2.02.13 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
2.02.23 Raymond van de Merwe, WVZ (2008 NK Amsterdam)
2.02.26 Pieter van den Hoogenband, PSV (1998 competitie Eindhoven)*


2.02.45 Bennie Mensink, ZPA (1988 NWK Emmen)
2.02.67 Tim Hoogerwerf, DWK (2017 NJJK Eindhoven)
2.02.83 Wouter Houtman, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
2.02.85 Gijs Ganzevles, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.02.87 Luc Kroon, Ed-Vo RTC Amsterdam (2017 Martinez Cup Amsterdam)
2.03.22 Bastiaan Tamminga, PSV (2004 Uster)
2.03.24 John Machielsen, HPC (1990 NWK Drachten)
2.03.24 Tim Hoogerwerf, DWK (2017 Nordsjoestevnet Kristiansand)
2.03.56 Jari Groenhart, TriVia (2017 ONK Hoofddorp)
2.03.91 Ruben Stam, de Dolfijn (2017 ONK Hoofddorp)

2.03.97 Leon Steenbrink, HPC (1984 NK Zutphen)
2.03.97 Sébas van Lith, Aqua-Novioí94 (2014 Martinez Cup Amsterdam)


1 kilometer vlinderslag per 3 januari 2016 
12.12.70 Gerard Smit Zwemlust den Hommel (1981 Grootebroek)
12.21.40 Frank de Goey RZV  (1981 Grootebroek)
12.23.68 Loek van Houtert Merlet (2016 Haarlem) 
12.25.50 Edwin Kooyman HPC (1984 Grootebroek)
12.30.30 Léon Steenbrink HPC (1978 Grootebroek)
12.35.20 Ronald Woutering Zeemacht/Noordkop (1975 Grootebroek)
12.35.20 Gérard de Kort HPC (1979 Grootebroek)
12.47.80 Okke Tissing Zeemacht (1981 Grootebroek)
12.53.60 Marco van Roon Zeemacht (1981 Grootebroek)
12.58.61 Ensger Kotterink, Albion (2016 Haarlem)


Snelste estafettesplits (elektronisch) met vliegende start

Top-31: 50m vlinderslag (8 juli 2017)
22.50 Joeri Verlinden (2009 EK Istanbul)
22.68 Bastiaan Tamminga (2008 EK Rijeka)
22.85 Joris Keizer (2003 EK Dublin)
23.18 Thomas Verhoeven (2017 Speedo Fast Water Meet Maastricht)
23.23 Ewout Holst (2001 EK Antwerpen)
23.29 Mike Marissen (2013 EK Herning)
23.53 Maarten Brzoskowski (2015 EK Netanya)
23.64 Ewoud Tamminga (2009 NK Sprint Alkmaar)
23.69 Rudy Ted de Haan (2009 NK Sprint)
23.69 Tom Lommers (2013 Sprintkampioenschappen Regio Zuid Eindhoven)
23.81 Thom de Boer (2014 Speedo Fast Water meet Amsterdam)
23.82 Jeroen Baars (2013 NK Sprint Heerenveen)
23.83 Luuk Nijland (2016 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
23.89 Joran Barends (2011 NK Sprint Emmen)
23.92 Steven Nonnekes (2012 Martinez Cup Amsterdam) 23.92 Bjorn Scherbeijn (2015 Duitse kampioenschappen Wuppertal)
23.96 Jeroen Stuut (2010 NK Sprint Drachten) 23.96 Fabian Beimin (2013 NK Sprint Heerenveen)
24.00 Timon Evenhuis (2016 Speedo Fast Water Meet Amsterdam)
24.14 Jens Bakker (2013 NK Sprint Heerenveen)
24.23 Robin van Aggele (2005 NK Sprint Roosendaal)
24.25 Nick van der Zandt (2004 EK Emmen) 24.27 Marc Kremer (2009 NK Sprint Alkmaar) 24.27 Yoran Klos (2016 ONK Hoofddorp)
24.28 Tjarco Koppenaal (2003 NK Sprint Amsterdam)
24.37 Laurent Bams (2014 Speedo International Friendship Meet Maastricht)
24.38 Tim van Deutekom (2012 NK Sprint Heerenveen) 24.45 Ralf Mertens (2004 NK Sprint Emmen) 24.45 Marciano Lynch (2011 NK Sprint Emmen) 24.49 Remko de Jong (2008 NK Sprint Alkmaar)
24.50 Walter Janssen (2012 NK Sprint Heerenveen)

Top-38: 100m vlinderslag (24 september 2017)
50.22 Joeri Verlinden (2008 NK Amsterdam) 51.96 Mathys Goosen (2016 ONK Hoofddorp)
52.17 Ewoud Tamminga (2008 NK Amsterdam)
52.48 Jurjen Willemsen (2010 NK Amsterdam) 52.62 Robin van Aggele (2007 Finale Hoofdklasse Amsterdam) 52.98 Stefan Aartsen (1999 WK Hong Kong) 53.09 Maarten Brzoskowski (2017 NK estafette Eindhoven)
53.46 Mike Marissen (2009 NK estafette)
53.48 Fabian Beimin (2016 ONK Hoofddorp)
53.50 Pieter van den Hoogenband (1999 KNZB-beker Eindhoven)
53.53 Ensger Kotterink (2017 NK estafette)
53.58 Jens Bakker (2013 Finale competitie Amsterdam)

53.70 Frank Drost (1986 NWK Emmen)
53.73 Luuk Nijland (2016 ONK Hoofddorp)
53.73 Thomas Verhoeven (2016 ONK Hoofddorp)
53.85 Dirkjan de Wit (2004 NK Drachten)
53.85 Joran Barends (2009 NK estafette Eindhoven) 53.92 Bastiaan Tamminga (2009 NK estafette Eindhoven) 53.99 Thom de Boer (2016 NK estafette Eindhoven)
54.00 Ruben van Leeuwen (2016 NK estafette Eindhoven)
54.15 Kyle Stolk (2012 NK Amsterdam)
54.35 Gérard de Kort (1987 NWK Emmen)
54.39 Ewout Holst (2000 NWK Nieuwegein)
54.39 Bas van Velthoven (2008 NK Amsterdam)
54.41 Ruben Klinkers (2013 ONK Dordrecht)
54.42 Floor Verhaar (2009 NK estafette Eindhoven)
54.43 Jeroen Baars (2016 NK estafette Eindhoven)
54.55 Martijn Zuijdweg (2000 NWK Nieuwegein)
54.61 Casper van Dam (1990 NWK Drachten)
54.60 Jens Krijgsman (2017 NJJK Eindhoven)
54.83 Ben Schwietert (2017 NK estafette)
54.66 Gauke Eilander (2015 NK estafette Eindhoven)
54.82 Yamiko Steenhoek (2015 NK estafette Eindhoven)
54.95 Tim van Deutekom (2012 NK Amsterdam)
55.10 Tom Lommers (2017 NK estafette Eindhoven)
55.12 Nyls Korstanje (2016 NK estafette Eindhoven)
55.21 Joost Groeneveld (2013 NK estafette Eindhoven)
55.26 Jesse van Dijk (2017 NK estafette Eindhoven)